Gerrans vyhral preteky Tour Down Under, Martin Velits najlepším Slovákom

TASR|24. jan 2016 o 09:07

Tridsaťpäťročný Gerrans (Orica) si do záverečnej etapy zobral 9-sekundový náskok pred krajanom Richiem Portem a ten bez problémov uhájil.

ADELAIDE. Austrálsky cyklista Simon Gerrans sa stal celkovým víťazom pretekov Tour Down Under. Domáci favorit si v záverečnej 6. etape ustrážil líderskú pozíciu a mohol sa radovať už zo svojho štvrtého triumfu na tomto podujatí.

Etapu vyhral jeho krajan Caleb Ewan, ktorý predtým dominoval aj v prológu a 1. etape.

V nedeľu sa na mestskom okruhu (20 kôl) v Adelaide presadil v záverečnom špurte pred ďalším Austrálčanom Markom Renshawom a Talianom Giacomom Nizzolom.

Z dvojice slovenských reprezentantov sa v záverečnej etape lepšie umiestnil Peter Velits z tímu BMC Racing, ktorý finišoval v hlavnom balíku na 48. priečke, jeho brat Martin (EtixxQuick-Step) bol 81. (+14 s).

V celkovom poradí skončil Martin Velits na 45. mieste so stratou 4:54 min. na Gerransa, Peter Velits obsadil konečnú 72. priečku (+17:33).

72. Peter Velits SR BMC Racing Team + 17:33 min

Domov»Cyklistika»Gerrans vyhral preteky Tour Down Under, Martin Velits najlepším Slovákom