Hrali o prvé miesto v skupine. Slovenky prehrali v Maďarsku o bod

Slovenské basketbalové reprezentantky odohrali na palubovke Maďarska kvalitný zápas, avšak s trpkým koncom.

Reprezentantky Slovenska počas tréningu. Škoda, že v Pécsi Kováčikove zverenkyne nedosiahli na body.(Zdroj: TASR)

Kvalifikácia ME 2017 v basketbale žien - E-skupina:

Maďarsko - Slovensko 65:64 (26:24)

Najviac bodov Maďarska: Quigleyová 27, Fegyvernekyová 10, Rakšányiová 8

Zostava a body SR: Hruščáková 16, T. Páleníková 10, Bálintová 5, Jurčenková 5, D. Baburová 4 (Slamová 18, A. Baburová 2, Lukačovičová 2, Palušná 2, Dudášová 0). Rozhodovali: Poursanidis (Gr.), Krejič (Slov.), Cavara (Bos.), TH: 14/13 - 12/10, trojky: 8 - 6, os. chyby: 17:21.

Nae dievat podahli Maarsku najtesnejm monm rozdielom.

Posted by Slovenská basketbalová asociácia on Saturday, February 20, 2016

PÉCS. Slovenské basketbalistky prehrali vo svojom treťom zápase kvalifikácie ME v Maďarsku s domácimi reprezentantkami tesne 64:65.

V drese domácich sa 27 bodmi zaskvela Quigleyová, zo slovenského tímu sa najviac darilo Slamovej, ktorá získala 18 bodov.

V konfrontácii slovenských trénerov bol úspešnejší Štefan Svitek, ktorého hráčky sú bez straty bodu na čele kvalifikačnej E-skupiny.

Zverenky Maroša Kováčika budú v kvalifikácii ME 2017 pokračovať v stredu 24. februára, keď sa predstavia v Portugalsku.

Hlas:

Maroš Kováčik (tréner SR): "Takáto tesná prehra, samozrejme, mrzí. Máme však prakticky nanovo poskladaný tím, v ktorom sú mnohé mladé hráčky najmä na obvode. So zápasmi takéhoto typu nemajú skúsenosti, no s ich výkonom dnes môžeme byť spokojní. V bláznivej štvrtej štvrtine nás držala v hre "Angie" Slamová so svojou fantastickou úspešnosťou. Škoda však, že naša posledná akcia neskončila košom. Mohli sme byť šťastnejší."

Priebeh

V úvode zápasu sa maďarský tím dostal do vedenia, no v 5. minúte už bolo po presnom pokuse Jurčenkovej vyrovnané 7:7.

Hosťujúce hráčky sa krátko na to dostali do vedenia, no prvá štvrtina vyznela v prospech maďarského družstva, ktoré ju vyhralo rozdielom štyroch bodov - 17:13.

Vyrovnaný basketbal pokračoval aj v druhej časti.

Domáce hráčky viackrát získali tesný náskok, no slovenský tím im nedovoľoval ujsť do výraznejšieho "trháku."

V prvom polčase si tímy dávali pozor predovšetkým na defenzívu.

Slovenky neustále doťahovali a po prvom polčase zaostávali za zverenkami Štefana Sviteka o dva body - 26:24.

Druhý polčas začali lepšie Maďarky, ktoré viedli 28:24, no potom nasledoval výborný úsek slovenského tímu.

Páleníková, D. Baburová a Hruščáková otočili skóre a hostky v 25. minúte viedli 30:28.

Hoci domáce basketbalistky krátko na to otočili na 31:30, Slovenky získali svoj náskok späť. Tretia štvrtina napokon vyznela lepšie pre ich tím (9:12).

Aj v záverečnej štvrtine bola hra vyrovnaná.

Slamová úspešnými pokusmi spoza trojkového oblúka podporila slovenské ambície, no najlepšia hráčka na ihrisku Quigleyová výrazne naklonila skóre v prospech domácich.

V 36. minúte viedli Maďarky o štyri body (53:49), no hostky zápas nevzdávali.

V poslednej minúte sa ďalšou úspešnou trojkou presadila Slamová, ktorá však len znížila na konečných 65:64.