Juventus pokračuje v stíhacej jazde, vyhral desiaty zápas po sebe

Grécky gólman v službách Udinese Orestis Karnezis práve inkasuje v poradí druhý gól do svojej siete. Presadil sa hosťujúci Sami Khedira (vpravo). (Autor: SITA/AP)
TASR|17. jan 2016 o 17:42

Sumár nedeľňajších výsledkov najvyššej talianskej futbalovej súťaže.

RÍM. V úvodnom nedeľňajšom zápase 20. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil v súboji susedov z dolnej časti tabuľky FC Janov nad Palermom 4:0.

Domáci dokonale využili početnú výhodu po vylúčení Sinišu Andelkoviča v 65. min, po ktorom Janovčania strelili tri góly.

Prvý gól Janova strelil španielsky legionár Suso

Juventus Turín pokračuje v stíhacej jazde za obhajobou majstrovského titulu, keď zvíťazil na pôde Udinese hladko 4:0 a natiahol šnúru víťazstiev na desať zápasov.

"Stará dáma" rozhodla o svojom triumfe už v úvodnej polhodine, keď po dvoch góloch Paula Dybalu a jednom Samiho Khediru viedla jasne 3:0.

V závere prvého polčasu spečatil na 4:0 Alex Sandro. Juventusu tak v tabuľke Serie A patrí 2. miesto s dvojbodovou stratou na vedúci Neapol.

#UdineseJuve la Juventus vince la 10^gara di fila. Dybala realizza una doppietta, in gol anche Sami Khedira e Alex Sandro.

Posted by Serie A TIM on Sunday, January 17, 2016

AS Rím prekvapujúco stratil body na domácom trávniku po remíze 1:1 s posledným Hellasom Verona, ktorý si na svoje konto pripísal deviatu remízu.

Slovenský reprezentant v službách Rimanov Norbert Gyömbér presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

V ďalšom dueli rímske Lazio remizovalo na ihrisku Bologne 2:2.

Domáci viedli po necelých dvadsiatich minútach po góloch Emanuela Giaccheriniho a Mattia Destra už 2:0, v druhom polčase najskôr v 71. min z pokutového kopu vyrovnal Candreva a následnú početnú výhodu po vylúčení domáceho Adama Masinu využil už o šesť minút na vyrovnanie Senad Lulič.

Nováčik z Carpi doma zdolal Sampdoriu Janov 2:1. Za hostí do hry slovenský legionár Dávid Ivan nezasiahol.

Prvý gól Carpi vsietil Lorenzo Lollo

Hráči AC Miláno získali cenný skalp, keď na San Sire zdolali Fiorentinu 2:0.

"Rossoneri" nasmeroval k výhre už v 4. minúte gólom kolumbijský útočník Carlosa Bacca, výsledok spečatila v 88. minúte staronová posila Kevin-Prince Boateng.

Triumf AC oslavoval aj slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka, ktorý prišiel na ihrisko v 70. minúte.

Milánčania tak poskočilo na šieste miesto tabuľky, Fiorentina je štvrtá.

Seria A - 20. kolo:

FC Janov - Palermo 4:0 (1:0)

Góly: 71., 88. Pavoletti, 3. Suso, 75. Rincon

ČK: 65. Andelkovič (Palermo)

La formazione ufficiale del Genoa al Ferraris.Il live tweeting di #GenoaPalermo sul nostro profilo Twitter. #ForzaGenoa!

/D. Ivan (Sampdoria) na lavičke náhradníkov/

Il Carpi F.C.1909 batte la Sampdoria grazie al rigore di Mbakogu, alla 1^rete in Serie A TIM. 7punto in 3 gare per la squadra di Castori.

AC Miláno - ACF Fiorentina 2:0 (1:0)

Góly: 4. Bacca, 88. K.-P. Boateng

/Juraj Kucka (AC Miláno) hral od 70. min/

Chievo Verona - Empoli 1:1 (1:0)

Góly: 7. Paloschi - 47. Tonelli

#ChievoEmpoli termina in parit tra A.C.ChievoVerona ed Empoli Calcio. Paloschi sblocca la gara, per i toscani segna Tonelli.

Domov»Futbal»Taliansko»Juventus pokračuje v stíhacej jazde, vyhral desiaty zápas po sebe