Víťazná séria sa skončila. Slovan prehral gólom z poslednej minúty

Tak, ako sme zápas začali, tak sme ho aj ukončili - bez srdca, bez duše a bez chcenia, vravel po stretnutí v Petrohrade tréner Miloš Říha.

Slovan neuspel po siedmich víťazstvách za sebou.(Zdroj: TASR)
Najväčšie londýnske derby Arsenal – Tottenham >>

KHL - streda

SKA Petrohrad - Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 8. Dadonov, 34. Šipačov, 60. Belov - 41. Kundrátek, 43. Sersen

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Komarov - Sadovnikov, Zacharenkov, 11 046 divákov

Petrohrad: Koskinen - Belov, Jakovlev, Kutejkin, Chafizullin, M. Čudinov, Judin, Rukavišnikov, Dergačov - Bučnevič, Kadejkin, Kovaľčuk - J. Lindström, Koskiranta, Moses - J. Dadonov, Šipačov, N. Gusev - Ketov,
Kablukov, S. Širokov

Slovan: Garnett (Brust) - Kundrátek, Barker – Švarný, Starosta – Sersen, Mihalik – Luža - Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Paré

PETROHRAD. Hráči Slovana Bratislava neuspeli vo svojom stredajšom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade favorizovaného SKA Petrohrad - s obhajcom Gagarinovho pohára prehrali tesne 2:3.

Skončila sa tým šnúra víťazstiev Bratislavčanov. Triumfovali v predchádzajúcich siedmich dueloch.

Zverenci Miloša Říhu síce prehrávali po druhej tretine 0:2, no v úvode tretej časti skorigoval Tomáš Kundrátek a vzápätí vyrovnal Michal Sersen. Dva góly schladili úsilie domácich, ktorí sa nevedeli dostať späť do tempa.

Rozhodnutie o úspechu SKA zariadil dvadsať sekúnd pred treťou sirénou obranca Belov. Dostal peknú prihrávku od Kadejkina za rozhodenú obranu Slovana.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 50 zápasoch 73 bodov. V tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej ôsme miesto.

Najbližšie sa Slovan predstaví v sobotu 16. januára o 17.30 h v domácom prostredí proti Viťazu Podoľsk.

Hlasy po zápase:

(zdroj: hcslovan.sk)

Miloš Říha (tréner Slovana): "Tak, ako sme zápas začali, tak sme ho aj ukončili - bez srdca, bez duše a bez chcenia."

Online:

60. min: SKA nenechá nakoniec Slovanu ani bod. V posledných sekundách zápasu rozhodol o víťazstve domácich Belov.

58. min: SKA dal gól, avšak ten nebol uznaný. Hráč Petrohradu dosiahol gól skôr futbalovým, než hokejovým spôsobom - nohou.

43. min: Po peknej akcii počas hry 4 na 4 vyrovnal stav zápasu na 2:2 Sersen po prihrávke Viedenského.

42. min: Šťastný aj Judin s trestami po 2 minúty za hrubosť.

41. min: To je vstup do tretej tretiny! Tomáš Kundrátek len po 27 sekundách poslednej tretiny znižuje na 1:2 a dáva tím šancu hosťom.

40. min: Skončila sa druhá tretina. Výsledok však nekorešponduje s realitou, pretože Slovan bol aktívnejší a útočnejší, defenzívne chyby však rozhodli, že SKA pridala ďalší gól na 2:0.

34. min: Šipačov utešenou strelou zvyšuje stav na 2:0! Opäť v tom mal prsty aktívny Dadonov.

32. min: Defenzívnych dier v tíme Slovanu pribúda. Gól domácich sa zdá byť na spadnutie.

31. min: Domáci hráči išli v prečíslení traja na brankára, Garnett však aj naďalej drží Slovan nad vodou.

25. min: V najnevhodnejšej chvíli ide na trestnú lavicu hráč Slovanu Andrej Šťastný.

22. min: Slovan začal druhú tretinu o poznanie aktívnejšie.

20. min: Skončila sa prvá tretina. Slovan bol na jej závere aktívny, nedokázal však zvrátiť nepriaznivý stav 0:1.

17. min: Petrohrad s piatimi hráčmi. Slovan však presilovku odohral mimoriadne aktívne s niekoľkými sľubnými šancami.

15. min: Aj Slovan bude hrať presilovku! Domáci Kablukov oslabuje svoj tím.

11. min: Slovan druhýkrát v štyroch. Ivan Švarný odchádza na trestnú lavicu za faul na strelca prvého gólu Dadonova.

8. min: Domáci sa ujali vedenia. Za SKA sa presadil Dadonov po výbornej kombinačnej akcii. Petrohrad vyhráva 1:0.

5. min: Slovan opäť s piatimi hráčmi.

3. min: Hráč Slovana Vladimír Mihálik odchádza na trestnú lavicu.

Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - V tíme domácich nastúpi azda najväčšia hviezda KHL, Ilia Kovaľčuk. Kovaľčuk strávil v NHL 11 sezón, počas ktorých sa stal 7. najlepšie skórujúcim Rusom v histórii kanadsko-americkej hokejovej súťaže.

Pred zápasom - SKA je obhajcom Gagarinovho pohára KHL, v súčasnosti sa však nachádza až na 7. priečke Západnej konferencie. O jednu priečku za ním je práve Slovan.

Pred zápasom - Z ôsmich zápasov, v ktorých brankár Slovana Barry Brust nastúpil od začiatku zápasu, vyhral jeho tím až sedem. V nich si zároveň udržal až trikrát čisté konto.

Pred zápasom - 7 zápasov, 7 víťazstiev a ôsme miesto zaručujúce play-off Kontinentálnej hokejovej ligy. Slovanisti sa budú snažiť natiahnuť víťaznú šnúru v mrazivom Petrohrade, kde ho privíta domáca SKA. Zápas sa začína 17.30 hod.