Slovan zdolal doma Viťaz, v tabuľke zostal na ôsmom mieste

Žiga Jeglič (14) strieľa gól do bránky Viťaza.
Žiga Jeglič (14) strieľa gól do bránky Viťaza. (Autor: TASR)
Sportnet|16. jan 2016 o 17:20

Víťazný gól zápasu strelil v 28. minúte Žiga Jeglič.

KHL - sobota

Slovan Bratislava - Viťaz Moskovská oblasť 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Miklík (Surový, Bartovič), 20. Barker (Kašpar), 28. Jeglič (Šťastný), 41. Kašpar (Viedenský, Nedorost) – 10. Kostromitin (Abdullin), 57. Kučeriavenko

Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Kostromitin (Podoľsk) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Ščeňov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust (Garnett) - Kundrátek, Barker – Švarný, Starosta – Sersen, Mihalik – Luža - Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Tvrdoň - Šiška

Viťaz Moskovská oblasť: Säteri – Voronkov, Eronen - Lukin, Kostromitin - Ježov, Golovkov - Berďukov, Buchanko – Šitikov, Horák, Kempe – Soloduchin, Kučeriavenko, Koroľov – Makejev, Nikulin, Afinogenov - Abdullin, Švec-Rogovoj, Vyglazov

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava sa po tesnej prehre 2:3 v Petrohrade opäť radujú z víťazstva.

V sobotnom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zdolali hráčov ruského mužstva Viťaz Podoľsk 4:2 gólmi Michela Miklíka, Cama Barkera, Žigu Jegliča a Lukáša Kašpara.

Za hostí sa strelecky presadili iba Dmitrij Kostromitin a Alexander Kučeriavenko.

Boj Bratislavčanov o účasť vo vyraďovacej fáze vypredal Zimný štadión Ondreja Nepelu - prišlo 10 055 divákov.

Zverenci Miloša Říhu sú na poslednej postupovej ôsmej pozícii tabuľkového poradia Západnej konferencie KHL so ziskom 76 bodov. Deviaty Medveščak, ktorý odohral o dve stretnutia viac, má na konte 74 bodov.

Najbližšie sa "belasí" predstavia v pondelok 18. januára od 18.00 h opäť doma proti moskovskému Dinamu.

Hlasy:

/zdroj: SITA/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Bol to dobrý zápas s nebezpečným súperom. Ako tréneri sme z neho mali obavu. Pripravovali sme sa úplne seriózne. Hráči si stretnutie užívali, niekedy možno až príliš. Myslím si, že sme si zaslúžili víťazstvo."

Ravil Jakubov (tréner Viťaza): "Slovan bol organizovanejší, celkovo podal lepší výkon než my. Moji zverenci nesplnili dané pokyny."

Žiga Jeglič (útočník Slovana): "Teraz je každý zápas veľmi vážny, hrá sa o dôležité body. Fanúšikovia nám pomáhajú. Naša situácia v súvislosti s play-off je momentálne dobrá, ale prípadné nezdary v nasledujúcich dueloch nám ju môžu skomplikovať. Musíme víťaziť aj naďalej."

Online prenos

III. tretina

Koniec zápasu. Slovan vyhral 4:2.

60. min - Slovan hral v závere tretej tretiny ďalšiu presilovku. Viťaz zatlačil v jeho obrannom pásme, no piaty gól nepridal.

57. min - Hosťujúci Kučeriavenko predviedol peknú individuálnu akciu, keď prešiel od stredu klziska az k Brustovi a strelou pod hornú žrdku znížil na rozdiel dvoch gólov.

52. min - Rozhodcovia vylúčili Kostromitina do konca zápau za to, že opustil hráčsku lavicu. Buchanko a Lušňák dostali dve trestné minúty za hrubosť, zatiaľ čo Skalický dve za vrazenie na mantinzel. Slovan si tak zahrá presilovú hru.

50. min - Slovan kontroluje trojgólový náskok a je blízko k zisku ďalších dôležitých bodov.

46. min - Rozhodcovia vylúčili Tičara a hostia hrali presilovú hru. Slovan pozorne bránil a nedovolil súperovi skórovať.

41. min - Slovan mal skvelý vstup do tretieho dejstva. Viedenský vystrelil príklepom od modrej, no pred Säterim tečoval puk Kašpar, ktorý zvýšil náskok bratislavského klubu na 4:1.

II. tretina

Skončila sa druhá tretina.

40. min - Pár sekúnd pred druhou prestávkou mohol streliť kontaktný gól Kempe. Brust však jeho strelu vyrazil.

34. min - Slovan hral štyri minúty v oslabení. Viťaz si vypracoval pár dobrých šancí, ale Brust neinkasoval.

28. min - Nedorost išiel sám na Säteriho, no netrafil bránku. Pár sekúnd na to predviedli jeho spoluhráči skvelú akciu, ktorý zakončili tretím gólom. Šťastný prihral z pravého kruhu do stredu Jegličovi a ten poslal puk do odkrytej bránky.

23. min - Početnú výhodu mal aj Slovan, no po faule Viedenského sa skončila už po ôsmich sekundách.

22. min - Viťaz hral od úvodu druhej tretiny v presilovej hre. Vyrovnávajúci gól však nestrelil.

I. tretina

20. min - Makejev sa v oslabení dostal do brejku, no Brust puk vyrazil. Deväť sekúnd pred koncom prvej časti sa však Slovan dostal druhý raz do vedenia. Gól strelil obranca Barker, ktorý prekonal Säteriho príklepom spoza pravého kruhu.

19. min - Domáci majú šancu dostať sa do vedenia, po faule Soloduchina si zahrajú prvýkrát v početnej výhode.

15. min - Slovan je strelecky aktívnejší ako súper. Säteri zneškodnil osem striel, Brust má na konte len dva zákroky.

10. min - Kostromitin zachytil puk pri pravom mantineli a nahodil ho na Brusta. Na prekvapenie všetkých skončil až za jeho chrbtom - 1:1.

9. min - Hostia hrali prvú presilovú hru. Slovan sa však dobre bránil a súpera takmer k ničomu nepustil.

5. min - Skvelý začiatok domácich. Surový prihral Miklíkovi na bránkovú čiaru, krídelník tretieho útoku prekorčuľoval do kruhu a švihom prekonal Säteriho.

4. min - Slovan začal veľmi aktívne. Z úvodného tlaku však nedokázal otvoriť skóre.

Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Tímy nastúpili proti sebe v KHL sedemkrát. Slovan vyhral v štyroch zápasoch, kým Viťaz uspel v troch. V poslednom vzájomnom dueli (12. septembra 2015) zvíťazil Slovan na ľade súpera 5:2.

V domácom prostredí však prehral s Viťazom dvakrát po sebe. Jediné víťazstvo zaznamenal pred takmer troma rokmi – 1. februára 2013.

Pred zápasom - Slovan ťahal od 22. decembra sedemzápasovú víťaznú sériu. Tá sa skončila až v Petrohrade, kde prehral 2:3 gólom v poslednej minúte.

„Bolo príjemné získavať body takto dlho. Mrzí nás len prehra v Petrohrade. Snažíme sa čo najmenej sledovať tabuľku, aby nás to nerozptyľovalo. Sústredíme sa na vlastné výkony a dôležitý je vždy najbližší zápas,“ tvrdí center elitného útoku Marek Viedenský.

Naopak, Viťaz sa trápi. Prehral sedemkrát za sebou a v posledných pätnástich stretnutiach získal len osem bodov. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné trináste miesto so ziskom 52 bodov.

Pred zápasom - V bránke Slovana dostane príležitosť Barry Brust, ktorý bol v uplynulom dueli s Petrohradom náhradníkom Michaela Garnetta. Kanadský gólman chytal naposledy 11. januára proti Spartaku, ktorý Slovan zdolal 4:0.

Premiéru v drese Slovana by mohol zažiť Juraj Šiška, ktorý je trinástym útočníkom.

Pred zápasom - V posledných ôsmich zápasoch získali úctyhodných 18 bodov. Hokejisti Slovana sa aktuálne nachádzajú so 73 bodmi na ôsmom mieste v tabuľke Západnej konferencie.

V základnej časti odohrajú ešte desať zápasov, najbližší už v sobotu doma proti Viťazu Podoľsk.