Dúfam, že je o titule rozhodnuté, tvrdil pokoriteľ Hamšíkovho SSC

Vyhrali pätnásty zápas v najvyššej súťaži za sebou. Futbalisti Juventusu Turín zdolali v šlágri kola aj doterajšieho lídra SSC Neapol a vystriedali ho na čele tabuľky. Majú jednobodový náskok.

Juan Cuadrado z Juventusu (vľavo) bojuje o loptu s hráčom Neapola Kalidouom Koulibalym.(Zdroj: TASR/AP)
Kvalifikácia Anglicko - Slovensko na legendárnom Wembley >>

SERIE A - 25. kolo:

Juventus Turín - SSC Neapol 1:0 (0:0)

Góly: 88. Zaza

/Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas/

TURÍN. Brankár SSC Neapol Pepe Reina od zlosti praštil fľašu s vodou o zem. Nečakaným hrdinom hitu 25. kola talianskej ligy bol útočník Juventusu Simone Zaza.

Spoluhráč Morata ho bozkával na plešatú hlavu a nebol sám. Dve minúty pred koncom zápasu dal Zaza jediný gól. Juventus zdolal Neapol 1:0 a súťaž vedie o bod práve pred SSC.

„Dúfam, že je týmto pádom rozhodnuté o titule. Je to na nás. Ak budeme takto pokračovať, nikto nebude schopný nám titul vziať," tvrdil pre talianske médiá Zaza. Pritom naskočil do hry až v 58. minúta, keď nahradil Moratu.

„Moji spoluhráči bojovali po celý zápas o každú loptu. Mal som šťastie a budem na tento moment dlho spomínať," dodal dvadsaťštyriročný Zaza, ktorý sa šikovne zbavil protihráča a vystrelil ľavačkou.

V lete Juventus zaňho zaplatil Sassuolo osemnásť milión eur, ale v tejto sezóne odohral v Serii A iba 381 minút, v základnej zostave sa objavil iba trikrát.

Taktický zápas

Celý zápas v drese SSC odohral už tradične v pozícii kapitána Marek Hamšík. Jeho tím na pôde úradujúceho šampióna rozhodne nebol slabším tímom.

Špilmachrovi Hamšíkovi nedal Juventus priestor, Gonzalo Higuaín, s 24 gólmi najlepší kanonier súťaže ani raz nevystrelil na bránu.

„Bol to veľmi taktický a vyrovnaný zápas. Vzdávam kompliment hráčom za ich výkon a trpezlivosť. Okrem šance v prvom polčase, ktorú prekazil Bonucci, sme Neapolu takmer nič nepovolili,“ tvrdil tréner Juventusu Massimiliano Allegri.

Juventus vyhral 15. ligový duel v rade a za tú dobu inkasoval iba šesť gólov. Neapol naopak ukončil sériu deviatich zápasov bez prehry.

"Dokázali sme odohrať vyrovnaný zápas na ihrisku Juventusu, ktorý patrí k najlepším mužstvám v Európe. Aj toto naznačuje, že Neapol sa zlepšil. Zazovi sme dali až príliš veľa priestoru, možno keby sme ho viac vytlačili od šestnástky. Strela vyzerala celkom neškodne, až do momentu, kým neprišlo k teču. Žiaľ, tieto veci sa stávajú a môžu takisto rozhodnúť o vývoji zápasu," priznal tréner SSC Maurizio Sarri.

Online prenos

90. min - Je koniec. Neapolčania nezvládli záver stretnutia a po góle Simoneho Zazu z 88. minúty nezískali v Turíne ani bod a prišli o prvé miesto v tabuľke.

88. min - Tak napokon sme to zakríkli! Simone Zaza vycítil šancu, oprel sa za šestnástkou do lopty a Pepe Reina na ňu nedokázal dosiahnuť. Juventus Turín vyhráva 1:0 a za tohto stavu bude novým lídrom Serie A.

85. min - Posledných päť minút zápasu a nevyzerá to tak, že by sme dnes mali vidieť gól na jednej či druhej strane. Obom tímom dochádzajú sily a minimálne SSC sa určite bude snažiť najmä neinkasovať. Aktuálne drží loptu na svojich kopačkách a domácim ju nedáva.

71. min - Do konca stretnutia zostáva už len dvadsať minút. Neapol stále drží nerozhodný výsledok 0:0. Podarí sa mu v Turíne bodovať a udržať sa na čele tabuľky Serie A?

63. min - Teraz si Pepe Reina a celý Neapol museli vydýchnuť. Paulo Dybala dostal loptu do dobrej streleckej pozície a tvrdo vypálil. Nemieril však presne a lopta skončila tesne nad bránou.

60. min - Po hodine hry sú štatistické ukazovatele podľa uefa.com nasledujúce: strelecké pokusy 9-4, z toho na bránu 4-2 a mimo brány 5-2. Domáci zahrávali štyri rohové kopy, hostia tri.

53. min - Do druhého polčasu vstúpili mužstvá razantnejšie, stále sa však hrá bez gólov. Neapolu by určite stačila aj remíza, Juventus ale určite bude chcieť vyhrať, aby sa dostal na prvé miesto tabuľky. V prípade nerozhodné výsledku si Neapol udrží vedenie s náskokom dvoch bodov.

46. min - Druhý polčas sa začal.

I. polčas

45. min - Prvý polčas sa skončil. Domáci sú smerom dopredu aktívnejší, rovnako spoľahlivo bránia. Neapol však takisto drží zatiaľ čisté konto a pred druhou polovicou duelu je všetko otvorené.

Kalidou Koulibaly vpravo bráni Paula Pogbu. FOTO - TASR/AP.

40. min - Štatistiky zatiaľ hovoria pomerne jasne v prospech domáceho tímu - celkovo hráči Juventusu vyslali už sedem striel oproti dvom pokusom Neapolčanov. Na bránu mierili štyri (z kopačiek futbalistov hostí len jedna).

32. min - Marek Hamšík bol na počiatku akcie na jeden dotyk, po ktorej sa takmer Neapolčania dostali za obranu, jeden zo zadákov Juventusu však loptu v poslednej chvíli odkopol. Zo šance by i tak nebolo nič, keďže rozhodca odmával ofsajd.

28. min - Neapolčania to skúšali dlhým pasom za obranu, ale defenzíva Juventusu hrá zatiaľ veľmi pevne. Hostia sa dostávajú nanajvýš po šestnástku, Buffon je takmer bez práce.

19. min - Zaujímavú štatistiku priniesol účet na twitteri s názvom Squawka Football, ktorý sa zaoberá futbalovými štatistikami. Podľa neho zatiaľ trio z Juventusu Paul Pogba, Sami Khedira a Claudio Marchisio skompletovalo všetky svoje prihrávky.

14. min - Smerom dopredu je logicky aktívnejší Juventus, za podpory vlastných fanúšikov si môže dovoliť viac. Pepeho Reinu v bráne Neapola ohrozil Khedira, ale jeho pokus nebol prudký ani dobre umiestnený.

10. min - Obe mužstvá začali opatrne, možno až príliš. Ani jeden z brankárov nemal prácu, zatiaľ diváci na štadióne v Turíne nevideli žiadnu strelu na bránu.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - SSC vyhral naposledy v lige na pôde Juventusu v októbri 2009 (3:2). Vtedy dvakrát skóroval práve Hamšík. Jeho tím ťahá sériu ôsmich víťazstiev za sebou, čo je klubový rekord.

„Ak vyhráme, v skutočnosti sa nič extra nemení. Ak však triumfuje Neapol, bude to pre nich obrovská injekcia viery,“ tvrdil podľa Mediaset Sport Gianluigi Buffon.

Pred zápasom - "Tento súboj znamená veľmi veľa pre naše mesto, pre našich fanúšikov. Akurát veľká škoda, že priaznivci Neapolu nemôžu byť na štadióne,“ cituje Hamšíka jeho domovská stránka.

Hosťujúci sektor bude prázdny z bezpečnostných dôvodov. Chuligáni SSC patria medzi najbúrlivejších na svete.

"Juventus je na svojom štadióne extrémne silný,“ dodáva Slovák.

Ak nerátame brankára, Hamšík je najvyťaženejším hráčom Neapola a tvorcom hry, ktorý má najviac dotykov s loptou.

„Bude to priamo konfrontácia dvoch najlepších talianskych tímov, sledovať ho bude celý svet. No iste nerozhodne, keďže do konca súťaže je ešte veľa kôl,“ dodal.

Pred zápasom - Ich súper vládne Taliansku od roku 2012. V tejto sezóne môže vyhrať Serie A piaty raz za sebou. Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom má však zatiaľ mierne navrch. Pred Juventusom Turín vedie o dva body.

V 25. kole ich čaká vzájomný zápas, ktorý v boji o titul môže veľa napovedať. Stretnutie v Turíne sa začína o 20.45 hod. Naživo ho vysiela Sport 2.