Midtjylland dosiahol historický výsledok, hráči United terčami vulgarizmov

Hráči Midtjyllandu Pione Sisto (vľavo), Kristoffer Olsson (v strede) a Tom Sparvo (vpravo) sa tešia zo streleného gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. feb 2016 o 11:08

Je to ako nádherný sen. Zdolali sme Manchester United, jeden z najslávnejších klubov na svete, uviedol strelec víťazného gólu Onuachu

HERNING. Anglický futbalový klub Manchester United si nezahojil rany po kolísavých výkonoch v Premier League, v ktorej sa mu vzďaľujú priečky zaručujúce účasť v Lige majstrov.

Bez kapitána Wayna Rooneyho i španielskeho brankára Davida de Geu, ktorý sa zranil na predzápasovej rozcvičke, prehral tím Louisa van Gaala v úvodnom 16-finále Európskej ligy UEFA 2015/2016 s dánskym Midtjyllandom na jeho pôde 1:2.

Medzi žrďami "červených diablov" sa namiesto de Geu predstavil Sergio Romero. Hostí poslal do vedenia v 37. minúte Memphis Depay, ale o vyrovnanie sa ešte do prestávky postaral Pione Sisto.

Po zmene strán sa dánskemu zástupcovi podarilo zvrátiť skóre presným zásahom Paula Onuachua zo 77. minúty, ktorý ho pred duelom na Old Trafforde udržal v hre o senzačný postup.

"Je to ako nádherný sen. Zdolali sme Manchester United, jeden z najslávnejších klubov na svete. Atmosféra v šatni je neopísateľná, stále tomu nemôžeme uveriť. Vychutnáme si tieto chvíle radostného opojenia, ale iba krátko, pretože už začneme myslieť na odvetu na Old Trafforde," rozplýval sa autor víťazného gólu Onuachu.

Midtjylland dosiahol skalpom anglického tímu najprenikavejší výsledok vo svojej krátkej 17-ročnej histórii.

Približne 800 fanúšikov United, ktorí merali cestu do Herningu a okrem toho museli hlboko načrieť do vrecka pri kúpe predražených vstupeniek, stratili po zápase nervy.

Svojmu milovanému tímu pri tradičnej "ďakovačke" zaspievali zborový chorál, ktorý obsahoval vulgarizmy.

"Chápem, že sú fanúšikovia nahnevaní. Majú právo na kritiku a keď sa pozriete na náš výkon v druhom polčase, ich reakcia je pochopiteľná. Chceli sme kvôli nim zvíťaziť, nezostáva nám nič iné, len sa o to pokúsiť doma. Musíme postúpiť, no nebude to jednoduché," vyhlásil van Gaal, pod ktorým sa po ďalšej prehre ešte viac roztriasla už aj tak dosť rozkývaná stolička.

Britské médiá sa v piatkových vydaniach zhodli v názore, že vedenie klubu nemá na čo čakať a malo by sa s holandským kormidelníkom rozlúčiť.

Domov»Futbal»Európska liga»Midtjylland dosiahol historický výsledok, hráči United terčami vulgarizmov