Froome skončil na úvod sezóny druhý, zdolal ho len tímový kolega

(Autor: Twitter)
SITA|4. feb 2016 o 11:53

O víťazstvo si to rozdala dvojica z tímu Sky. Prvú etapu cyklistických pretekov Jayco Herald Sun Tour v Austrálii vyhral Peter Kennaugh pred Christopherom Froomom.

MELBOURNE. Dvojnásobný a úradujúci víťaz cyklistickej Tour de France Christopher Froome odštartoval sezónu 2016 druhým miestom v štvrtkovej úvodnej etape pretekov Jayco Herald Sun Tour v Austrálii.

Tridsaťročný jazdec tímu Sky preťal cieľovú pásku bok po boku so svojím kolegom Petrom Kennaughom.

Štvrtková etapa sa začala aj skončila v meste Healesville východne od Melbourne a merala 126 kilometrov. Na treťom mieste skončil Novozélanďan Dion Smith s odstupom sedemnástich sekúnd.

Cyklisti absolvujú na podujatí dokopy štyri etapy, piatková druhá povedie z Yarra Glen do Moe a bude mať dĺžku 144,2 km.