Australian Open: Kvitová prehrala už v druhom kole

Obhajkyňa titulu Serena Williamsová potrebovala presne hodinu na "demontáž" Hsieh Su-wei z Taiwanu, ktorú zdolala 6:1 a 6:2.

Maria Šarapovová postúpila do tretieho kola.(Zdroj: SITA/AP)

MELBOURNE. Američanka Serena Williamsová i Ruska Maria Šarapovová sa suverénnym spôsobom prebojovali do 3. kola na grandslamovom turnaji tenistov Australian Open. Obe favoritky dovolili svojim súperkám v stredu uhrať iba tri hry.

Svetová i nasadená jednotka nemala so súperkou žiadne problémy a v treťom kole ju čaká Ruska Daria Kasatkinová.

"Milujem tento turnaj. Práve tu sa všetko začalo, tu som hrala svoj prvý grandslamový turnaj," povedala S. Williamsová pre akreditovené médiá.

V Melbourne Parku odohrala rekordný 79. zápas v hlavnej súťaži od svojho debutu v roku 1998 s úctyhodnou bilanciou 70-9.

Vlaňajšia finalistka Šarapovová v pozícii nasadenej päťky za 71 minút deklasovala Bielorusku Aliaksandru Sasnovičovú 6:2 a 6:1.

V boji o osemfinále sa stretne s Američankou Lauren Davisovovu, ktorá vyradila Slovenku Magdalénu Rybárikovú. Šarapovová nebola napriek jednoznačnému výsledku so svojim výkonom úplne spokojná.

"Povedala by som, že to bol taký priemer. Mala som pár skvelých úderov, ale aj pár naozaj mizerných," sebakriticky hodnotila víťazka Australian Open z roku 2008, ktorá v prvom sete dvakrát stratila podanie.

Bez väčších problémov postúpila ďalej aj štvrtá nasadená Poľka Agnieszka Radwaňská. Kanaďanka Eugenie Bouchardová jej výraznejšie vzdorovala len v prvom sete, v ktorom uhrala štyri gemy.

Druhé dejstvo malo jednoznačnejší priebeh, Poľka ho bez problémov zvládla a za 85 minút triumfovala 6:4, 6:2.

Ženský singlový turnaj v Melbourne prišiel už aj o Češku Kvitovú. Dvojnásobná víťazka Wimbledonu nezlomila smolu na prvom grandslame roka ani tento rok a hoci mala papierovo ľahkú súperku, do 3. kola sa neprebojovala.

S Gavrilovovou uhrala dovedna osem gemov a za 90 minút sa s turnajom rozlúčila po prehre dvakrát 4:6. Od semifinálovej účasti v roku 2012 vypadla v 2. kole (2013), o rok neskôr dokonca hneď v prvom a vlani neprešla tretím kolom.

Australian Open (ženy) - 2. kolo:

/celková dotácia 44 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku/

Lauren Davisová (USA) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 7:6 (7) - skreč Rybáriková

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Zranila si achilovku, Rybáriková skrečovala zápas

Maria Šarapovová (5-Rus.) - Aliaksandra Sasnovičová (Biel.) 6:2, 6:1

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Šarapovová pre SME: Už pre mňa nie je podstatný rebríček, ale zdravie

Kateryna Bondarenková (Ukr.) - Svetlana Kuznecovová (23-Rus.) 6:1, 7:5

Roberta Vinciová (13-Tal.) - Irina Falconiová (USA) 6:2, 6:3

Daria Kasatkinová (Rus.) - Ana Konjuhová (Chorv.) 6:4, 6:3

Serena Williamsová (1-USA) - Hsieh Su-Wei (Taiwan) 6:1, 6:2

Anna-Lena Friedsamová (Nem.) - Wang Čchiang (Čína) 6:3, 6:4

Carla Suarezová Navarrová (10-Šp.) - Maria Sakkariová (Gr.) 6:7 (5), 6:2, 6:2