NHL: Florida natiahla rekordnú šnúru, Pánikov debut v drese Chicaga sa odkladá

V ôsmich nočných zápasoch slovenskí hokejisti nebodovali.

Súboj domáceho Sama Bennetta (vpravo) z Calgary a Braydona Coburna z Tampy.(Zdroj: SITA/AP)
Anglicko vs. Slovensko na legendárnom Wembley >>

NEW YORK. Úradujúci šampión NHL Chicago Blackhawks vyhral v noci na stredu na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po predĺžení a natiahol víťaznú šnúru v zámorskej súťaži na štyri zápasy.

"Jastrabi" premárnili dvojgólové vedenie, keď domáci v tretej tretine vyrovnali zásluhou presných zásahov Sidneyho Crosbyho a Krisa Letanga, napokon však hostia vybojovali dva body.

V štvrtej minúte predĺženia rozhodol o ich triumfe svojím druhým gólom v stretnutí Rus Artemij Panarin. V zápase strelil Panarin celkovo dva góly.

"Potešil nás nimi. Je vítaným prírastkom v našom tíme, prináša doň energiu a takisto hokejové zručnosti. S Patrickom Kanom v útoku si vymieňajú puk v tých správnych chvíľach a sú veľmi efektívni," pochvaľuje si tréner Joel Quenneville.

Two goals from Artemi Panarin lifted the Chicago Blackhawks to a win over the Pittsburgh Penguins.

Posted by Sportsnet on Tuesday, January 5, 2016

V zostave Chicaga napokon ešte chýbal slovenský hokejista Richard Pánik, vybavovanie jeho víz totiž trvá dlhšie, než sa čakalo.

Server Second City Hockey pripomenul, že v súvislosti so Chicagom a vízami nejde o prvý problém v tejto sezóne.

Švédsky útočník Marcus Krüger pre administratívne záležitosti vynechal zápasy prvého týždňa prípravy na nový ročník, kým boli v poriadku potrebné papiere po predĺžení kontraktu s klubom.

Pánik v tejto sezóne neodohral nijaký zápas v NHL, vo farmárskej AHL naskočil v drese Toronta Marlies do 33 duelov s bilanciou 9 gólov a 16 asistencií.

Marián Hossa odohral za Blackhawks 20:37 min., vyslal na súperovu bránku jednu strelu a pripísal si plusový bod.

Vo famóznych výkonoch pokračujú hráči Floridy, Panthers triumfovali na ľade Buffala 5:1 a natiahli rekordnú klubovú víťaznú sériu na 10 stretnutí.

Skóre otvoril český veterán Jaromír Jágr, pre ktorého to bol 736. gól v profiligovej kariére a už iba päť mu chýba k vyrovnaniu Bretta Hulla, historicky tretieho najlepšieho strelca NHL.

"Možno si poviete, že je ťažko uveriteľné, ako skvele hrá v tomto veku, ale keď ho poznáte, neprekvapuje vás to. Jeho pracovná morálka je neskutočná. Sme nadšení možnosťou mať ho tu a môcť sa od neho učiť. Výborný hráč, líder klubovej produktivity. Je starší než ktokoľvek iný, napriek tomu jeden z najlepších v lige," pripomenula prvá hviezda duelu Jonathan Huberdeau.

Gól Jaromíra Jágra do siete Buffala

Hetrikom sa v Columbuse zaskvel útočník Minnesoty Zach Parise, k víťazstvu hostí 4:2 výrazne prispel aj Mikael Granlund (1+2).

New York Rangers rozstrieľali Dallas 6:2, dva góly dal Derek Stepan a kanonier Rick Nash trikrát asistoval.

NHL - utorok:

Boston - Washington 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 36. L. Eriksson (B. Connolly, P. Bergeron), 52. P. Bergeron (Spooner, Krug) - 16. Burakovsky (Kuznecov, Ness), 33. Kuznecov (Nicklas Bäckström, Niskanen), 51. M. Johansson (Orlov, Schmidt)

/Zdeno Chára (Boston) 27:16 min, 3 strely, 2 tr. min, +1 bod/

Buffalo - Florida 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 23. R. O'Reilly (Eichel. J. McGinn) - 10. Jágr (Huberdeau), 29. MacKenzie (Knight, Petrovic), 46. Knight (Howden, MacKenzie), 57. Huberdeau (Barkov), 59. Pirri (W. Mitchell)

Columbus - Minnesota 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 24. Atkinson (Hartnell, Goloubef), 60. N. Foligno (Jenner, Wennberg) - 18. Parise (Mikael Granlund, Suter), 33. Parise (Mikael Granlund, Suter), 60. Parise, 60. Mikael Granlund

New York Rangers - Dallas 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 2. Stepan (Rick Nash, Megna), 15. Yandle, 38. Brassard (J.T. Miller), 45. Stepan (Rick Nash, Girardi), 48. Staalberg (Lindberg, Klein), 54. Megna (Rick Nash, Klein) - 14. Klingberg (Spezza, Goligoski), 49. Roussel (Sharp, Spezza)

Pittsburgh - Chicago 2:3 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 46. Crosby (Perron, Letang), 58. Letang (Crosby) - 29. Panarin (P. Kane, Keith), 39. Toews (Seabrook, Shaw), 64. Panarin (P. Kane, Seabrook)

Marián Hossa (Chicago) 20:37 min, 1 strela, +1 bod

Philadelphia - Montreal 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 6. B. Schenn (Couturier), 24. Gostisbehere (Umberger, Laughton), 29. Simmonds (Gostisbehere, B. Schenn), 46. Couturier (N. Schultz, B. Schenn) - 15. Galchenyuk (Barberio, Carr), 38. Gallagher (Jemelin, Pacioretty), 60. Carr (Desharnais, Eller)

Nashville - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 54. C. Wilson (Josi) - 11. Stafford (T. Myers), 29. Stafford (Enström, Scheifele), 46. Chiarot, 60. Burmistrov (Ladd, T. Myers)

Calgary - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Stajan (Giordano, Brodie), 36. D. Jones (Giordano), 60. Bouma (Wideman, Russell) - 59. Stamkos (Straalman, Filppula)