Išla s číslom 63. Vlhová skončila v obrovskom slalome štrnásta

S vysokým štartovým číslom dosiahla Petra Vlhová veľmi dobrý výsledok.
S vysokým štartovým číslom dosiahla Petra Vlhová veľmi dobrý výsledok. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. jan 2016 o 13:42

Ešte nikdy predtým v obrovskom slalome vo Svetovom pohári nebodovala.

FLACHAU. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prvýkrát bodovala v obrovskom slalomu Svetového pohára. V rakúskom Flachau obsadila v nedeľu štrnáste miesto so stratou 2,39 s na víťaznú Nemku Viktoriu Rebensburgovú. Do hodnotenia prestížneho seriálu si pripísala ďalších osemnásť bodov.

Rebensburgová predstihla o 95 stotín po prvom kole vedúcu Slovinku Evu Drevovú. Slávila dvanásty triumf vo SP. Tretia skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,99).

Ana Drevová viedla po prvom kole.

Viktoria Rebensburgová dosiahla v prvom kole druhý najlepší čas.

"Som šťastná, že sa mi konečne opäť podarilo vyhrať. Tvrdo som pracovala pre tento úspech. V druhom kole mi vyšla naozaj super jazda, o čom svedčí aj výsledný rozdiel v cieli pred druhou Drevovou," povedala skúsená Nemka pre televíznu stanicu ZDF.

Vlhová štartovala s vysokým číslom 63. Využila svoju identifikáciu so svahom - tento týždeň sa jej na ňom darilo. A predviedla dve dravé a nebojácne jazdy.

"Prvé kolo bolo z mojej strany super. Bola som strašne rada, ako mi vyšla jazda i ako som sa dostala na 23. miesto. V druhom kole bol v strede svahu mäkký sneh a vonkajšiu lyžu mi zobralo do hlbokého snehu, takže som trošku pribrzdila na rovinatejšom úseku a teda som čosi stratila. Ale nič to, hlavne že mám nejaké body a keďže sú premiérové, som za ne veľmi rada. Tento týždeň bol ozaj super. V slalome dve popredné umiestnenia, to prvé mohlo byť lepšie, ale aj šieste miesto je fajn. V piatok to bolo úžasné a aj obrák bol výborný, takže tento týždeň vyšiel nad očakávanie," vyznala sa Vlhová pre TASR.

Trať bola v nedeľu vytýčená v 1310-metrovej dĺžke so štartom o stopäťdesiat metrov vyššie. A obrovský 150-metrový rozdiel v 350-metrovom prevýšení urobil práve nadstavený strmý kopec.

Ani tam sa dvadsaťročná Slovenka nestratila. A najmä v druhom kole držala krok so širšou špičkou. V strede kopca, kde v prospech rozloženia náročnosti kurzu umelo napreparovali dve väčšie vlny, však spravila chybu.

V nasadení do ľavotočivého oblúku Vlhovej podsunulo vnútornú lyžu. Slovenka sa ale skvelou ekvibrilistikou nielen udržala v línii, ale hneď pod ďalšou bránkou chytila späť rytmus.

Chyba ju stála niekoľko desatín a umiestnenie v elitnej desiatke. Dosiahla jedenásty bodovaný výsledok v SP.

Wauu 14. Miesto v obrovskom slalome? kto by to akal so 63 slom ale ke sa chce vetko ide... a samozrejme najlepia podpora vdy pri mne