Boston dosiahol to, čo sa pred ním podarilo iba jednému tímu

Existuje od roku 1924 a odohral už viac ako šesťtisíc zápasov. Boston Bruins si na ľade New Jersey Devils vybojoval jubilejné 3000. víťazstvo v NHL.

Hokejisti Bostonu uspeli na ľade New Jersey Devils bez väčších problémov.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. V minulosti sa takýto zápis podaril iba Montrealu. Hokejisti Bostonu Bruins v noci z piatka na sobotu vyhrali na ľade New Jersey 4:1 a vybojovali jubilejný 3000. triumf v základnej časti NHL. V 6211. zápase.

Canadiens ich majú na konte 3283. "Vždy som bol hrdý na to, že tento klub bol súčasťou Original Six," hovoril podľa nhl.com tréner Bruins Claude Julien.

"Boston toho dokázal v minulosti veľmi veľa. Dúfam a verím, že sa mu to v budúcnosti podarí zopakovať," dodal.

"Je to skutočne vysoké číslo a zároveň obrovský úspech pre organizáciu," zamyslel sa kapitán Zdeno Chára. Cituje ho oficiálny web súťaže.

Na víťazstve nad New Jersey sa podieľal jednou asistenciou. V 39. minúte stretnutia prihrával na gól Jimmyho Hayesa na 3:1.

Bodoval po štyroch dueloch bez zápisu. V súčasnosti má na konte dvadsať bodov za päť gólov a pätnásť asistencií. Zo Slovákov je na tom lepšie iba Tomáš Tatar z Detroitu Red Wings (25 bodov, 12+13).

Zdeno Chára asistoval pri góle Jimmyho Hayesa na 3:1.

Boston si v tejto sezóne výborne počína na klziskách súpera. Zo sedemnástich duelov vyhral až dvanásť. Má bilanciu 12-3-2.

"Neviem, prečo sa zdá, že vonku hráme lepšie. Snažíme sa hrať rovnakým spôsobom ako doma. Možno len robíme veci jednoduchšie a dávame si väčší pozor na detaily," zamyslel sa brankár Bruins Jonas Gustavsson.

V zápase kryl devätnásť striel. Jeho náprotivok Cory Schneider inkasoval štyri góly z 31 pokusov. "Nepodal som dobrý výkon a neumožnil som tímu zostať v boji o víťazstvo," vravel Schneider pre web NHL.

Cory Schneider bol voči svojmu výkonu kritický. FOTO - TASR/AP.

Skvelo rozbehnutý zápas nedotiahli do úspešného konca hokejisti Edmontonu Oilers. V súboji s Tampou Bay viedli po dvoch tretinách 2:0. V záverečnej časti však súper výsledok tromi gólmi otočil a vyhral 3:2.

Do štatistík sa zapísal obranca Andrej Sekera. V 24. minúte asistoval pri góle Benoita Pouliota na 2:0. Zaznamenal tiež dva mínusové body.

V aktuálnej sezóne ich má na konte už mínus trinásť. V dokopy 41 stretnutiach dosiahol päť gólov a jedenásť prihrávok.

Andrej Sekera asistoval pri góle Benoita Pouliota.

NHL - piatok:

Carolina - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 17. J. Staal (Slavin, Versteeg), 35. E. Lindholm (Hanifin, Versteeg), 50. Terry (Skinner, Riley Nash), 59. E. Lindholm (E. Staal, J. Staal) - 30. Dubinsky (N. Foligno, J. Johnson)

New Jersey - Boston 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Farnham (S. Gionta, A. Larsson) - 3. Vatrano (C. Miller), 25. Spooner (Seidenberg), 39. J. Hayes (CHÁRA, Beleskey), 47. C. Miller (Seidenberg, Spooner)

Zdeno Chára (Boston) odohral 22:44 min, nevystrelil na bránu, ale pripísal si jednu asistenciu, zaznamenal tiež jeden mínusový bod a dve trestné minúty

Colorado - Nashville 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 15. Iginla (Söderberg, MacKinnon), 18. McLeod (Skille), 28. Landeskog (Söderberg, Comeau), 51. Barrie (Holden, Comeau), 60. Skille (Holden) - 3. Johansen (Ekholm, Ribeiro), 23. R. Ellis (Ekholm, C. Wilson), 37. F. Forsberg (Josi, Johansen)

Chicago - Buffalo 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 19. Hjalmarsson (Gustafsson, Toews), 36. Danault (Keith, Hjalmarsson), 60. Toews (Keith) - 32. O´Reilly (J. McGinn)

Marián Hossa (Chicago) odohral 18:57 min, vyslal štyri strely na bránu, do štatistík si zapísal dva plusové body; Richard Pánik (Chicago) nenastúpil

Brankár Chad Johnson zasahuje pri šanci Arťoma Anisimova. FOTO - SITA/AP.

Edmonton - Tampa Bay 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Góly: 16. Schultz (Eberle), 24. Pouliot (Nugent-Hopkins, SEKERA) - 44. Kučerov (Hedman, T. Johnson), 55. Hedman, 56. Stamkos (Hedman, Namestnikov)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:08 min, nevystrelil na bránu, ale zaznamenal jednu asistenciu, pripísal si tiež dva mínusové body

Anaheim - St. Louis 4:3 sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Kesler (Silfverberg, Hagelin), 37. Perry (Getzlaf, Manson), 45. Kesler (Silfverberg, H. Lindholm), rozhodujúci nájazd Getzlaf - 23. Reaves (Berglund, Gunnarson), 28. Brouwer (Edmundson), 37. Fabbri (Pietrangelo)