NHL: Víťazná šnúra Chicaga sa skončila, Pánik za trest nehral

Obrázok, na ktorý domáci diváci v Toronte čakali márne. Maple Leafs nedokázali streliť Caroline ani gól a prehrali po predĺžení. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. jan 2016 o 07:23

Hokejisti Dallasu ukončili sériu štyroch prehier po sebe, naopak Chicago prišlo o dlhú víťaznú šnúru na ľade Tampy Bay.

NEW YORK. Rekordná víťazná šnúra hokejistov Chicaga sa v zámorskej NHL zastavila na čísle dvanásť.

Obhajca Stanleyho pohára strelil v noci na piatok na ľade Tampy Bay len jeden gól a tretiemu tímu Východnej konferencie podľahol 1:2.

Z dvojice Slovákov sa v drese "jastrabov" predstavil len Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik prišiel neskoro na dopoludňajšie rozkorčuľovanie tímu a za trest na duel nenastúpil.

Bodové štatistiky si nevylepšili ani obrancovia Zdeno Chára s Andrejom Sekerom. Chárov Boston nezvládol záverečnú tretinu duelu s Vancouverom, inkasoval tri góly v a podľahol "kosatkám" 2:4.

Skúsený bek si zo zápasu odniesol dva mínusové body. Z víťazstva sa netešil ani Sekera, ktorého Edmonton prehral v Dallase 2:3.

Stars tak ukončili štvozápasovú sériu prehier.

Chabú slovenskú bilanciu zo štvrtka nevylepšil ani útočník Los Angeles Marián Gáborík. Kings v poslednom zápase programu podľahli doma Minnesote Wild 0:3.

Brankár hostí Darcy Kuemper pochytal všetkých 32 striel domácich hráčov vrátane šiestich od Mariána Gáboríka (najviac z celého tímu spoločne s obrancom Jakom Muzzinom).

Kuemper druhým shutoutom v sezóne výrazne prispel k ukončeniu pätzápasovej série Wild bez víťazstva. Kanonier Zach Parise čakal 11 zápasov, kým konečne skóroval v presilovke.

"Nehrali sme zle ani v predchádzajúcich zápasoch, ale chýbali nám výsledky. Teraz sme dali gól v presilovke a potom už hrali to, na čo sme zvyknutí," vravel Kuemper pre server NHL.

"Toto víťazstvo je dobré na našu psychiku," podotkol Parise.

"Podali sme veľmi slabý výkon. Neboli sme dobre pripravení na tento zápas," kontroval útočník Kings Tyler Toffoli.

O triumfe Caroliny v Toronte rozhodol gól Jordana Staala z tretej minúty predĺženia, ktorý bol zároveň jediný v zápase. Dvadsaťsedemročný center dorazil do bránky strelu Justina Faulka.

"Nabral som rýchlosť za bránkou a dostal som sa cez brániaceho hráča. Keď sa vám to podarí pri hre 3 na 3, takmer vždy je z toho šanca. Prešiel som cez modrú čiaru, zbadal som Justina a prihral som mu. Má skvelú strelu, takže keď vypáli, je to buď gól, alebo je z toho dorážka. Puk sa odrazil rovno ku mne a ja som ho už len zasunul do siete," opísal víťazný moment.

V domácom drese nechýbal slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý strávil na ľade 13:19 minút a dvakrát ohrozil súperovho brankára

NHL - štvrtok:

Boston - Vancouver 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Góly: 40. J. Hayes (Pastrňák, Spooner), 45. Marchand (Bergeron) - 4. Bärtschi (Vrbata, Horvat), 42. Burrows (Vey, Edler), 48. D. Sedin (Tanev, Hansen), 60. D. Sedin (Vey, Dorsett)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 22:09 min, 2 mínusové body/

New Jersey - Ottawa 6:3 (5:0, 0:1, 1:2)

Góly: 7. Blandisi (Schlemko, Zajac), 8. Palmieri (Blandisi, Zajac), 12. Palmieri (Schlemko, Zajac), 14. Zajac (Blandisi, Palmieri), 18. Stempniak, 60. Henrique (S. Gionta, A. Greene) - 28. Zibanejad (Ryan, E. Karlsson), 57. Hoffman (Ceci, E. Karlsson), 58. Ceci (Neil, McCormick)

Pittsburgh - Philadelphia 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Daley (Määttä, Kunitz), 28. Crosby (Kunitz, Hörnqvist), 35. Kessel (Crosby, Hörnqvist), 47. Kessel (Hagelin, Lovejoy) - 11. B. Schenn (Simmonds, Gostisbehere), 16. Voráček (Giroux, Gostisbehere), 57. Giroux (Voráček, B. Schenn

Columbus - Calgary 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 24. Hartnell (S. Jones, Saad), 38. Dubinsky (Murray, Atkinson) - 20. Frolík (Hamilton), 25. S. Bennett (Giordano, Backlund), 42. Gaudreau (Brodie, Giordano), 55. S. Bennett (Russell, Backlund)

Arizona - San Jose 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 52. Richardson (Doan, Murphy) - 7. Wingels (Braun, Donskoi), 10. Tierney (M. Brown, M. Karlsson), 60. Marleau (J. Thornton, Pavelski)

Toronto - Carolina 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 63. J. Staal (Faulk)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:19 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 1 zblokovaná strela/

Tampa Bay - Chicago 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Stralman (Hedman, Filppula), 37. Kučerov (Hedman, Killorn) - 1. Anisimov (P. Kane)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 18:12 min, 2 trestné minúty, 1 zblokovaná strela/

Winnipeg - Nashville 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Ehlers (Armia, Perreault) - 17. Johansen (Neal, Ribeiro), 26. C. Smith (Granberg, Ekholm), 59. Neal (Johansen), 59. Jarnkrok (Gaustad, Josi)

Dallas - Edmonton 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 2. Spezza (Oduya), 34. Jamie Benn, 38. Jokipakka (Eakin, Spezza) - 38. Purcell (Schultz, Hall), 57. Jakupov (Pouliot)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:41 min, 3 strely/

Los Angeles - Minnesota 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Gól: 24. Parise (Vanek, Pominville), 40. Coyle (Scandella), 46. Haula (Koivu, Suter)

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:13 min, 6 striel, 1 zblokovaná strela/

Domov»Hokej»NHL»NHL: Víťazná šnúra Chicaga sa skončila, Pánik za trest nehral