Zápasy proti Heitingovi (vpravo) vždy boleli.
Zápasy proti Heitingovi (vpravo) vždy boleli. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. feb 2016 o 14:20

Nekompromisný stopér bol vylúčený vo finále MS 2010.

AMSTERDAM. Bývalý holandský futbalový reprezentačný obranca John Heitinga oznámil koniec aktívnej činnosti.

Tridsaťdvaročný stopér si naposledy obliekal dres Ajaxu Amsterdam, ale v tejto sezóne odohral v najvyššej holandskej súťaži len 40 minút.

"V decembri som si uvedomil, že čas ukončenia kariéry príde čoskoro. Okrem iných som sa rozprával so svojím agentom Robom Jansenom, trénerom Ajaxu Frankom de Boerom či Edwinom van der Sarom. Končím trochu skôr, ako by som chcel, Ajax bude mať navždy miesto v mojom srdci. Teším sa na nové výzvy v živote," cituje Heitingu oficiálna stránka Ajaxu.

John Heitinga: voor altijd Ajacied!#JohnnyBedankt

Posted by AFC Ajax on Tuesday, February 2, 2016

Heitinga odštartoval seniorskú kariéru v roku 2001 práve v amsterdamskom klube, odkiaľ pred sezónou 2008/09 prestúpil do španielskeho Atlética Madrid.

Z Pyrenejského polostrova sa sťahoval v roku 2009 do anglického Evertonu, v rámci Ostrovov sa neskôr presunul do Fulhamu.

At just the age of 32!

Posted by Daily Mail Sport on Monday, February 1, 2016

Krátko pôsobil aj v Herthe Berlín a napokon skončil znova v Ajaxe.

Na klubovej úrovni celkovo nastúpil na 423 súťažných stretnutí, v ktorých strelil 35 gólov. V drese Holandska absolvoval 87 zápasov s bilanciou sedem presných zásahov.

S tímom "oranjes" má striebro z MS 2010, vo finálovom dueli proti Španielsku (0:1 po predĺžení) dostal červenú kartu.