Slovan zakončil základnú časť prehrou v Jaroslavli

Poďakovanie sa priaznivcom v podaní hráčov Slovana po domácom víťaznom stretnutí proti Dinamu Riga. (Autor: TASR)
Sportnet|18. feb 2016 o 16:30

Belasí prehrali na ľade Lokomotivu vysoko 1:5.

KHL - štvrtok:

Lokomotiv Jaroslavľ - Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 17. Mosaľov, 30. Polunin, 36. Malcev, 46. Korškov, 55. Kraskovskij - 27. Miklík

Rozhodovali: Bulanov, Kadyrov - Nazarov, Sazonov, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Barker (Slovan) 10 min. za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 8000 divákov

Lokomotiv: Murygin - Hersley, Kronwall, Gavrikov, Ľubuškin, Grigorjev, Gorochov, Koledov - Averin, Novotný, Konkov - Malcev, Lokťonov, Christov - Mosaľov, Kartajev, Galimov - Korškov, Kraskovskij, Polunin

Slovan: Garnett - Barker, Rosandič, Mihalik, Sersen, Starosta, Švarný, Bačik, - Skalický, Kašpar, Nedorost - Nagy, Lušňák, Miklík - Jeglič, Tičar, Šťastný - Šiška, Surový, Bartovič

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zakončili základnú časť KHL prehrou. Vo štvrtkovom dueli neudržali krok s domácim Lokomotivom Jaroslavľ a favorizovanému súperovi podľahli vysoko 1:5.

Už dávnejšie však bolo jasné, že v tabuľke Západnej konferencie obsadia konečnú ôsmu priečku a po dvoch neúspešných pokusoch sa opäť predstavia v 1. kole play off proti CSKA Moskva, séria sa začína 21. februára na moskovskom ľade.

Lokomotiv skončil v konečnej tabuľke dlhodobej časti sezóny druhý a v rámci majstrovstiev Ruska získali jeho hráči strieborné medaily.

Hlas:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Zápas už nemohol nijako ovplyvniť tabuľkové postavenie oboch tímov a myslím si, že hra tak aj vyzerala. Domáci postavili mladých hráčov, ktorí sa chceli ukázať. Snažili sme sa vyskúšať niektoré situácie pred play-off. Lokomotiv trestal každú našu chybu, bol hokejovejší a zvíťazil zaslúžene. Myslím si, že naše mužstvo bude hrať v play off úplne iný hokej."

Online prenos

III. tretina

60. min - Stretnutie sa skončilo.

55. min - Jaroslavľ strieľa jubilejný piaty gól, dosiahol ho Kraskovskij.

46. min - Jaroslavľ vedie už o tri góly, prihrávku Kraskovského usmernil v oslabení do bránky Korškov.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa prostredná tretina.

36. min - Lokomotiv vedie už 3:1, Malcev vystrelil spoza hráča Slovana a puk skončil za chrbtom brankára hostí.

30. min - Jaroslavľ už o dve minúty strieľa druhý gól, Korškov z pravej strany nahral Poluninovi, ktorý bez prípravy prestrelil Garnetta.

27. min - Slovan sa v 27. min dočkal vyrovnania, strela Miklíka počas presilovej hry skončila v sieti brankára Murygina.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

17. min - Tri minúty pred koncom úvodnej časti sa Lokomotiv ujíma vedenia, Mosaľov si narazil s Kartajevom a otvoril skóre.

15. min - Veľkú šancu zahodil na domácej strane Lokťonov, ktorý sa dostal cez hosťujúcich hráčov až pred svätyňu Garnetta.

1. min - Zápas sa začal.

Pred zápasom

Pred zápasom - V jedinej vzájomnej konfrontácii tejto sezóny nestačili "belasí" na domácom ľade na Lokomotiv, ktorému podľahli 0:1.

Pred zápasom - Z posledných piatich vystúpení má lepšiu bilanciu ruský celok, ktorý vyhral v štyroch prípadoch. Bratislavčania sa z víťazstva radovali trikrát.

Pred zápasom - Bratislavčania nastúpia v Jaroslavli už aj s útočníkom Tomášom Surovým a bekom Vladimírom Mihálikom, zo zostavy naopak vypadli gólman Barry Brust, český obranca Tomáš Kundrátek i zakončovateľ Marek Viedenský.