Vo štvrtok štartuje MS v rely, Francúz Ogier o štvrtý titul v sérii

Ogier je nasledovníkom krajana Loeba.
Ogier je nasledovníkom krajana Loeba. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. jan 2016 o 17:22

V tohtoročnom seriáli majstrovstiev sveta v rely štartujú opäť aj slovenskí zástupcovia. Najväčším favoritom po troch tituloch v sérii zostáva Ogier.

GAP. Pred štvrtkovým štartom tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v rely si všetci jeho účastníci kladú otázku, či bude niekto z nich schopný zastaviť úradujúceho svetového šampióna Sébastiena Ogiera.

Tridsaťdvaročný Francúz kraľuje vo WRC posledné tri roky a nasleduje tak svojho slávnejšieho krajana Sébastiena Loeba.

Úvodné preteky tohtoročného 14-dielneho seriálu sa začnú vo štvrtok 21. januára dvoma večernými rýchlostnými skúškami na tradičnej Rely Monte Carlo na cestách pod francúzskymi Alpami.

Celkovo jazdci absolvujú 16 testov, vrátane dvoch sobotňajších 50-kilometrových maratónov.

Suverénny Ogier

Úradujúci majster sveta Ogier ovládol ostatné tri ročníky suverénnym spôsobom.

Vlani dosiahol jazdec na Volkswagene Polo-R prvenstvo o 80 bodov pred tímovým kolegom Latvalom z Fínska.

Ogier doteraz štartoval v 97 pretekoch seriálu WRC, vyhral 32 z nich, 25 v posledných troch rokoch.

Zmeny v Číne a Austrálii

Novinkou tento rok bude Rely Číny, ktorá bola naposledy súčasťou kalendára majstrovstiev sveta v roku 1999.

Čínske preteky boli medzičasom súčasťou ázijsko-pacifického šampionátu.

Rely Číny sa bude konať 8. - 11. septembra. Zmena nastala aj na záver, keď Veľkú Britániu vystriedala Austrália.

Koči bude jediným slovenským reprezentantom na MS. Foto - TASR

MS aj so slovenským zastúpením

Tento rok bude súčasťou MS v rely slovenský jazdec Martin Koči.

Dvadsaťdvaročný Koči absolvuje všetkých šesť pretekov juniorského seriálu JWRC a jeho cieľom bude umiestnenie na pódiu.

Koči sa predstaví postupne v Portugalsku, Poľsku, Fínsku, Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii, okrem toho si zajazdí aj na Rely Monte Carlo.

So spolujazdcom Lukášom Kostkom budú bojovať vo farbách Styllex Motorsport na automobile Citroen DS3 R3T.

Koči vlani figuroval v šampionáte WRC2, v ktorom s jedným bodom obsadil predposledné 45. miesto. V sezóne 2014 bol bronzový v JWRC.

Okrem neho bude na Rely Monte Carlo štartovať aj Rastislav Chvála.

Program tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v rely:

21. - 24. januára: Rely Monte Carlo - Gap (Fr.)

17. - 20. novembra: Rely Austrálie - Coffs Harbour

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Vo štvrtok štartuje MS v rely, Francúz Ogier o štvrtý titul v sérii