Prešov zvládol finálovú odvetu, získal dvadsiaty Slovenský pohár

Hádzanári Tatrana Prešov oslavujú víťazstvo v odvetnom zápase finále Slovenského pohára. (Autor: TASR)
TASR|3. feb 2016 o 19:43

Prešovčania museli v odvete doťahovať šesťgólovú stratu z prvého zápasu, čo sa im podarilo v 38. minúte.

Slovenský pohár - finále (odvetný zápas):

Tatran Prešov- HC Sporta Hlohovec 29:18 (12:9)

/prvý zápas 24:30, Slov. pohár vyhral Prešov/

Tatran Prešov: Čuprina, Vernarský - Rábek, Hrstka, Krok, Sadovij, Čikarev, Kríž, L. Urban, Pekár, Rešovský, Číp, , Tribus, Antl, Rečičár

Sporta Hlohovec: Kašťák, Žernovič - Guzy, Pánis, Hriňák, Holdoš, Sivák, Hajko, Ďuriš, Briatka, Janíček, Vaňko, Zaťko, Majblík, Konečný

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v odvetnom zápase finále Slovenského pohára nad HC Sporta Hlohovec 29:18. Pre Prešovčanov to bol desiaty pohárový triumf za sebou a celkovo už dvadsiaty.

Prešovčania museli v odvete doťahovať šesťgólovú stratu z prvého zápasu, čo sa im podarilo v 38. minúte. Dobre rozbehnutý zápas už z rúk nepustili a súpera zdolali o jedenásť gólov.

Prešovčania si boli vedomí, že pre víťazstvo v Slovenskom pohári musia zmazať šesťgólové manko z prvého zápasu. Vstup do zápasu im vyšiel podľa predstáv, keď rýchlo viedli už 4:0.

Hráči Tatrana Prešov Dominik Krok (vľavo) a Radoslav Antl. FOTO - TASR

Hostia strelili prvý gól až v 10. minúte, no domácim v prvom polčase nedovoľovali získať výraznejší náskok. V emotívnom závere prvého dejstva bolo k videniu viacero dôrazných zákrokov a pribudla aj nervozita. Po prvom dejstve bol náskok domáceho tímu trojgólový a s týmto stavom nebol spokojný ani jeden z tímov.

Prešovčania vstúpili lepšie aj do druhého polčasu. Zásluhou lepšej streleckej efektivity aj viacerých zákrokov brankára Čuprinu stiahli šesťgólovú stratu. V 38. minúte presne namieril Furlan a Tatran viedol o šesť gólov - 15:9.

Od tohto stavu už domáci dominovali a ich pohodu potvrdil efektným gólom na 18:9 Dominik Krok. Hoci sa Hlohovčania nevzdávali, proti pozorne hrajúcim domácim hráčom už otočiť skóre nedokázali. Prešovčania napokon zvíťazili rozdielom jedenástich gólov.

2016: Tatran Prešov

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prešov zvládol finálovú odvetu, získal dvadsiaty Slovenský pohár