Novokuzneck zostal doma bez bodu, nestačil na Viťaz

Viťaz Čechov inkasoval na ľade Novokuznecku dva góly. Keďže strelil o jeden viac, vybojoval všetky tri body. (Autor: Ilustračné - TASR)
TASR|25. jan 2016 o 16:00

V rámci celej KHL je najhorším tímom, získal najmenej bodov. Metallurg Novokuzneck neuspel ani na domácom ľade v súboji s Viťazom Moskovská oblasť. Prehral 2:3.

MOSKVA. V pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) triumfoval Viťaz Moskovská oblasť na ľade Metallurgu Novokuzneck 3:2.

Víťazný gól na 3:1 zaznamenal Koroljov. Zásah Zemčenka v 50. minúte stačil už iba na zníženie na rozdiel jedného gólu.

Kazašský tím Barys Astana s brankárom Jánom Lacom prehral v dôležitom zápase o play off s Nižnekamskom 1:2. Víťazný gól strelil necelé dve minúty pred koncom Igor Polygalov. Laco zaznamenal dvadsaťsedem zákrokov.

Barys je na siedmom mieste Východnej konferencie.

KHL - pondelok:

Novokuzneck - Viťaz Moskovská oblasť 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 21. Plotnikov, 50. Zemčenko - 8. Šitikov, 22. Makejev, 45. Koroljov

Omsk - Čeljabinsk 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 23. Kurjanov - 14. Glinkin, 25. Jakucenja

Astana - Nižnekamsk 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 54. Dallman - 40. Ščitov, 59. Polygalov

Novosibirsk - Dinamo Moskva 2:3 sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Kopejkin, 53. Ignatovič - 20. Karpov, 41. Pestuško, rozh. nájazd Šipov

Chanty-Mansijsk - Ufa 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Góly: 18. a 48. Lapenkov, 37. Bortnikov, 45. Djakov, 52. Buljanskij - 17. Loginov, 22. Lisin, 48. Lazarev

Nižnij Novgorod - Jokerit Helsinki 5:6 sn (2:2, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. a 49. Daugavinš, 19. Žerdev, 36. a 48. Galuzin - 7. Larsen, 15. Joensuu, 22. Aaltonen, 34. Todd, 56. Lajunen, rozh. náj. Sallinen

Magnitogorsk - Jekaterinburg 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Góly: 20. a 35. Kovář, 22. Zaripov, 50. a 57. Sjomin, 52. Wolski - 38. Elo, 45. Megalinskij

Togliatti - Kazaň 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)