Hamšík po prehre s Villarrealom: Všetko je otvorené

Marek Hamšík.
Marek Hamšík. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. feb 2016 o 08:26

Slovenský reprezentant patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku.

BRATISLAVA. Futbalisti SSC Neapol prehrali v prvom zápase 16-finále Európskej ligy UEFA 2015/2016 na pôde španielskeho Villarrealu 0:1. Odveta je na programe 25. februára na ich štadióne San Paolo.

V stredovej formácii SSC nastúpil slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý patril k najaktívnejším na ihrisku. Odohral celých 90 minút, ktoré však priniesli len málo pekných ofenzívnych akcií a skutočných šancí.

V drese talianskeho tímu sa až v 68. minúte dostal na ihrisko argentínsky bombardér Gonzalo Higuain, no boli to domáci, ktorí v 82. minúte zásluhou Denisa Suareza naklonili postupové misky váh na svoju stranu.

Suarez sa presadil strelou z priameho kopu z vyše 20 metrov, keď prestrelil múr i brankára hostí Pepeho Reinu.

Po víkendovej ligovej prehre 0:1 s Juventusom Turín, ktorá Neapol pripravila o post lídra Serie A, dosiahli Partenopei navlas rovnaký výsledok aj vo štvrtok. Varovaním pre tím spod Vezuvu je, že v druhom zápase za sebou neskóroval.

"Oproti duelu proti Juventusu sme boli v ofenzíve agresívnejší, no už v druhom stretnutí sme nedali gól. A pritom proti Villarrealu sme mohli skórovať, ale nevedeli sme akcie dotiahnuť do úspešného konca. Proti španielskemu tímu máme za sebou iba prvý polčas dvojzápasu. Všetko je otvorené, o postupe sa rozhodne pred našimi fanúšikmi. Máme svoju silu, máme na to, aby sme vyradili Villarreal," uviedol pre svoju oficiálnu stránku Hamšík.