Sagan ani v stredu na víťazstvo nedosiahol, skončil štvrtý

(Autor: Twitter)
SITA|20. jan 2016 o 23:21

V utorok skončil v etape na druhom mieste. V stredu sa Peter Sagan na Tour de San Luis opäť pohyboval v popredí. Po samostatnom úniku vyhral Holanďan Peter Koning.

LA PUNTA. Holanďan Peter Koning z kontinentálneho tímu Drapac Professional Cycling sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis. Viedla z Potrero de los Funes do La Punty a merala 131 km.

Koning zvíťazil po skvelom sóle s náskokom 1:37 min. A o šesť sekúnd predstihol v priebežnom celkovom poradí doterajšieho lídra Fernanda Gaviriu z Kolumbie.

V šprinte pelotónu uspel práve Gaviria pred Američanom Travisom McCabom a Slovákom Petrom Saganom, ktorý obsadil v etape štvrté miesto.

To potešilo aj športového riaditeľa tímu Tinkoff Patxiho Vilu.

"Koning bol príliš dobrý a navyše, pelotón nespolupracoval počas úniku tak, ako by bolo potrebné. V záverečnom stúpaní odviedli dobrú prácu pre Sagana Hansen aj Poljanski. Je dobrou správou, že Sagan, ktorý nie je vrchár, dokázal držať krok s najlepšími. Je to znakom toho, že jeho príprava vedie správnym smerom," povedal Vila na serveri tímu Tinkoff.

Úradujúcemu majstrovi sveta patrí po tretej etape na Tour de San Luis ôsma priečka s odstupom 39 sekúnd za lídrom Konningom.

Súčasťou tretej etapy boli aj tri horské prémie, z toho posledná na Mirador del Potrero 11,4 km pred cieľom.