NHL: Hviezdou večera sa stal štvorgólový Bennett, Slováci bez bodu

Sam Bennett sa už v prvej tretine súboja s Floridou stal najmladším hráčom v histórii Calgary s trojgólovým zápisom.

Štvorgólový hrdina Bennett (v strede) prijímal gratulácie od spoluhráčov hneď na ľade. V tomto prípade od dvojice Mikael Backlund a Denis Wideman (č. 6).(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

NEW YORK. Hviezdou stredajších duelov zámorskej hokejovej NHL sa stal iba 19-ročný útočník Sam Bennett z klubu Calgary Flames, ktorý sa na triumfe "plameňov" 6:0 nad Floridou podieľal štyrmi gólmi.

Mladý kanadský center v stredu odštartoval svoje galapredstavenie už v 56. sekunde gólom na 1:0 a ešte pred prvou sirénou skompletizoval hetrik, keď zvyšoval na 3:0 a 4:0.

Už v prvej tretine sa tak stal najmladším hráčom v histórii klubu s trojgólovým zápisom. Bennett mal v deň duelu 19 rokov a 207 dní, predošlé maximum držal z novembra 1981 Jim Peplinski (21 rokov a 24 dní).

Bennett sa stal iba šiestym nováčikom Flames s hetrikom, v minulosti ho dosiahli aj Joe Nieuwendyk, Brett Hull, Matthew Lombardi, Josh Jooris a Johnny Gaudreau.

Štvrtý presný zásah pridal mladý hokejista tesne pred koncom súboja, v 60. min spečatil na konečných 6:0.

Bennett zažil najkrajší večer svojej krátkej profi kariéry. Foto: SITA/AP

"Niečo také je skvelé pre moju sebadôveru. Cítim sa veľkolepo a toto mi isto pomôže urobiť ďalší krok správnym smerom. Podarilo sa mi dostať do klubovej histórie a som na to pyšný,“ zneli prvé slová Bennetta po úspešnom súboji.

Štyri presné zásahy v drese Calgary predtým naposledy dosiahol Jaroma Iginla 23. februára 2003.

Shutout v drese Flames zaznamenal Jonas Hiller a stačilo mu na to len 15 zásahov. Florida prehrala v riadnom čase prvýkrát od 12. decembra, ťahala sériu 12 víťazstiev a 13 duelov s minimálne bodom.

Tím Panthers viedol asistent Mike Kelly, pretože hlavný kouč Gerard Gallant sa bol naposledy rozlúčiť so svojou mamou.

V stredu sa v zámorskej NHL predstavili na ľade aj dvaja Slováci, no nebodoval ani jeden z nich.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára absolvoval takmer 24 minút v súboji na ľade Philadelphie, pri prehre "medveďov" 2:3 nazbieral slovenský bek tri mínusové body. Pre Flyers to bol už štvrtý triumf v rade, Bruins neuspeli druhýkrát v sérii.

Iný zadák Martin Marinčin z Toronta dostal šancu iba na osem minút, jeho Maple Leafs podľahli Columbusu 1:3. Pre Toronto to bol tretí neúspech za sebou.

Blue Jackets sú napriek triumfu stále na dne tabuľky celej NHL.

Anaheim zdolal Ottawu 4:1, keď strelil tri góly v poslednej päťminútovke. Víťazný zásah zaznamenal v presilovke 20-ročný nováčik Shea Theodore a otvoril si tak gólový účet v NHL.

NHL - streda:

Toronto - Columbus 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 58. B. Boyes (Komarov, Rielly) - 16. Jenner (S. Jones, Rychel), 37. Wennberg (Falk, Hartnell), 60. Dubinsky (Jenner)

/Martin Marinčin (Toronto) 8:04 min/

Philadelphia - Boston 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 18. Voráček (Giroux), 51. Simmonds (Voráček, Giroux), 52. Streit (Giroux, Voráček) - 29. K. Miller (Talbot), 37. L. Eriksson (Spooner, Krug)

/Zdeno Chára (Boston) 23:37 min, 3 mínusové body/

Calgary - Florida 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Bennett (Hudler, Hamilton), 6. Gaudreau, 13. Bennett (Backlund, Hamilton), 18. Bennett (Engelland, Jooris), 34. Raymond (D. Jones, Giordano), 60. Bennett (Hudler)

Anaheim - Ottawa 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 28. Cogliano (Bieksa), 56. S. Theodore (Getzlaf, Vatanen), 58. Hagelin (Kesler, Silfverberg), 59. Silfverberg (H. Lindholm, Hagelin) - 37. Lazar