V šprinte v Ruhpoldingu trojnásobný triumf Nórov,Slováci nebodovali

Víťazný Johannes Thingnes Boe.
Víťazný Johannes Thingnes Boe. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. jan 2016 o 13:20

Najlepším spomedzi našich biatlonistov bol Martin Otčenáš, ktorý obsadil 43. miesto.

RUHPOLDING. Trojnásobným triumfom nórskych biatlonistov sa skončil piatkový šprint Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu.

Na 10 km trati v úvodných pretekoch 4. kola triumfoval Johannes Thingnes Boe o tri sekundy pred svojím bratom Tarjeiom Boem.

Tretie miesto obsadil Emil Hegle Svendsen (+7,6). Všetci traja Nóri sa prezentovali čistou streľbou.

Líder celkového poradia prestížneho seriálu Francúz Martin Fourcade bol štvrtý, keď minul jeden terč. Slovenskí reprezentanti nebodovali.

Martin Otčenáš začal sľubne a ležku zvládol bezchybne, pri streľbe v stoji však dvakrát zaváhal. Dva trestné okruhy ho odsunuli na 43. miesto (+1:41,8).

Miroslav Matiaško bol napriek čistej streľbe 60. (+1:58,2). Obaja sa kvalifikovali do sobotňajšej stíhačky.

Matej Kazár bol 68. (+2:22,1) a Tomáš Hasilla 77. (+2.33,5) .

Johannes Thingnes Boe potvrdil, že šprint je jeho najsilnejšou disciplínou. Majster sveta sa od úvodného medzičasu usadil na čele a prvenstvo si už nenechal ujsť.

Fourcade sa napriek najrýchlejšiemu bežeckému času nedokázal prepracovať na stupne víťazov, hoci v závere skresal manko na tretieho Svendsena na necelé štyri sekundy.