Schmiedlová postúpila do osemfinále v Sydney, Hantuchová kuriózne tiež

Sumár vystúpení slovenských tenistiek na turnaji v austrálskom Sydney.

Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Sydney do 2. kola hlavnej singlovej súťaže.(Zdroj: SITA)

SYDNEY. Slovenské tenistky Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová už sú v osemfinálovom 2. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Apia International v austrálskom Sydney (dotácia 753 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion), druhá menovaná sa doň dostala dosť kurióznym spôsobom.

Vo finálovom 3. kole kvalifikácie skončila Magdaléna Rybáriková a nestala sa tzv. lucky loserkou, na čo mala 50-percentnú šancu.

Dvadsaťjedenročná Košičanka Schmiedlová, 26. v renkingu, v nedeľu získala cenný skalp, keď prekonala 26-ročnú Švajčiarku Timeu Bacsinszkú (12.) za 122 minút 1:6, 6:1, 6:3. Má proti nej bilanciu už 3:0.

Aj v predchádzajúcich dvoch konfrontáciách sa presadila v treťom sete. Teraz ju nezastavilo ani 10 dvojchýb.

Zverenkyňa Milana Martinca využila 6 z 10 brejkbalov, súperka len 5 z 13. "Kajka" Schmiedlová bude medzi najlepšími šestnástimi v dejisku OH 2000 čeliť úspešnej z duelu Mónica Puigová (Portor.) - Daria Gavrilovová (Aus.).

"Včera hrala v tréningu už veľmi dobre, ale v zápase s Bacsinszkou jej prvý set nevyšiel. V druhom som šiel na lavičku a upokojoval ju, lebo hrala nervózne. Radil som jej, aby hrala svoje tempo, viac cez forhend, súperku naháňala po kurte. Každým gemom sa zlepšovala. Ešte mala v treťom sete pár zaváhaní a som veľmi rád, že to napokon zvládla. Skalp dvanástej hráčky sveta týždeň pred Australian Open je super výsledok," povedal tréner 21-ročnej Košičanky Milan Martinec pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Hantuchová si vo finále kvalifikácie poradila s Američankou Lauren Davisovou za 87 minút s prehľadom 6:3, 6:2.

Súbežne sa stalo to, že svoj štart stornovali Poľka Agnieszka Radwanská (zranenie ľavej nohy po celkovom triumfe v Šen-čene) a Češka Petra Kvitová (pretrvávajúce ťažkosti so zažívacím ústrojenstvom) a Hantuchová sa po posunoch v žrebe ocitla úplne naspodku "pavúka".

#relaxing #sydneyyyyyy #win #chillin #australiansummeroftennis #afternoonwalk

Posted by Daniela Hantuchová on Saturday, January 9, 2016

Znamená to pre ňu voľno na 1. kolo. V 2. kole sa 32-ročná popradská rodáčka, 83. v hodnotení, stretne s postupujúcou zo súboja Roberta Vinciová (Tal.) - Samantha Stosurová (Aus.).

Rybáriková vo finále kvalifikácie prehrala za 89 minút 1:6, 6:7 (2) so Španielkou Larou Arruabarrenovou-Vecinovou.

Lucky loserkami sa stali Češka Lucie Hradecká a Slovinka Polona Hercogová.

WTA Sydney- kvalifikácia - 3. kolo (finále):

Daniela Hantuchová (SR) - Lauren Davisová (USA) 6:3, 6:2 za 87 minút

Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:1, 7:6 (2)

Hlavná súťaž - 1. kolo:

Karolína Schmiedlová (SR) - Timea Bacsinszká (Švaj.-6) 1:6, 6:1, 6:3 za 122 minút

1st win of the year :) 1-6, 6-1, 6-3!! :) #teamschmiedlovaPrv vhra v roku 2016 :)