Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Handzuš rozhodol v predĺžení o víťazstve Philadelphie

NEW YORK 14. februára (SITA) - Michal Handzuš strelil v predĺžení po skrumáži gól, ktorým rozhodol o víťazstve Philadelphie na ľade St. Louis vo štvrtkovom stretnutí kanadsko - americkej NHL. Pri góle si asistenciu pripísal Radovan Somík, keď prihrával pu

k pred bránku. Flyers pritom dokázali vyrovnať trojgólové manko, z prvej polovice stretnutia. "Je to neuveriteľné. Možno raz alebo dvakrát v sezóne sa vám podarí dostať sa z trojgólovej straty a nám sa to podarilo práve v St. Louis. Je to výborné," povedal Handzuš v rokoch 1998-2001 hrajúci práve za St. Louis. Prvý gól Philadelphie strelil v 32. minúte obranca Marcus Ragnarsson a ukončil tak 167 minút a 9 sekúnd trvajúci gólový pôst. Letci neskórovali vo dvoch stretnutiach proti Minnesote a v posledných ôsmich stretnutiach strelili len sedem gólov. V prvej polovici súboja žiaril Pavol Demitra. Za dve asistencie si pripísal do kanadského bodovania dva body. V 1200. stretnutí v NHL skóroval domáci útočník Scott Mellanby.
Marián Hossa otvoril v presilovke strelou z pravého kruhu na vhadzovanie skóre stretnutia Ottawy s Edmontonom a s 36 gólmi v sezóne sa dostal na rozdiel jediného presného zásahu za najlepšieho strelca celej súťaže Markusa Näslunda z Vancouveru. Asistenciu pri druhom poisťujúcom góle Arvedsona sa pripísal obranca Zdeno Chára. Čisté konto si po 24 úspešných zákrokoch udržal Patrick Lalime. Gólman Senators neinkasoval ani v predchádzajúcom stretnutí s Pittsburghom a zaznamenal už siedmy shutout v sezóne a dvadsiatysiedmy v kariére. V počte vychytaných núl v tejto sezóne sa dostal na prvé miesto, kde figuruje spoločne s Martinom Brodeurom z New Jersey a Jocelynom Thibaultom zo Chicaga. "Lalime je výborný brankár a udržal nás v zápase. Keď strelíme prvý gól, je ťažké vyrovnať, keďže máme jedného z najlepších gólmanov v NHL," povedal strelec druhého gólu Ottawy Magnus Arvedson. Edmonton prehral v Ottawe prvýkrát od 18. januára 1994.
Základom úspechu kráľov z Los Angeles v súboji proti Calgary boli štyri využité presilovky. V druhej tretine prišli chvíle Žigmunda Pálffyho, ktorý v priebehu siedmych minút strelil jeden gól a dvakrát asistoval. Slovenský útočník zaznamenal prvý trojbodový zápas v prebiehajúcej sezóne a z posledných siedmych stretnutí má na svojom konte 5 gólov a 6 asistencií. Za Calgary sa dvakrát presadil Jarome Iginla, prvýkrát v oslabení, druhýkrát v presilovke.
Vladimír Országh strelil proti svojmu bývalému tímu NY Islanders víťazný gól už v 3. minúte. V presilovke strieľal obranca Karlis Skrastinš a puk sa od korčule Denisa Archipova odrazil k hokejistovi z Banskej Bystrice, ktorý ho zasunul do bránky ostrovanov. "Puk sa dostal ku mne a predo mnou zostala už len prázdna bránka. Je to vždy potešenie skórovať proti bývalému tímu. Ukážete im, že patríte do ligy a môžete hrať na tejto úrovni," povedal útočník, ktorý dostal v Islanders šancu len v 34 zápasoch. Aj druhý úspešný strelec Nashvillu Andreas Johansson je bývalým hráčom ostrovanov. Dobrý výkon podal brankár český gólman Tomáš Vokoun, ktorý mal 36 úspešných zákrokov a dosiahol prvý shutout v sezóne.

Ottawa - Edmonton 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Skóre stretnutia otvoril v presilovke strelou od pravého kruhu na vhadzovanie Marián Hossa. S 36 gólmi v sezóne sa slovenský kanonier dostal už na rozdiel jediného presného zásahu za najlepšieho strelca celej súťaže Markusa Näslunda z Vancouveru. Asistenciu pri druhom poisťujúcom góle Arvedsona sa pripísal obranca Zdeno Chára. Čisté konto si po 24 úspešných zákrokoch udržal Patrick Lalime. Gólman Senators neinkasoval ani v predchádzajúcom stretnutí s Pittsburghom a zaznamenal už siedmy shutout v sezóne a dvadsiatysiedmy v kariére. V počte vychytaných núl v tejto sezóne sa dostal na prvé miesto, kde figuruje spoločne s Martinom Brodeurom z New Jersey a Jocelynom Thibaultom zo Chicaga. Edmonton prehral v Ottawe prvýkrát od 18. januára 1994.
Góly: 30. Marián HOSSA (Redden, Alfredsson), 47. Arvedson (White, CHÁRA). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Van Allen - Moreau na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:24. Brankári: Lalime - T. Salo. Diváci: 18 115.

Montreal - Columbus 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Prvýkrát v sezóne po ôsmich neúspešných pokusoch vyhral Columbus po predĺžení, keď víťazstvo zabezpečil obranca Jaroslav Špaček. Blue Jackets hrali v tej dobe presilovku, keď ešte v riadnom hracom čase rozhodcovia vylúčili Yanica Perreaulta.
Góly: 49. Markov (Koivu, Rivet) - 39. Sanderson (Špaček, Whitney), 61. Špaček (Cassels, Whitney). Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:26. Brankári: Theodore - Denis. Diváci: 20 123.

Detroit - Buffalo 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Buffalo prehralo už osem duelov v rade, čo je jeho nový negatívny klubový rekord. Dva góly Detroitu strelil Sergej Fiodorov a ukončil sedemzápasovú šnúru bez úspešnej strely. Brankár Red Wings Curtis Joseph zaznamenal prvé víťazstvo po šiestich stretnutiach. Detroit vyhral dve zápasy po sebe prvýkrát od 28. decembra.
Góly: 13. Woolley (B. Hull, Larionov), 21. Fiodorov (Shanahan, Maltby), 25. Fiodorov (Shanahan, Lidström), 44. Larionov (Holmström, Lidström) - 26. Connolly (Kotalík, McKee), 46. Hamel (Mair, Kalinin). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:33. Brankári: Joseph -R. Miller. Diváci: 20 058.

St. Louis - Philadelphia 3:4 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Michal Handzuš strelil v predĺžení po skrumáži gól, ktorým rozhodol o víťazstve Philadelphie. Asistenciu si pripísal Radovan Somík, keď prihrával puk pred bránku. Flyers dokázali vyrovnať trojgólový deficit, ktorý bluesmani získali v prvej polovici stretnutia. "Je to neuveriteľné. Stane sa to možno raz alebo dvakrát v sezóne, že sa vám podarí dostať sa z trojgólovej straty. Nám sa to podarilo a je to výborné," povedal Handzuš v rokoch 1998-2001 hrajúci práve za St. Louis. V prvej polovici súboja žiaril Pavol Demitra. Za dve asistencie si pripísal do kanadského bodovania dva body. V 1200. stretnutí v NHL skóroval domáci útočník Scott Mellanby.
Góly: 12. Boguniecki (Podein, Chavanov), 22. Chavanov (DEMITRA, Tkachuk), 24. Mellanby (MacInnis, DEMITRA) - 32. Ragnarsson (Primeau, Brashear), 51. Roenick (Recchi, Kapanen), 53. Johnsson (Recchi, Roenick), 63. HANDZUŠ (SOMÍK, Johnsson). Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Low - Brashear na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 21:24. Brankári: B.Johnson - Čechmánek. Diváci: 16 537.

Nashville - NY Islanders 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Vladimír Országh strelil proti svojmu bývalému tímu NY Islanders víťazný gól už v 3. minúte. V presilovke strieľal obranca Karlis Skrastinš a puk sa od korčule Denisa Archipova odrazil k hokejistovi z Banskej Bystrice, ktorý ho zasunul do bránky ostrovanov. "Puk sa dostal ku mne a predo mnou bola už len prázdna bránka. Je vždy potešením skórovať proti bývalému tímu. Ukážete im, že patríte do ligy a môžete hrať na tejto úrovni," povedal útočník, ktorý dostal v Islanders šancu len v 34 zápasoch. Aj druhý úspešný strelec Nashvillu Andreas Johansson je bývalým hráčom ostrovanov. Dobrý výkon podal brankár Tomáš Vokoun, ktorý mal 36 úspešných zákrokov a dosiahol prvý shutout v sezóne.
Góly: 3. ORSZÁGH (Archipov, Skrastinš), 9. A. Johansson (J. York, Legwand). Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Hartnell - Asham na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:36. Brankári: Vokoun - Snow. Diváci: 10 617.

Vancouver - Colorado 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
V stretnutí dvoch divíznych rivalov dokázali domáci vyrovnať až pár minút pred koncom. O gól Colorada sa postaral opäť prvý útok v zložení Hejduk, Tanguay, Forsberg. Hráči Avalanche boli nespokojní s výkonom rozhodcov. Nepáčilo sa im najmä vylúčenie, pri ktorom Vancouver vyrovnal a neodpískaný faul na Petra Forsberga v predĺžení, ktorý viedol k rozhodujúcemu gólu. Po horúcej diskusii s rozhodcami si tresty vyslúžili Forsberg a Keane.
Góly: 57. Bertuzzi (Sopel, Näslund), 62. Morrison (Sopel, Lindgren) - 40. Hejduk (Tanguay, Forsberg). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Forsberg DKZ a Keane (obaja COL) 10+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:22. Brankári: Cloutier - P. Roy. Diváci: 18 514.

Los Angeles - Calgary 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Góly: 7. Heinze (Rasmussen, Schneider), 32. PÁLFFY (Corvo, Armstrong), 34. Armstrong (PÁLFFY, Smolinski), 39. Corvo (Schneider, PÁLFFY) - 14. Iginla, 49. Iginla (Conroy, Lydman). Vylúčení: 5:12 na 2 min, navyše Laperriere (LA) na 5 min a Montador (CAL) 5+DKZ, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 27:13. Brankári: Storr - Turek. Diváci: 17 539.