Slovan gólom z poslednej minúty otočil zápas s Medveščakom

Slovanisti zvládli dôležitý súboj o poslednú miestenku znamenajúcu play off. Medveščak porazili na vlastnom ľade 3:2.

Slovan si musel víťazstvo vydrieť.(Zdroj: TASR)

Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb 3:2

Góly: 15. Kundrátek (Kašpar, Barker), 52. Tičar (Višňovský, Šťastný), 60. Nedorost (Kašpar, Viedenský) - 19. Brulé (Bjorkstrand), 41. Smoleňák (Mertl).

Rozhodovali: Vasiljev, Oskirko - Nazarov, Nesterov, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Mihálik (Slovan) 5 min+DKZ za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: v bránke Medveščaku od 41. min. Krošelj namiesto Taylora, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan: Brust (Garnett) - Kundrátek, Barker, Sersen, Ľ. Višňovský, Švarný, V. Mihálik, Luža - L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - L. Nagy, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, Miklík - Šiška

Medveščak: D. Taylor (Krošelj) - P. Blake, S. Morrisonn, Gysbergs, Mäntylä, Jurčina, Katic, Deutsch, Larkin -
Smoleňák, Mertl, Genoway - E. Hedberg, Brulé, Bjorkstrand - Giliati, Boltuc, Saarinen - Glumac, Jämtin

Hokejisti Slovana Bratislava zvládli stredajší dôležitý súboj základnej časti KHL, keď na domácom ľade zdolali priameho konkurenta v boji o postup do play off Medveščak Záhreb 3:2.

V tabuľke Západnej konferencie si tak upevnili ôsme miesto, náskok na deviaty chorvátsky tím zvýšili na päť bodov.

Vo vyrovnanom stretnutí poslal Slovan v 15. minúte do vedenia v presilovke český obranca Tomáš Kundrátek, ktorý využil presilovku.

Medveščak dokázal skóre otočiť, na konci prvej tretiny vyrovnal zásluhou Gilberta Brulého a v siedmej sekunde tretej časti hneď po vyhratom buly potrestal dieru v obrane domácich Radek Smoleňák.

Barry Brust odchytal skvelý zápas. FOTO - TASR

Domáci potom prežili päťminútové oslabenie pri vylúčení Vladimíra Mihálika, ktorý pri mantineli zasiahol Smoleňáka do hlavy a putoval predčasne pod sprchy. V 52. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho gólu po dorážke Roka Tičara a 58 sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe Václav Nedorost.

Zverenci trénera Miloša Říhu majú teraz v súťaži osem dní voľno. Po nich ich čaká rozhodujúca fáza sezóny, ktorú otvoria štvorzápasovým tripom.

Ten začnú v piatok 29. januára o 13.00 SEČ na ľade Metallurgu Novokuzneck, následne sa stretnú so Sibirom Novosibirsk (31.1.), Admiralom Vladivostok (2.2.) a Amurom Chabarovsk (4.2.).

Hlasy

Miloš Říha, tréner Slovana: "Ako kolega povedal, bol to akoby zápas play off. Obom tímom ide úplne o všetko a tomu aj všetko podriadili. Bolo to vidieť, vyskytli sa tam chyby i šarvátky. Som spokojný s tromi bodmi, sklamali ma však presilovky, musíme sa vrátiť k tomu, ako sme ich hrali predtým. Mužstvo si zaslúži pochvalu za to, že bojovalo až do konca. Obrátilo sa ku nám šťastie a boli sme schopní rozhodnúť v poslednej minúte."

Václav Nedorost, autor víťazného gólu Slovana: "Pred mojím gólom súper stratil puk, rozbehli sme to, pekne to urobil 'Vieďo', ktorý vedel o mne a prenechal mi puk. Puk som mal niekde pod nohami, ani som nevedel, kam strieľam, len som do toho 'práskol' a už som iba videl, ako sa rozvlnila sieť. Zaplavila ma eufória radosti, skvelý pocit."

Gordie Dwyer, tréner Medveščaku: "Gratulujem súperovi k trom bodom. Bol to play off zápas, oba tímy boli pripravené hrať a bojovať. Nebol to otvorený zápas, súperi si nedarovali žiaden priestor, oba tímy dominovali v defenzíve. Slovan využil svoje príležitosti, kým my sme nedokázali potrestať chyby domácich a premeniť viac šancí. Škoda, že sme nedokázali dotiahnuť stretnutie do predĺženia. Bol to výborný zápas, tvrdý boj o play off, bitka však ešte pokračuje."

Online prenos

III. tretina

60. min - Slovan nakoniec zápas vyhral a nepustil Medveščak Záhreb pred seba.

60. min - Václav Nedorosť zavŕšil dokonalý obrat Slovana v tretej tretine. Slovan vedie 3:2.

56. min - Slovan bude hrať presilovku. Morrisonn fauloval Viedenského.

52. min - Hráč Medveščaku sa ani nestihol vrátiť z trestnej lavice na ľad a Tičar už vyrovnal stav na 2:2.

50. min - Slovan bude hrať presilovú hru. Pomer hráčov na ľade - 5:4.

47. min - Slovan sa ubránil. Opäť sa hrá v plnom počte.

42. min - Po spornom rozhodnutí odchádza Mihálik z ľadu. Slovan bude hrať v oslabení 5 minút.

41. min - Medveščaku stačilo 7 sekúnd aby strelil Slovanu gól. Smoleňákov gól znamená vedenie hostí.

II. tretina

40. min - Keďže ani jeden tím nevyužil svoje výhody, stav zostáva nezmenený 1:1.

39. min - Ani Medveščak nevyužil výhodu a hrá sa opäť v plnom počte.

37. min - Slovan nevyužil 3 presilovky v druhej tretine. Teraz bude hrať oslabovku.

36. min - Domáci nedokážu trestať početné presilovky a aj tretie oslabenie za sebou v druhej tretine hostia zvládli.

34. min - Slovanisti budú zase útočiť na 4 hráčov Medveščaku. Simon Gysbers oslabí svoj tím za držanie.

32. min - Medveščak bez problémov odolal ďalšej presilovke Slovana a je opäť v plnom počte.

30. min - Slovan opäť v presilovke. Na trestnú lavicu smeruje Thomas Larkin z tímu hostí. Previnil sa podrazením.

28. min - Medveščak sa ubránil drvivému tlaku domácich a opäť má na ľade 5 hráčov.

26. min - Presilovka číslo 2 Slovana Bratislava. Svoj tím oslabil Jämtin

24. min - Hostia z Chorvátska začali druhú tretinu aktívnejšie. Slovan má čo robiť, aby zastavil početné útoky Medveščaku.

I. tretina

20. min - Po prvej tretine svieti na tabuli nerozhodný stav 1:1. Stav zodpovedá dianiu na ľade.

19. min - Brulé zasunul puk pod vyrážačku Brusta a vyrovnal stav na 1:1.

15. min - Kundrátek sledoval nádejnú akciu až do konca a vďaka tomu Slovan vedie 1:0.

13. min - Zbytočný zákrok Giliatiho znamená, že Slovan bude hrať presilovku.

12. min - Hrá sa opäť v plnom počte. Slovan prežil oslabovku bez úhony.

11. min - Hrá sa 4:3 v prospech hostí.

10. min - Šťastný sa vracia na ľad a Slovan opäť s piatimi hráčmi.

8. min - Šťastný oslabuje svoj tím za nedovolené bránenie na dve minúty.

7. min - Posledné minúty sú v réžií hostí z Chorvátska.

3. min - V Bratislave sa odohráva taktická bitka.

Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Slovan nastúpi už aj s uzdravenou dvojicou - obrancom Ľubomírom Višňovským a útočníkom Ladislavom Nagyom.

Obaja dlhšie absentovali v zostave svojho tímu pre zranenia. Hlavný tréner Miloš Říha v porovnaní s pondelkovou prehrou s Dinamom Moskva nezaradil do zostavy obrancu Lukáša Kozáka a útočníka Dávida Skokana.

Pred zápasom - Medveščak je v tabuľke Západnej konferencie tesne za Slovanom. Kým Bratislavčania sa nachádzajú na 8. mieste, teda na poslednom mieste zaručujúcom play off, chorvátsky tím je zatiaľ na 9. mieste.