Sagan bojoval o víťazstvo, v šprinte ho predbehol Gaviria

(Autor: Twitter)
TASR|19. jan 2016 o 22:42

Už v druhej etape pretekov Tour de San Luis mal na dosah prvenstvo. Peter Sagan však v záverečnom šprinte prehral s Fernandom Gaviriom z Kolumbie. Celkovo je deviaty.

VILLA MERCEDES. Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v utorňajšej druhej etape pretekov Tour de San Luis.

Jazdca stajne Tinkoff-Saxo zdolal v záverečnom špurte 181,9 km dlhej trať zo San Luis do Villa Mercedes iba víťaz Fernando Gaviria z Kolumbie. Ten prišiel do cieľa v čase 4:23:54 hodín. Na treťom mieste sa umiestnil Talian Elia Viviani.

Sagan bol blízko k premiérovému sezónnemu triumfu, nakoniec mu však víťazstvo ušlo.

"Dnes bol veľmi horúci deň, v závere som však nestratil Gaviriovo zadné koleso. Dnes mal ale o tri prevody viac a nakoniec vyhral o tri bicykle," povedal na svojej oficiálnej facebookovej stránke Sagan.

Gaviria sa vďaka triumfu prepracoval na čelo celkového poradia s desaťsekundovým náskokom pred dvojicou Maximiliano Richeze z Argentíny a Lukasz Wisniowski z Poľska.

Saganovi patrí podľa predbežných výsledkov deviata priečka s mankom dvadsaťsedem sekúnd.