Domáce tímy vyhrali o gól. Triumfy PSG aj Benficy

Úvodnými osemfinálovými duelmi odštartovala jarná vyraďovacia fáza futbalovej Ligy majstrov.

Pozápasové pozdravenie v podaní gólmana hostí Courtouisa a strelca prvého gólu Ibrahimoviča.(Zdroj: SITA/AP)

LIGA MAJSTROV 2015/16 - osemfinále

/prvé zápasy/

PSG - Chelsea Londýn 2:1 (1:1)

Góly: 39. Ibrahimovič, 78. Cavani - 45.+ Mikel

ŽK: 19. Ibrahimovič, 70. Lucas Moura, 71. David Luiz - 38. Mikel, 67. Pedro Rodríguez, rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)

PSG: Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti (81. Rabiot), Thiago Motta, Matuidi (81. Pastore) - Lucas Moura (74. Cavani), Ibrahimovič, Di María

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, G. Cahill, Ivanovič, Baba Rahman - Fábregas, Mikel - Pedro Rodríguez, Willian, E. Hazard (71. Oscar) - Diego Costa

L'histoire continue ! Victoire 2-1 #PSGCHE #TheNewClassic

Posted by PSG - Paris Saint-Germain on Tuesday, February 16, 2016

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 1:0

Gól: 90.+1 Jonas

Rozhodca: Rocchi (Tal.), ŽK: Almeida, Jardel, Pizzi, Jonas - Witsel, Garcia, Criscito, ČK: 90. Criscito (Zenit) po druhej ŽK

Benfica: Cesar - Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu - Samaris, Sanches - Pizzi (71. Carcela-Gonzalez), Jonas, Gaitan - Mitroglou (63. Jimenez)

Zenit: Lodygin - Aňukov, Garay, Lombaerts, Criscito - Witsel, Garcia - Šatov (81. Žirkov), Hulk, Danny (87. Mauricio) - Dzjuba (74. Kokorin)

! , --! #And we're off! Let's do this, Zenit! #BenficaZenit

Posted by ФК Зенит on Tuesday, February 16, 2016

BRATISLAVA. Futbalisti Paríža Saint-Germain potvrdili rolu papierových favoritov, keď v úvodnom osemfinálovom súboji Ligy majstrov 2015/16 zvíťazili v domácom Parku princov nad Chelsea Londýn 2:1.

Tréner sériového francúzskeho šampióna Laurent Blanc mal šťastnú ruku.

V 74. minúte poslal na ihrisko uruguajského útočníka Edinsona Cavaniho a ten sa mu za dôveru odvďačil víťazným gólom, ktorý bol jeho prvý v prebiehajúcej edícii súťaže.

V druhom utorňajšom zápase Benfica Lisabon zdolala "čierneho koňa" súťaže a najväčšie prekvapenie skupinovej fázy Zenit Petrohrad 1:0 gólom Jonasa z prvej minúty nadstaveného času.

Odvety v Londýne a Petrohrade sú na programe v stredu 9. marca.

O výhre Benficy rozhodol presnou hlavičkou Jonas

Chelsea bez zraneného kapitána Terryho a potrestaného dispečera stredovej formácie Matiča vsadila na pozornú defenzívu, no už v úvodnej päťminútovke "pustila" domácich do dvoch dobrých šancí.

Verratti a Lucas však skóre neotvorili a neujal sa ani rotovaný priamy kop Ibrahimoviča.

V 23. minúte mohlo zahrmieť na opačnej strane. Rahman našiel centrom hlavu Costu, no Trapp vytiahol proti španielskemu útočníkovi reflexívny zákrok a zázračne vytlačil loptu na brvno.

Paríž sa dočkal v 39. minúte po tom, ako Mikel fauloval tesne pred vlastnou šestnástkou prebíjajúceho sa Lucasa a Ibrahimovič aj s prispením teču otvoril tvrdou ranou z priameho kopu skóre - 1:0.

V nadstavenom čase si však obrana PSG nedala pozor na Mikela, ktorý zblízka vyrovnal - 1:1.

Hru francúzskeho majstra sprevádzal aj po zmene strán kŕč, jeho ofenzívne esá neboli vo svojej koži a defenzíva Chelsea dlho odolávala náznakom šancí.

Bez ujmy však vydržala len do 78. minúty, keď si striedajúci Cavani zabehol za obranu Chelsea a strelou medzi nohy Courtoisa vyslobodil svoj tím - 2:1.

V Lisabone sa o slovo ako prví prihlásili domáci v 19. minúte. Po peknej akcii vystrelil z 20 m Pizzi, ale brankár Lodygin si s jeho pokusom poradil.

Benfica bola v prvom polčase mierne aktívnejšia, strela Jonasa tesne presvišťala vedľa žrde. Zenit prvýkrát vystrčil rožky až v 52. minúte, pokus Witsela však nemal potrebnú razanciu.

V 69. minúte mal tutovku na kopačke Gaitan, jeho pokus zo siedmich metrov však Lodygin vyrazil a ani opakovaná strela sa neskončila úspechom.

Pretaktizovanú "bitku" rozsekol v nadstavenom čase Jonas, ktorý sa presadil hlavičkou po priamom kope z 30 m.