Mancini neuniesol prehru Interu, fanúšikom ukázal prostredník

Tréner Interu Miláno Roberto Mancini.
Tréner Interu Miláno Roberto Mancini. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. feb 2016 o 12:31

Áno, urobil som to. Viacerí z nich ma urážali a to bola moja reakcia, povedal Mancini.

MILÁNO. Tréner futbalistov Interu Miláno Roberto Mancini neuniesol prehru 0:3 v uplynulom derby s mestským rivalom AC.

V závere neovládol svoje emócie, hlavný rozhodca duelu ho vykázal z lavičky a pri odchode sa prezentoval nemiestnym gestom. Fanúšikom "rossoneri" ukázal prostredník.

V drese víťazov odohral celý zápas slovenský stredopoliar Juraj Kucka. Kľúčový okamih duelu sa odohral v 70. minúte, keď za stavu 1:0 hosťujúci Mauro Icardi nepremenil pokutový kop.

Následne platilo heslo "nedáš-dostaneš", keď vzápätí zvýšil na 2:0 Carlos Bacca a tretí gól AC pridal v 77. minúte Mbaye Niang.

"Mám obrovskú radosť, pretože výhry v derby zápasoch sa píšu do histórie. Keď Inter nedal penaltu, od radosti som išiel do kolien až tak, že som si roztrhol nohavice," usmieval sa po zápase kouč AC Siniša Mihajlovič.

Jeho náprotivok na lavičke Interu Roberto Mancini prehru neuniesol. V priebehu druhého polčasu ho hlavný rozhodca Antonio Damato za nemiestne protesty vylúčil na tribúnu.

Pri odchode z trávnika vztýčil smerom k fanúšikom AC prostredník. "Áno, urobil som to. Viacerí z nich ma urážali a to bola moja reakcia," povedal Mancini.

Inter je v tabuľke štvrtý, AC si poistilo šiestu priečku.

Domov»Futbal»Taliansko»Mancini neuniesol prehru Interu, fanúšikom ukázal prostredník