V druhom sete nedala Cibulková súperke žiadnu šancu

Dominika Cibuľková svoju úlohu zvládla.(Zdroj: TASR)

1. kolo II. svetovej skupiny Pohára federácie (Bratislava):

Slovensko - Austrália 2:2

Zápas číslo 4 - Nedeľa:

Dominika Cibulková - Kimberly Birrellová 6:3, 6:1

BRATISLAVA. Slovenské tenistky hrajú v zápase 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s Austráliou nerozhodne 2:2.

O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa v bratislavskom NTC postarala Dominika Cibulková, ktorá zdolala Kimberly Birrelovú hladko 6:3, 6:1.

O víťazovi tak rozhodne až záverečná štvorhra, v nej mali nastúpiť Daniela Hantuchová s Janou Čepelovou proti páru Samantha Stosurová, Casey Dellacquová.

Mladá Austrálčanka držala s favorizovanou Slovenkou krok iba do stavu 3:3 v prvom sete.

Cibulkovápotom získala osem gemov v rade a nadviazala na triumf nad Birrellovou z turnaja WTA v tasmánskom Hobarte.

Počas celého zápasu kvalitne servovala, pri dlhších výmenách neustále tlačila súperku do defenzívy. Za stavu 5:1 v druhom sete premenila hneď prvý mečbal.

Vo fedcupovej histórii ide o druhý vzájomný súboj oboch krajín, v apríli 1995 na tráve v Perthe vyhrali domáce Austrálčanky 3:2. Slovenky vlani v 1. kole II. svetovej skupiny prehrali v Apeldoorne s domácimi Holanďankami 1:4. V baráži o účasť v druhej osmičke potom zdolali v NTC Švédsko 4:0.

Hlas

/zdroj: RTVS/

Dominika Cibulková: "Nastupovať za stavu 1:2 proti mladej hráčke, ktorá nemá čo stratiť, nie je jednoduché, zvládla som to však veľmi dobre. Bola som správne vyhecovaná. Vytvárala som na ňu tlak a ona väčšinou štvrtú či piatu loptičku pokazila. Najradšej by som išla hrať štvorhru, no s Danielou sme už spolu prehrali toľko fedcupových zápasov, že kapitán teraz vyskúša niečo nové a postaví Janku."

Online prenos:

II. set

tenis-lopticka.jpg Cibulková vyhráva zápas brejkom. V druhom sete nedala svojej súperke žiadnu šancu a po stave 6:3, 6:1 bude rozhodovať štvorhra. Stav je 2:2.

tenis-lopticka.jpg Birrellová "kanára" odmietla! Austrálčanka premenila svoj prvý brejkbal a znižuje na 1:5.

tenis-lopticka.jpg Austrálčanka v druhom sete ešte nevyhrala svoje podanie. Prehráva 0:5 a bude bojovať, aby jej Dominika nedala nepopulárneho "kanára".

tenis-lopticka.jpg Naša tenistka je na podaní aj naďalej stopercentná. Birrellová vyzerá odovzdane, kurtu aktuálne vládne slovenská reprezentantka. 4:0.

tenis-lopticka.jpg Dominika si svoje podanie podržala, čo nemôžeme povedať o jej súperke. Hra austrálskej tenistky sa rozpadá a Cibulková vedie už o dva brejky - 3:0.

tenis-lopticka.jpg Cibulková je na returne čoraz výraznejšia a premenila 8. brejkbal zápasu na dôležité vedenie 1:0 v druhom sete.

I. set

tenis-lopticka.jpg Dominika vyhrala prvý set 6:3. Priebeh bol omnoho vyrovnanejší, než sa očakávalo, Kimberly Birrellová bola v niektorých momentoch dokonca lepšia, než naša tenistka.

tenis-lopticka.jpg Tentokrát to už vyšlo! Cibulková najprv prišla o sľubné vedenie, no nakoniec prelamuje podanie súperky. Vedie 5:3 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

tenis-lopticka.jpg Dominika na svojom podaní stále nepustila svoju súperku k žiadnej brejkbalovej šanci a preto vedie 4:3.

tenis-lopticka.jpg Dlhý gem s prvou dvojchybou aj prvým esom v podaní Birrellovej vyznieva v prospech podávajúcej. Cibulková si vytvorila 3 brejkbalové príležitosti, no nevyužila ich. Jej súperka hrala v kľúčových momentoch na extrémne riziko, čo sa jej vyplatilo - 3:3.

tenis-lopticka.jpg Tínedžerka sa čoraz viac osmeľuje na returne. I tak si však naša tenistka aj naďalej udržuje podanie a opäť vedie - 3:2. Súboj podaní pokračuje.

tenis-lopticka.jpg Nakoniec to nebude taký jednoduchý zápas. Austrálska tenistka si na servise počína veľmi isto a bez väčších problémov vyrovnáva na 2:2.

tenis-lopticka.jpg Birrellová vystrkuje rožky, no i keď s miernymi problémami si Dominika udržala svoje podanie a zvyšuje na 2:1.

tenis-lopticka.jpg Aj mladučká súperka z Austrálie ukazuje svoje kvality. Vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1.

tenis-lopticka.jpg V prvom geme Dominika stopercentná. Svojej súperke nedala žiadnu šancu a bez straty loptičky vyhráva 1:0.