Vonnová vyhrala v Cortine aj super-G, vedie klasifikáciu SP

V aktuálnom ročníku SP dosiahla ôsme víťazstvo, celkovo 75. v kariére.

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala nedeľňajší super-G.(Zdroj: TASR/AP)

CORTINA D'AMPEZZO. Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala nedeľňajší super-G Svetového pohára v talianskej Cortine d´Ampezzo.

Napodobnila tak triumf zo sobotňajšieho zjazdu a v seriáli SP dosiahla 75. víťazstvo v kariére.

V Dolomitoch predstihla o 69 stotín Tinu Weiratherovú z Lichtenštajnska a prebojovala sa na prvé miesto v celkovej klasifikácii aktuálnej sezóny SP. Tretia skončila Nemka Viktoria Rebensburgová.

Vonnová triumfovala časom 1:26,55 min a spoločne s minulou sezónou vyhrala sedem z predchádzajúcich osem super-G.

V aktuálnom ročníku SP dosiahla ôsme víťazstvo, celkovo 75. v kariére a priblížila sa k absolútnemu rekordu Ingemara Stenmarka. Legendárny Švéd vyhral v období rokov 1973 až 1989 spolu 86 pretekov.

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala nedeľňajší super-G. FOTO - TASR/AP

"Som veľmi spokojná s mojím výkonom. Včera počas zjazdu som bola trochu nervózna, ale dnes som išla uvoľnene a preteky som si skutočne užila. Dosiahnuť double tu v Cortine je naozaj skvelé," povedala Vonnová do kamier nemeckej televízie ARD.

Američanka po nedeli vedie klasifikáciu SP so ziskom 900 bodov, keď na čele vystriedala Švajčiarku Laru Gutovú. Tá skončila v Cortine piata a na svoju rivalku aktuálne stráca 45 bodov.

Vonnová zároveň suverénne vedie priebežné poradie super-G s 300 bodmi. Druhá je Rakúšanka Cornelia Hütterová (170), tretia priečka patrí Gutovej (161).

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2015/16 - Cortina d'Ampezzo:

super-G žien: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:26,55, 2. Tina Weiratherová (Licht.) 1:27,24, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 1:27,70, 4. Cornelia Hütterová (Rak.) 1:27,74, 5. Lara Gutová (Švajč.) 1:27,86, 6. Kajsa Klingová (Švéd.) 1:28,02, 7. Corinne Suterová (Švajč.) 1:28,25, 8. Stacey Cooková (USA) 1:28,42, 9. Federica Brignoneová (Tal.) 1:28,58, 10. Elena Curtoniová (Tal.) a Stephanie Venierová (Rak.) 1:28,73

Celkové poradie v SP (po 18 súťažiach): 1. Vonnová 900, 2. Gutová 855, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) 661, 4. Rebensburgová 580, 5. Nina Lösethová (Nór.) 496, 6. Weiratherová 469,... 9. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ 420, 13. Petra VLHOVÁ (obe SR) 338

super-G (3): 1. Vonnová 300, 2. Hütterová 170, 3. Gutová 161