Košičanky v Eurolige siedmykrát prehrali, neuspeli v Istanbule

Košičanky nedokázali zopakovať októbrový triumf nad Galatasarayom z domácej palubovky. (Autor: TASR)
SITA|13. jan 2016 o 21:00

V októbri svoje súperky doma zdolali. Na hosťujúcej palubovke hráčky Good Angels Košice nemali šancu. Nad Galatasarayom ani raz neviedli. Prehrali o dvanásť bodov.

EUROLIGA - A-skupina:

Galatasaray (Tur.) - GA Košice (SR) 69:57 (39:27)

Najviac bodov - Galatasaray: Loydová 26, Kizerová 14 (10 doskokov), Albenová 8

Zostava a body Košíc: Langhornová a Johnsonová po 12, Jurčenková 10, Žirková 3, Oblaková 2 (Stehlíková 9/3 trojky, Hruščáková 9, Bálintová a Janoščíková po 0)

TH: 16/14 - 5/4, fauly: 15 - 15, trojky: 5 - 5

ISTANBUL. Siedmu prehru v desiatom zápase v rámci základnej A-skupiny utrpeli v Eurolige basketbalistky Good Angels Košice. Nad ich sily bol domáci turecký tím Galatasaray Istanbul. Zvíťazil 69:57 (39:27).

Slovenskému majstrovi odplatil prehru 49:54 z konca októbra.

Košičanky v stredu ani raz neviedli, hostiteľky najvyššie o šestnásť bodov 64:48 v 36. minúte.

Pod euroligovými košmi nastúpia zverenkyne trénerov Maroša Kováčika a Petra Jankoviča znova o týždeň v stredu 20. januára. Vo svojej Angels aréne privítajú ruský klub Dinamo Kursk (17.45).

Hlasy po zápase:

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "Prvým problémom bolo, že súper, najmä v úvode zápasu, dával koše veľmi ľahko. Získal tým sebavedomie, ktoré využil po celý prvý polčas. Dostať 39 bodov v prvom polčase je veľmi veľa. Druhým problémom bolo, že sme prehrali na obrannom doskoku. Myslím si však, že sme neodohrali zlý zápas. Po troch štvrtinách to bolo o deväť bodov, čo sú tri vydarené útoky a ste späť. Opäť sa však stalo to, o čom už dlhšie hovoríme. My potrebujeme, aby všetkých osem hráčok podalo kvalitný výkon - a to sa nestalo. Výkon Loydovej sa nedal nevšimnúť. Takto hrá posledný mesiac. Je vynikajúcou strelkyňou, vie dávať koše z rôznych pozícií. Mohli sme ju brániť aj lepšie, no treba uznať, že podala výborný výkon."

Domov»Halové športy»Basketbal»Košičanky v Eurolige siedmykrát prehrali, neuspeli v Istanbule