Tampa Bay a Anaheim natiahli víťazné série, Doan vyrovnal rekord

Hokejisti Tampy Bay prerušili víťaznú šnúru Penguins.

Hokejisti Tampy Bay vyhrali nad Pittsburghom.(Zdroj: TASR/AP)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

NEW YORK. Bez slovenskej účasti odohrali štyri piatkové duely v hokejovej NHL. Najvyššie víťazstvo dosiahli hráči Tampy Bay, ktorí zdolali hokejistov Pittsburghu 6:3.

Na domácom ľade Lightning nenašli premožiteľa už v ôsmom zápase v sérii a zároveň v desiatich z ostatných jedenástich.

Pittsburgh, ktorý stále nie je na postupovej priečke pre play-off, padol po štyroch výhrach po sebe. Prvou hviezdou zápasu sa stal útočník Tampy Tyler Johnson, autor gólu a dvoch asistencií.

"V ofenzíve nám to v poslednom čase celkom ide. Veríme si. Sme na ceste do play-off a takéto víťazstvá sa nám veľmi zídu,“ uviedol Tyler Johnson, ktorý zaznamenal prvý trojbodový zápas od 9. apríla 2015.

"Celý čas sme súpera iba naháňali. Keď sme znížili na 2:3, oni mali presilovku a už to bolo opäť o dva góly,“ skonštatoval kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, ktorý strelil 21. gól sezóny.

Carolina predviedla vo Winnipegu excelentný vstup do zápasu. Po 10 minútach a 4 sekundách hostia viedli 4:0 a mohla si dovoliť o čosi zvoľniť. Brankár Hurricanes Cam Ward mal v prvej tretine iba 5 zákrokov, ale v ďalších dvoch na neho mierilo až 31 striel.

Hráči Jets sa snažili, v 54. min znížili na 3:4, ale piatu prehru z ostatných šiestich zápasov na domácom ľade neodvrátili.

"Máme dva body, ale herne ešte nie sme tam, kde sme boli pred prestávkou a Zápasom hviezd,“ skonštatoval tréner Caroliny Bill Peters podľa webu NHL.

"Keď v prvej tretine čelíte iba piatim strelám a vediete 4:0, je to test na psychiku brankára. Neskôr som však bol v plnej permanencii a cítil som sa dobre,“ povedal Ward, ktorý nastúpil po 6-zápasovej odmlke spôsobenej otrasom mozgu.

Anaheim pokračuje v tom, čo zmeškal v úvode sezóny. Proti Arizone jeho hráči predĺžili sériu víťazstiev na šesť. Víťazný gól pri triumfe 5:2 strelil v tretej minúte tretej tretiny Corey Perry do odkrytej bránky po výbornej prihrávke Rickarda Rakella.

Kanonier Perry v ostatných piatich zápasoch zaznamenal 6 bodov, z toho 4 góly. Arizonský nezmar Shane Doan (39) strelil svoj devätnásty gól sezóny a zároveň 122. presilovkový v kariére, ktorým vyrovnal klubový rekord Dala Hawerchuka.

NHL - piatok:

TAMPA BAY - PITTSBURGH PENGUINS 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 12. Stralman (Johnson, Killorn), 19. Killorn (Johnson, Kučerov), 27. Palát (Stamkos), 30. Johnson (Kučerov, Hedman), 56. Palát (Stamkos, Namestnikov), 58. Stralman (Callahan) - 5. Hornqvist (Kunitz, Pouliot), 29. Crosby (Kunitz, Hornqvist), 41. Cullen (Kessel)

WINNIPEG JETS - CAROLINA HURRICANES 3:5 (0:4, 0:1, 2:1)
Góly: 39. Burmistrov (Thorburn, Copp), 50. Ladd (Byfuglien, M. Scheifele), 54. Wheeler (Byfuglien, Ehlers) - 2. Di Giuseppe (Rask), 4. Nestrašil (E. Staal, Nordström), 5. J. Staal (Skinner), 11. Faulk (Nordström, Nash), 59. Nestrašil (J. Staal, Slavin)

CALGARY FLAMES - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 8. Hudler (Monahan, TJ Brodie) - 30. W. Karlsson (Jones, Calvert), 42. W. Karlsson (Calvert)

ANAHEIM DUCKS - ARIZONA COYOTES 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Góly: 25. Lindholm (Rakell, Maroon), 26. Santorelli, 43. Perry (Rakell, Maroon), 44. Cogliano (Bieksa, Kesler), 57. Maroon (Kesler, Vatanen) - 2. Rieder (Doan), 35. Doan (Vermette, Ekman-Larsson)