Vyhrali vhadzovanie, pohotovo vystrelil. Chára dal víťazný gól

Naposledy sa strelecky presadil ešte 4. decembra 2015. Potom neskóroval v osemnástich zápasoch za sebou. Na ľade Buffala Sabres zaznamenal Zdeno Chára víťazný gól.

Zdeno Chára (vpravo) sa teší zo svojho gólu so spoluhráčom Ryanom Spoonerom.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Urobil to veľmi šikovne. Jeho spoluhráč Ryan Spooner vyhral vhadzovanie, Matt Beleskey mu priťukol puk a on pohotovou strelou zápästím prekvapil brankára Robina Lehnera. Celá akcia trvala asi tri sekundy.

Zdeno Chára po dvadsiatich deviatich sekundách tretej tretiny strhol vedenie na ľade Buffala Sabres na stranu Bostonu. Bruins napokon pridali ešte dva góly a zvíťazili presvedčivo 4:1.

Slovák sa presadil prvý raz od 4. decembra 2015. Potom neskóroval v osemnástich dueloch za sebou. Aktuálne má na konte v 41 zápasoch dvadsaťtri bodov (6+17).

Skvelú formu majú hokejisti Chicaga Blackhawks. Po výsledku 4:1 uspeli aj na pôde Toronta. Dosiahli už svoje desiate víťazstvo za sebou.

Na triumfe sa najvýraznejšou mierou podieľal hviezdny útočník Patrick Kane. Zaznamenal vôbec svoj prvý hetrik v základnej časti NHL v kariére. Predchádzajúce dva (2009 a 2013) dosiahol v play-off.

"Samozrejme, že tie v play-off sú dôležité a zrejme by som ich nevymenil za nič. Ale aj teraz je to pekný pocit. Opäť som ťažil zo skvelých výkonov mojich spoluhráčov," cituje Kana oficiálny web súťaže.

V aktuálnej sezóne Kane dominuje všetkým kľúčovým štatistickým ukazovateľom. Dal najviac gólov (26), má najväčší počet asistencií (39) i bodov (67). Druhý v poradí Jamie Benn ich nazbieral o trinásť menej.

"Vôbec som nemal tušenie, že v základnej časti ešte hetrik nikdy nezaznamenal. Stavil by som sa, že ich už predtým dosiahol niekoľko," vravel prekvapene tréner Blackhawks Joel Quenneville podľa nhl.com.

"Myslím si, že kľúčom k nášmu úspechu bola vyrovnanosť výkonov jednotlivých formácií. Každá zo štyroch prispela svojou mierou," pokračoval Quenneville.

Patrick Kane opäť žiaril. FOTO - TASR/AP.

"V minulosti to bolo často tak, že nás ťahala iba jedna formácia. Teraz prispievajú všetky. Obrana hrala spoľahlivo a brankár chytal kvalitne," dodal Quenneville.

V zápase sa predstavili až traja slovenskí reprezentanti. V drese domácich obranca Martin Marinčin, na strane Blackhawks útočníci Marián Hossa a Richard Pánik.

Ani jeden z nich nebodoval. Najaktívnejší Hossa vyslal štyri strely na bránu. Marinčin si pripísal dve trestné minúty a Pánik jeden mínusový bod.

NHL - piatok:

Buffalo - Boston 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 15. Legwand - 22. Beleskey (Spooner, Eriksson), 41. CHÁRA (Spooner, Beleskey), 51. Spooner (Eriksson, K. Miller), 59. Connolly

Zdeno Chára (Boston) odohral 24:15 min, vyslal dve strelil na bránu, dal víťazný gól zápasu a zaznamenal tiež jeden plusový bod a dve trestné minúty

Tampa Bay - Pittsburgh 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 2. Namestnikov (Stamkos, Nesterov), 29. Filppula (T. Johnson, Stamkos), 31. Namestnikov (Hedman, Filppula), 56. Stralman (Filppula, Paquette), 63. Namestnikov (Kučerov) - 11. Letang (Crosby, Hörnqvist), 35. Hörnqvist (Malkin, Letang), 51. Daley (Malkin, Kessel), 54. Kunitz (Määttä, Hörnqvist)

Minnesota - Winnipeg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 4. Wheeler (Little)

Toronto - Chicago 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 44. Rielly (Parenteau, Matthias) - 34. P. Kane (Keith, Panarin), 38. P. Kane (Panarin, Seabrook), 41. Panarin (P. Kane, Seabrook), 58. P. Kane (Teräväinen)

Martin Marinčin (Toronto) odohral 14:07 min, raz vystrelil na bránu súpera, do štatistík si pripísal iba dve trestné minúty - Marián Hossa (Chicago) odohral 20:21 min, vyslal štyri strely na bránu, ale nebodoval; Richard Pánik (Chicago) odohral 8:01 min a okrem dvoch striel zaznamenal len jeden mínusový bod

Brankár Toronta James Reimer prikrýva puk. FOTO - SITA/AP.

Carolina - Vancouver 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 19. Versteeg (Slavin, J. Staal), 58. Liles (Nestrašil, V. Rask) - 14. Vey, 30. Horvat (Fedun, Bartkowski), 64. Horvat (Vrbata, Tanev)

Anaheim - Dallas 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Silfverberg (Manson, Hagelin), 4. Vatanen (Cogliano, Thompson), 16. H. Lindholm (Kesler, Silfverberg), 16. Perry (Theodore, Getzlaf) - 22. Janmark (Moen), 52. Jamie Benn (Spezza, Demers)