Slovan dosiahol ďalšie víťazstvo, v Chabarovsku uspel po nájazdoch

Hokejisti Slovana Bratislava podávajú v poslednom období veľmi dobré výkony.
Hokejisti Slovana Bratislava podávajú v poslednom období veľmi dobré výkony. (Autor: TASR)
Sportnet|4. feb 2016 o 10:30

Z posledných pätnástich duelov vyhrali dvanásť. Hokejisti Slovana Bratislava uspeli aj v Chabarovsku a na štvorzápasovom tripe vybojovali tri víťazstvá. A mieria za postupom do play off.

KHL - štvrtok:

Chabarovsk - Slovan 2:3 sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Skladničenko (N. Čerepanov, Bergfors), 21. Zohorna (Bergfors) - 3. Kundrátek (V. Nedorost, Kašpar), 20. A. Šťastný (Jeglič, Tičar), rozhodujúci sam. nájazd A. Šťastný

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Bukin - Misiur, Otmachov (všetci Rus.), 6900 divákov

Chabarovsk: Pečurskij - Aťušov, Ibragimov, J. Kolář, N. Čerepanov, Zub, Staľnov, Kurbatov - Litovčenko, J. Gračiov, Železnov - Skladničenko, Bergfors, Zohorna - Byvaľcev, Vladislav Ušenin, Viačeslav Ušenin - Pervušin, Dedunov, Wandell

Slovan: Garnett - Barker, Kundrátek, Rosandič, Švarný, Sersen, V. Mihálik - L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, L. Nagy

CHABAROVSK. Hokejisti Slovana Bratislava sú blízko postupu do play off KHL. Vo štvrtok zvládli ďalší dôležitý zápas na Ďalekom východe. Z ľadu Amuru Chabarovsk si odviezli cenné dva body za víťazstvo 3:2 po samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci nájazd premenil v tretej sérii Andrej Šťastný.

Už o deväť bodov

Zverenci trénera Miloša Říhu v Chabarovsku dvakrát viedli. Na góly Tomáša Kundrátka a Andreja Šťastného však zakaždým našli domáci odpoveď.

O svojom triumfe - štvrtom v siedmich vzájomných dieloch s Amurom - napokon rozhodli v napínavom záverečnom rozstrele.

Slovanisti si v tabuľke Západnej konferencie upevnili ôsmu priečku zaručujúcu účasť vo vyraďovačke. Svoj náskok na deviate Dinamo Minsk zvýšili už na deväť bodov.

Slovan odohrá do konca základnej časti ešte tri stretnutia, bieloruský konkurent štyri, takže teoreticky môže získať ešte dvanásť bodov.

Osem bodov z dvanástich

Jediný slovenský účastník v nadnárodnej súťaži zakončil v Chabarovsku štvorzápasový trip na klziskách súperov, na ktorom získal osem z možných dvanástich bodov.

V pondelok 8. februára o 19.00 h ho čaká záverečný domáci duel v základnej časti. Privíta Dinamo Riga.

Po reprezentačnej prestávke zakončí dlhodobú časť sezóny súbojmi na ľade HK Soči (utorok 16. februára o 17.30 SEČ) a Lokomotivu Jaroslavľ (vo štvrtok 18. februára o 17.00).

Hlasy po zápase:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha, tréner Slovana: "Záver ťažkého tripu sme zvládli takticky veľmi dobre, nikam sme sa netlačili. Teší nás triumf v nájazdoch, v ktorých náš hlavný tromf gól nestrelil, no napriek tomu zabrali ostatní hráči. Domov vezieme dva body, z náročného výjazdu celkovo osem."

Online prenos

V samostatných nájazdoch sa Slovanu podarilo ukoristiť dva body. Ten rozhodujúci premenil Andrej Šťastný a Slovan zvýšil v priebežnej tabuľke svoj náskok na deviate Dinamo Minsk už na deväť bodov.

Slovan bol v predĺžení aktívny, šance mali Tičar aj Surový, ale Pečurskij neinkasoval. Celkovo Slovan prestrieľal súpera 35-27. O víťazovi však rozhodnú samostatné nájazdy.

III. tretina

60. min - Tretia tretina sa skončila, bude nasledovať predĺženie.

56. min - Teraz Slovan podržal Garnett, ktorý si poradil s dvomi šancami súpera. Najskôr strieľal Litovčenko, po ňom márne skúšal šťastie Kurbatov.

52. min - Veľmi dobrá šanca Slovana sa gólom nekončí. Pečurskij iba vyrazil strelu Kašpara, ale následne si dokázal poradiť aj s dorážkou hostí. Slovan vyvíja tlak v tretej tretine, vyslal už desať striel, zatiaľ ale nie je úspešný.

48. min - Teraz mal výhodu presilovej hry aj Slovan, keď domáci zle striedali. Rovnako ako súper v prostrednej časti neuspel a stav sa stále nemení.

44. min - Slovan začal dobre, Pečurskij musel zasahovať pri šanci Nedorosta. Slovan po dvoch tretinách vedie na strely 17-23. Na góly je však stav 2:2 a každá chyba už teraz môže rozhodnúť.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

35. min - V druhej tretine je aktívnejší Chabarovsk, ale je to spôsobené aj nedisciplinovanosťou hráčov Slovana. Vylúčení boli v tejto časti už dvaja - Milan Bartovič a teraz aj Cam Barker.

30. min - Na strelecké pokusy je Slovan po polovici zápasu mierne aktívnejší: 11-14. V prostrednej časti ale toho zatiaľ veľa nevymyslel - Pečurského ohrozil iba trikrát.

21. min - Tak, ako Slovan dobre prvú tretinu skončil, tak zle druhú začal. Už po 49 sekundách dostáva gól. Niclas Bergfors našiel Tomáša Zohornu a stav je opäť nerozhodný.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

20. min - Štyridsaťosem sekúnd pred koncom prvej tretiny sa Slovan znovu dostáva do vedenia. Strelu Jegliča domáci brankár iba vyrazil a Andrej Šťastný dorazil puk do siete.

15. min - Pomerne dosť sa dnes vylučuje. Za pätnásť minút čistého času udelil rozhodca už šesť dvojminútových trestov, po troch na oboch stranách. Každý z tímov využil zatiaľ jednu presilovku.

10. min - Slovan opäť začal aktívne, v úvodnej desaťminútovke už šesťkrát ohrozil súperovho brankára. Na pozore sa teraz musel mať aj Garnett, keďže domáci zvýšili tlak počas presilovej hry pri vylúčení Sersena. Veľmi skoro sa však sily na ľade vyrovnávajú, keď na trestnú lavicu ide Dedunov.

5. min - Slovan vyhrával len deväťdesiatšesť sekúnd. Chabarovsk rovnako využíva presilovú hru. Presadil sa Nikolaj Skladničenko.

3. min - Slovan potvrdzuje skvelú formu a ide do vedenia. Vylúčenie Gračova potrestal už po dvadsiatich sekundách jeho pobytu na trestnej lavici Kundrátek.

1. min - Zápas sa práve začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - Miloš Říha sa aj v Chabarovsku bude spoliehať na rovnakú zostavu, aká vybojovala triumf vo Vladivostoku.

Hrať opäť nebude Ľubomír Višňovský, ktorý by mal nastúpiť až v domácom dueli proti Dinamu Riga (8. februára).

V bráne dostane opäť príležitosť Michael Garnett pred Barrym Brustom. Na striedačke by mal byť podľa oficiálnej stránky Slovana pripravený aj talentovaný mladík Juraj Šiška.

Pred zápasom - Slovan proti Chabarovsku ukončí štvorzápasový trip na klziskách súpera. V ostatných troch stretnutiach dvakrát vyhral (v Novokuznecku 3:2 a vo Vladivostoku 3:1) a raz prehral (2:3 v Novosibirsku).

Naposledy sa radoval zo zisku všetkých bodov vo Vladivostoku.

"Neodohrali sme taký dobrý zápas ako predtým na Sibiri, splnili sme ale všetky taktické pokyny, ktoré sme si určili pred stretnutím. Hráči duel zvládli na výbornú v koncovke. Vyhrali sme zaslúžene, k čomu prispel kvalitným výkonom aj brankár Michael Garnett," hodnotil zápas vo Vladivostoku pre hcslovan.sk Říha.

Pred zápasom - V poslednom období majú skvelú formu. Z posledných štrnástich zápasov vyhrali jedenásť. A majú namierené do play-off KHL.

Na ôsmom mieste konferencie si vypracovali sedembodový náskok pred Dinamom Minsk. Medveščak Záhreb ich stráca osem a Spartak Moskva už štrnásť.

Domov»Hokej»KHL»Slovan dosiahol ďalšie víťazstvo, v Chabarovsku uspel po nájazdoch