Slovenskí florbalisti nastrieľali Francúzom pätnásť gólov

Zverenci trénera Petra Koutného odohrajú druhý zápas v 1. európskej skupine vo štvrtok proti Islandu.

Slovák Lukáš Řezanina (vpravo) a Francúz Manaure Russo.(Zdroj: TASR)

Kvalifikácia MS 2016 mužov - 1. európska skupina (Nitra):

Francúzsko - Slovensko 3:15 (3:5, 0:5, 0:5)

Góly: 15. Debraux, 15. Kopčák (vl.), 19. Andermatt (Weber) - 3. Kubovič, 7. Miške (Joščák), 13. Kubovič (Gál), 17. Kubovič (Gál), 19. Miške (Řezanina), 23. Kubovič (Gál), 24. Reguly (Nehila), 34. Konečný (Grlický), 35. Szabo (Sikorjak), 37. Gál (Kubovič), 42. Komínek, 44. Halás (Řezanina), 45. Komínek (Joščák), 53. Miške (Řezanina), 60. Komínek (Kubovič).

Rozhodovali: Burek, Czarnecki (obaja Poľ.), vylúčení: 1:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 672 divákov.

Zostava SR: Turek - Komačka, Kopčák, Bulko, Joščák, Sikorjak, Szabo - Miške, Řezanina, Halás - Reguly, Grlický, Nehila - Kubovič, Kubaský, Gál - Konečný, Komínek

NITRA. Slovenskí florbalisti úspešne vstúpili do kvalifikácie o postup na MS 2016 v Rige, keď vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji v Nitre rozdrvili reprezentáciu Francúzska 15:3.

Zverenci trénera Petra Koutného odohrajú druhý zápas v 1. európskej skupine vo štvrtok, keď o 19.30 h nastúpia v Športovej hale Klokočina proti Islandu.

Ten na úvod podľahol Rusku 6:12, v ďalšom stredajšom dueli úradujúci majstri sveta Švédi podľa očakávania rozstrieľali Belgicko 22:0.

Na snímke zľava Jerome Andermatt (Francúzko), Peter Nehila (Slovensko) a Quentin Ferrari (Francúzko). FOTO - TASR

Slováci začali proti Francúzom výborne, už v 13. minúte viedli po dvoch góloch Martina Kuboviča a jednom zásahu Michala Miškeho 3:0. Zdanlivo ľahká jazda sa potom trochu zdramatizovala, keď súper dvoma zásahmi znížil skóre na rozdiel jedného gólu. Po prvej tretine viedol domáci výber 5:3.

V druhej časti Slováci prestali kopiť v defenzíve chyby, začali lepšie kombinovať a definitívne zlomili odpor súpera. V 23. min. dal Kubovič svoj štvrtý gól v zápase, na 10:3 upravil v 37. min. Ladislav Gál a "galský kohút" prestal kikiríkať. Zápas sa potom zmenil na exhibíciu slovenského mužstva.

V záverečnej tretine pridali hráči v červeno-modrých dresoch ďalších päť kúskov. Za najlepšieho hráča na slovenskej strane vyhlásili Michala Miškeho, ktorý sa na vysokom triumfe podieľal hetrikom.