Slovenskí florbalisti zdolali Rusov a postúpili na šampionát

Slovenský kapitán Lukáš Řezanina (v bielom) pred bránkou ruského tímu.
Slovenský kapitán Lukáš Řezanina (v bielom) pred bránkou ruského tímu. (Autor: SITA)
TASR|7. feb 2016 o 14:50

Domáci tím tak dal zabudnúť na včerajší debakel 1:20 proti Švédom.

Florbal (muži) - Kvalifikácia MS 2016:

1. európska skupina (Nitra)

Rusko - Slovensko 4:7 (1:2, 0:2, 3:3)

Góly: 6. Uglanov (Maslov), 53. Maslov (Semenov), 57. Kuriatnikov, 58. Goršenenko (Uglanov) - 11. Řezanina (Dudovič), 18. Miške (Komínek), 28. Sikorjak (Dudovič), 31. Dudovič (Sikorjak), 46. Gál (Kubovič), 47. Gál (Szabo), 50. Gál (Kubovič)

Rozhodovali: Leholk, Jorgensen (obaja Dán.), vylúčení: 0:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 731 divákov.

Zostava SR: Turek, Bulko, Joščák, Komačka, Kopčák, Konečný, Sikorjak Miške, Grlický, Komínek Kubovič, Kubaský, Gál Dudovič, Řezanina, Halás Katlovský, Szabo, Nehila

Slovakia beat Russia 7-4 and is the 2nd placed team in #WFCq2016 EUR1 and direct qualifier! This also means that Poland...

Posted by International Floorball Federation (IFF) on Sunday, February 7, 2016

NITRA. Slovenskí florbalisti postúpili na svetový šampionát do Lotyšska.

Vo svojom záverečnom piatom vystúpení kvalifikačného turnaja na domácej pôde v Nitre zdolali Rusko 7:4 a obsadili konečnú druhú priečku v tabuľke.

Z prvej sa tešili suverénni Švédi, ktorí vo svojom poslednom zápase zničili Francúzsko 19:0 a na turnaji získali plný počet 10 bodov s impozantným skóre 106:7.

Zverenci trénera Petra Koutného nezačali proti Rusku najlepšie, keď v šiestej minúte inkasovali prvý gól od Dmitriho Uglanova. V ďalšom priebehu však už mali navrch.

Do konca prvej tretiny otočili zásluhou Lukáša Řezaninu a Michala Miškeho a v druhom dejstve zvýšili na 4:1 po góloch Martina Sikorjaka a Michala Dudoviča.

V záverečnej tretine sa prezentoval hetrikom Ladislav Gál a zvýšil už na 7:1, no Rusi ešte tromi gólmi upravili skóre na konečných 7:4.

Turnaj uzavrie popoludňajší duel Belgicka s Islandom.