Dinamo vyhralo aj šiesty zápas v Bratislave

Dali sme dva góly a asi sme si mysleli, že to pôjde automaticky, hovoril po prehre obranca Michal Sersen.

Útočník Dinama Moskva Arťom Fiodorov pri streleckom pokuse pred bránkou Slovana.(Zdroj: TASR)

Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

Góly: 9. Jeglič, 14. Viedenský, 53. Sersen - 36. Cvetkov, 44. Osipov, 47. Šipov, 52. Igumnov

Rozhodovali: Belov, Ravodin - Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Pestuško - Kašpar 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan: Brust (Garnett) - Kundrátek, Barker – Švarný, Luža – Sersen, Mihalik – Kozák - Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

Dinamo Moskva: Jeriomenko (Lazušin) – Osipov, Robinson, Barancev, Mironov, Sinicyn, Hietanen, Soloviov, Volkov - Pestuško, Cvetkov, Karpov - Kokarev, Gorovikov, Babenko - Filatov, Tereščenko, Fiodorov - Galimov, Šipov, Igumnov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli dôležitý pondelňajší duel v KHL. Nad tabuľkovým susedom Dinamom Moskva viedli už 2:0, no druhú polovicu stretnutia premrhali a sľubne rozohraný duel v záverečnom dejstve stratili. Keďže na tri inkasované góly už odpovedal len Michal Sersen, Dinamo zvíťazilo 4:3.

Zverenci trénera Miloša Říhu vyťažili v prvej tretine z minima maximum. Napriek niekoľkým obrovským defenzívnym chybám neinkasovali, naopak, zásluhou Žigu Jegliča a Mareka Viedenského si vypracovali dvojgólový náskok.

Gól Mareka Viedenského na 2:0. FOTO - TASR

Dinamo však v ďalšom priebehu potvrdilo svoje kvality. Na ľade bolo po hokejovej stránke aktívnejšie, pohodlne duel otočilo a výsledok 3:4 v nervóznom závere aj udržalo.

Už v stredu čaká Slovan kľúčový duel celej sezóny, keď o 19.30 h privíta doma Medveščak Záhreb. Víťaz súboja sa výrazne priblíži k účasti v 1. kole play off.

Hlasy

Michal Sersen, obranca Slovana: "Vôbec sme nezačali dobre. Dinamo mohlo ísť do vedenia, paradoxne, dva góly sme strelili my. Možno to bol problém, asi sme si mysleli, že to pôjde automaticky. V druhej tretine sa dotiahli na rozdiel jedného gólu a už to išlo. Myslím, že sme sa zdolali vlastnými chybami."

Ivan Švarný, obranca Slovana: "Ťažko povedať, kde sa zápas zlomil. Budeme si musieť pozrieť video, a potom to usúdime. V tretej tretine však prišla studená sprcha, ťažko sa potom za takých okolností duel doháňa. Dali sme na 3:4, ale mužstvo ako Dinamo si vie tesný náskok postrážiť. Tento zápas však vôbec nebol zlý."

Online

Koniec zápasu. Slovan prehral. Hoci mal zápas výborne rozohratý. Hostia tromi gólmi v poslednej tretine zápas otočili

59. min - Bránka domácich je prázdna, na ľade je šesť hráčov.

58. min - Slovan sa ubránil. Pokúsi sa ešte streliť štvrtý gól.

56. min - Na to aby sa priblížil k vyrovnaniu musí najskôr Slovan prežiť oslabenie o vylúčeného Jegliča.

53. min - Kontaktný gól Slovana. Brankár Jeriomenko puk neudržal, Tičar spoza bránky sa ho snažil posunúť ďalej, no v tlačenici pred bránkou ho doklepol až Michal Sersen.

52. min - To čo Dinamu nevyšlo v úvode, si vynahradilo na konci. Po prečíslení zvýšil Igumnov na 4:2. Tromi gólmi za necelých 8 minút otočili hráči Dinama zápas.

49. min - Slovan bude hrať v oslabení. Nedorost si ide sadnúť za nedovolené bránenie.

Hneď v jeho úvode sa však spustila na ľade hromadná bitka. Rukavice zhodilo viacero hráčov. Rozhodcovia vylúčili iba Kašpara a Pestuška. Pokračuje ďalej presilovka hostí 5 proti 4.

48. min - Slabý dôraz v obrane stál Slovan sľubný výsledok. Brust vyrazil jednu strelu, ale nik nepokryl ŠIpova, ktorý puk dorazil do bránky.

44. min - Presilovka skončila. Ale hneď po jej uplynutí sa puk odrazil na hokejku Osipova. jeho strela od modrej čiary mala razanciu a Brust ju nechytil - 2:2

42. min. - A Slovan ponúka hosťom hneď na jej začiatku možnosť vyrovnať. Na ľade bolo šesť domácich hráčov. Hostia budú hrať presilovku.

41. min - Začala sa posledná tretina.

40. min - Po strelení gólu hostia viditeľne ožili a vrátili si k aktívnej kombinačnej hre z úvodu zápasu.

36. min - Hostia bohužiaľ strelili kontaktný gól. Osamotený Cvetkov prestrelil Brusta.

35. min - Dinamu trochu došla energia. Slovan mal v posledných minútach na ľade navrch.

30. min - Slovan hrá v obrane o niečo pozornejšie. Stále skvele chytá Barry Brust. Hoci sa nevyhol tomu, že ďaleko korčuľuje z bránky, keď rozohráva puk.

26. min - Aj toto oslabenie zvládol Slovan skvele. Dokázal podržať puk a hostí do šance tento raz nepustil, hoci od prestávky takmer stále hrali hostia v početnej výhode.

24. min - Slovan sa ubránil, no hneď v zápätí pôjde na trestnú lavicu Luža. A pri avizovanom vylúčení znova skvele zasiahol Brust. Dve minúty sa hrá v druhej časti a Dinamo sa vrhá do útoku.

21. min - Začala sa druhá tretina a Dinamo bude hrať presilovku. Brust mal plné ruky práce, kým sa domácim podarilo prerušiť hru pred samotným vylúčením. Na tretsnej lavici je Kašpar

20. min - Galimov sa znova rútil sám na Brusta. Pokus o blafák mu však nevyšiel, puk mu trochu ušiel.

Skvelý štart od zápasu pre Slovan. Po prvej tretine bol pomer striel na bránku 8:8.

16. min - Ken Barker odišiel do šatne. Ak by už do zápasu nezasiahol, bolo by to pre Slovan veľké oslabenie.

14. min - 13 sekúnd trvala presilovka Slovana po faule Mironova za držanie. Viedenský skvele tečoval strelu Lukáša Kašpara a je 2:0. Slovan maximálne využíva šance, ktoré má. Naopak hostia mohli dať aj tri góly. Inkasované góly ich trochu psychicky zrazia.

13. min - Dinamo teraz dostalo Slovan pod tlak akoby hralo presilovku, hoci na ľade bolo päť slovanistov. Nik z domácich nedokázal hosťom zobrať puk a Galimov viackrát pred bránkou pohrozil.

9. min - Skvelá spolupráca slovinských útočníkov. Rok Tičar sa po prieniku dostal pred bránku súpera, ale prihral doprava na lepšie postaveného Žigu Jegliča, ktorý poslal puk do bránky. Skvelá akcia.

6. min - Po troch chybách mali šancu hostia otvoriť skóre, keď mali útočníci prakticky odkrytú celú bránku. Tri ukážkové akcie. Skórovať zatiaľ nedokázali.

3. min - Slovan začal aktívne. Prvé strely na bránku eše zblokovali obrancovia, Lušňáka o niečo neskôr vychytal Jeriomenko. Hrá sa rýchly, dynamický hokej. Oba tímy výborne korčuľujú.

Zápas sa začal

Pred zápasom - Tímy nastúpili proti sebe v KHL 11-krát. Slovan vyhral dva zápasy. Moskovský klub, ktorý patrí v KHL k špičke, vyhral deväťkrát a vyhral všetkých päť zápasov v Bratislave. V poslednom vzájomnom dueli (10. septembra 2015) zvíťazil Slovan na ľade súpera 2:1.
Dinamo je dvojnásobný víťaz Gagrinovho pohára. KHL vyhral v rokoch 2012 a 2013.

Pred zápasom - Slovan má za sebou veľmi úspešnú sériu zápasov. Z posledných deviatich stretnutí prehral jediné - v Petrohrade, kde prehral 2:3 gólom v poslednej minúte.

„Bolo príjemné získavať body takto dlho. Mrzí nás len prehra v Petrohrade. Snažíme sa čo najmenej sledovať tabuľku, aby nás to nerozptyľovalo. Sústredíme sa na vlastné výkony a dôležitý je vždy najbližší zápas,“ tvrdí center elitného útoku Marek Viedenský.

Dinamo Moskva je v tabuľke tesne pred Slovanom. Bratislavský tím je v Západnej konferencii ôsmy so 76 bodmi, Dinamo má 81 bodov na 7. priečke. Z posledných siedmich zápasov, päťkrát vyhralo.

Pred zápasom - V bránke Slovana dostane príležitosť Barry Brust, ktorý odchytal už 32 zápasov a má 92-percentnú úspešnosť zákrokov. Výrazne sa podieľal na úspešnej sérii tímu v decembri a v januári.