Nestratili set. Federer s Djokovičom postúpili do 3. kola

Roger Federer suverénne postúpil do 3. kola Australian Open.
Roger Federer suverénne postúpil do 3. kola Australian Open. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. jan 2016 o 08:08

Federer zdolal súpera za 93 minút v troch setoch. V zápase nečelil ani jednému brejku.

MELBOURNE. Švajčiarsky tenista Roger Federer suverénne postúpil do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

V dueli s Ukrajincom Alexandrom Dolgopolovom nečelil ani jednému brejkbalu a súpera zdolal za 93 minút po setoch 6:3, 7:5 a 6:1. Vzájomnú bilanciu s Dolgopolovom tak upravil na 3:0.

Federer je štvornásobným víťazom turnaja v Melbourne Parku (2004, 2006, 2007, 2010) a plánuje bojovať o ďalšie tituly. Vo veku 34 rokov na koniec kariéry ešte nemyslí.

"Neviem, to ukáže až čas," odpovedal v stredu na otázku, dokedy chce vydržať na okruhu.

"Myslím si, že veľa hráčov, ktorí skončili, ešte mohlo na tejto úrovni hrať. Ale jednoducho sa rozhodli, že to viac nebudú robiť. Je to všetko v hlave a veľa faktorov rozhoduje – telo, rodina, cestovanie," povedal Federer.

Prekvapenie na svoj účet nepripustil Čech Tomáš Berdych. Šiesty hráč "pavúka" vyhral v druhom kole nad Mirzom Bašičom z Bosny a Hercegoviny bez straty setu 6:4, 6:0 a 6:3. Zápas ukončil štýlovo štyrmi esami za sebou, celkovo si ich pripísal na konto 15.

"Trochu mi vzdoroval v prvom sete, ale potom to už celkom išlo," spokojne hodnotil Berdych do kamier Eurosportu.

V treťom kole je aj najlepší ázijský tenista Kei Nišikori. Ten si ako siedmy nasadený poradil s Američanom Austin Krajicekom v troch setoch 6:3, 7:6 (5) a 6:3.

Finalista z US Open 2014 zavŕšil duel svojim 13. esom v stretnutí a v Melbourne sa dostal cez druhé kolo šiestykrát v sérii.

Bez väčších problémov potvrdil úlohu favorita v stredu aj srbský suverén Novak Djokovič. Ešte len 19-ročný Francúz Quentin Halys však podal proti nemu sympatický výkon, hoci si odniesol prehru v troch setoch.

S obrovským favoritom zohral niekoľko vyrovnaných gemov a v záverečnom dejstve dokonca viedol 6:5, no do úspešného konca ho nedotiahol. Za 1:43 h prehral 1:6, 2:6, 6:7 (3).