Budaj pokračuje v skvelých výkonoch, vychytal piate čisté konto

(Autor: Twitter)
SITA|16. jan 2016 o 11:02

Vlani sa z pätnástich duelov ani raz netešil z víťazstva. V tejto sezóne vychytal Peter Budaj v dvadsiatom deviatom zápase už devätnásty triumf.

ONTARIO. Slovenskému brankárovi Petrovi Budajovi v tejto sezóne svedčí nižšia zámorská hokejová súťaž AHL. Skúsený tridsaťtriročný gólman v piatok dosiahol už piaty shutout v tomto súťažnom ročníku.

Svoj tím Ontario Reign priviedol k hladkému triumfu nad San Diego Gulls 5:0.

Kouč Ontaria Mike Stothers hodnotí zápas.

Budaj má v 29 zápasoch bilanciou devätnásť víťazstiev, osem prehier a dve prehry po predĺžení, resp. nájazdoch. Je to veľký rozdiel oproti minulej sezóne, v ktorej sa v pätnástich dueloch neradoval z víťazstva ani raz.

Ontario je lídrom Pacifickej divízie Západnej konferencie AHL.

Okrem Budaja sa v piatok darilo aj ďalším slovenským hokejistom v AHL. Útočník Marek Hrivík rozhodol o víťazstve tímu Hartford Wolf Pack nad Springfield Falcons 1:0. Jediný gól zápasu z hokejky slovenského centra padol v 17. minúte. A vďaka nemu sa stal prvou hviezdou zápasu.

Celkovo má Hrivík v tejto sezóne bilanciu šesť gólov a trinásť asistencií v tridsiatich ôsmich zápasoch.

V piatok bodoval aj Marko Daňo. Útočník Rockford IceHogs asistoval pri prvom z dvoch gólov svojho tímu na domácom ľade proti San Jose Barracuda. Nestačilo to. Hostia zvíťazili 5:2.

Bola to jedenásta Daňova asistencia v 21. zápase sezóny. Stále iba dvadsaťjedenročný stredný útočník si v tomto ročníku zahral aj v prvom tíme Chicaga v NHL. V trinástich zápasoch strelil jeden gól a pridal jednu asistenciu.

Tréner Rockfordu IceHogs hodnotí zápas.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Budaj pokračuje v skvelých výkonoch, vychytal piate čisté konto