Víťazný štart Olympiakosu sa skončil na čísle 17

Futbalisti klubu z Pirea by mohli prísť o titul už len zázrakom.
Futbalisti klubu z Pirea by mohli prísť o titul už len zázrakom. (Autor: SITA/AP)
SITA|19. jan 2016 o 10:07

Futbalisti Olympiakosu Pireus prvý raz v sezóne nebodovali naplno.

ATÉNY. V treťom tisícročí na európskych trávnikoch unikátna víťazná šnúra futbalistov Olympiakosu Pireus mala svoj koniec na Kréte.

Suverénny líder najvyššej gréckej súťaže v pondelok prvý raz od začiatku sezóny nebodoval naplno, v 18. kole iba remizoval na pôde desiateho tímu tabuľky FC Platanias 1:1.

Domácich poslal do vedenia v 35. minúte Argentínčan Leonardo Ramos, aspoň bod ratoval v druhom polčase Kostas Fortunis.

"Som šťastný, že sa mi podarilo skórovať proti najlepšiemu tímu v lige," povedal Ramos.

#Full_Time / GREECE: Super LeaguePlatanias F.C. 1-1 Olympiacos FC#Goals: 35'Ramos / 72'Fortounis

Posted by Sport Live on Monday, January 18, 2016

Sériou 17 výhier Aténčania prekonali európsky rekord tohto milénia v počte víťazstiev od úvodu ligového ročníka.

Prvých šestnásť duelov vyhral v sezóne 2007/2008 luxemburský F91 Dudelange, pätnásť zápasov bodovali naplno ukrajinský Šachtar Doneck (2012/2013), waleský Bangor City (2010/2011) a islandský FH Hafnarfjördur (2005).

Pred druhým AEK Atény má Pireus luxusný 16-bodový náskok a nestratil šancu stať sa iba druhým tímom v gréckej histórii so ziskom titulu bez jedinej prehry.

All good things come to an end...

Posted by BBC Sport on Tuesday, January 19, 2016

Doteraz sa to podarilo iba mestskému rivalovi Panathinaikosu v ročníku 1963/64, referuje oficiálna stránka Európskej futbalovej únie.

Na starom kontinente stále trvá aj dlhšia víťazná šnúra, ťahá ju Crvena zvezda Belehrad v srbskej najvyššej súťaži a má už 19 zápasov.

Rekord všetkých čias drží portugalská Benfica Lisabon s 29 zárezmi z "eusébiovských" čias (1971 - 1973). Chorvátske Dinamo Záhreb pritom zaostalo v sezóne 2006/07 len o jeden zápas.