Slovan prehral s CSKA 0:2. Odohrali sme výborný zápas, vyhlásil Říha

Po prvom play off zápase vyhráva CSKA Moskva nad Slovanom Bratislava 1:0.

Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

KHL - 1. kolo play off, prvý zápas:

CSKA Moskva - Slovan 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 32. Petrov (Stoljarov), 35. Platt (Radulov, Da Costa).

Rozhodovali: Sidorenko, Kadyrov - Šalagin, Šišlo, vylúčení: 7:11 na 2 min., navyše Nagy (Slovan) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4463 divákov

CSKA Moskva: Sorokin – Zajcev, Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin – Platt, Svetlakov, A. Radulov – Telegin, Ľubimov, Muršak – Petrov, Da Costa, Stoliarov – Andronov, Mamin, Pihlström – Žarkov

Slovan: Brust - Ľ. Višňovský, Kundrátek, Starosta, Švarný, V. Mihálik, Sersen, M. Rosandič, Bačík - Skalický, V. Nedorost, L. Kašpar - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - J. Šiška, T. Surový, Bartovič - Miklík, Lušňák, L. Nagy

Slovan získal v úvodných minútach miernu hernú prevahu, čo podčiarkli príležitosti Višňovského s Kašparom.

CSKA hralo naopak nezvyčajne opatrne a pri rozohrávke "belasých" dokonca dôkladne strážilo prechod cez stredné pásmo.

Prv zpas tvrfinlovej srie, v ktorom boli belas pre CSKA dlho vyrovnanm sperom a vypracovali si niekoko anc...

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 21. február 2016

Domáce hviezdy naštartovali útočnú mašinu až v závere prvej tretiny, Brusta ale nahodenými pukmi na teč neprekonali.

Najväčšiu možnosť spálil pritom na druhej strane Skalický, keď mu dvojica brániach hráčov v poslednej fáze samostatného úniku úspešne zablokovala hokejku.

Ani úvod druhej tretiny nepriniesol očakávaný nápor moskovského klubu.

V rovnovážnom stave dokonca pôsobil hokejovším dojmom Slovan a vytvoril si čistejšie šance. V 25. minúte najskôr Nagy netrafil ideálne z prvej a po ňom zblízka "zluftoval" čistý puk Šťastný.

Zlom napokon prišiel v polovici stretnutia. Po Radulovovom zakončení v prvom prečíslení zachránila Slovan horná žŕdka, ale v nasledujúcom Stoljarov posunul puk pred prázdnu bránku Petrovovi a obrana Slovana sa zrútila.

CSKA spustilo obrovský ofenzívny tlak, ktorý druhým gólom korunoval Platt.

V treťom dejstve mal ruský tím vyrazne voľnejšie ruky. Vynikal kombinačne i pohybom a pokojne mohol pridať ďalšie góly, ak by "belasých" nezachránil Brust alebo konštrukcia bránky.

Brankár Slovana Brust kryje strelu hviezdy CSKA Alexandra Radulova. FOTO - TASR

V ďalšom priebehu sa však zbytočne dopredu nehnal a umne šetril sily na utorňajší duel. Slovan aj preukázal vôľu streliť kontaktný gól, ale v rozhodujúcich momentoch mu chýbala iskra.

Nabudiť celý tím sa pritom viackrát snažil Šťastný, ktorého tvrdá hra splnila parametre play off, no ruskí hráči mu snahu oplatili rovnakou kartou.

Šesť sekúnd pred koncom si to s krídelníkom Slovana ešte rozdal Andronov, aj preto mal záver stretnutia mimoriadne nervóznu dohru.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana, zdroj: oficiálny web klubu):

"Myslím si, že sme odohrali výborný zápas, čo sa týka dodržania našej taktiky a hry v obrannej činnosti. V rovnovážnom počte sme boli aj lepším mužstvom. Škoda, že útok bol už horší, chýbala agresivita i viac striel. Myslím si, že to bolo rozhodujúce."

Tomáš Kundrátek (zdroj: oficiálny web klubu):

"Zbytočne sme dnes boli oslabovaní, to nás stálo veľa síl, čo je škoda. Výborná bola prvá tretina bola, potom sme začali robiť fauly, domáci sa dostali na koňa strelili po našej chybe prvý gól, pridali aj druhý. Žiaľ v tretej tretine sme nedokázali streliť kontaktný gól."

Andrej Šťastný (zdroj: oficiálny web klubu):

"V prvej tretine sme hrali dobre, tak ako sme chceli a povedali si pred zápasom v kabíne. Škoda chybičky v druhej tretine, po ktorej domáci strelili vedúci gól. Ak budeme hrať tak ako v prvej tretine a zvýšime ešte agresivitu, tak máme na to aby sme ich zdolali."

Online prenos

III. tretina

Zápas sa skončil. CSKA si udržalo dvojgólové vedenie, ktoré si vytvorila v II. tretine. Následne už len kontrolovalo zápas a v play off vedie nad Slovanom 1:0.

Záver zápasu sa poriadne priostruje. Opäť sa bude vylučovať a opäť na oboch stranách. Andronov a Šťastný oslabia svoje tímy. Do konca zápasu zostáva už len 7 sekúnd.

Tréner Slovana Miloš Říha si vzal oddychový čas, hrá sa 5 na 5. Slovan už bez Brusta.

Skalický sa vracia na ľad, Nagy s osobným trestom zostáva mimo.

Po bitke pred bránkoviskom sa bude opäť vylučovať. Svoje tímy oslava Michal Sersen za Slovan a Stoliarov za domácu CSKA.

Pravdepodobne je koniec. Skalický a Nagy sú od 57. minúty spolu na trestnej lavici. Obaja dostali po 2 minúty, k čomu Nagy má aj osobný trest na 10 minút.

Miklík sa vracia na ľad. Túto oslabovku Slovan ustál. Do konca už len 4. minúty, ak sa nestane zázrak, Slovan tento zápas nezdramatizuje.

Brust fauloval Muršaka a Slovan bude hrať ďalšiu oslabovku. Do konca niečo vyše 6 minút a na trestnú lavicu putuje hráč Slovana Michel Miklík.

Telegin v 53. minúte vypálil spoza pravého kruhu, Brust puk za svoj chrbát nepustil.

Michal Sersen v 51. minúte zápasu zaujímavo nahodil puk pred bránku domácich, nikto na jeho volanie nereagoval.

Máme za sebou už 9. minút v III. tretine a gólu sme sa ešte nedočkali.

CSKA prežila druhú oslabovku bez úhony a stav sa nemení.

Slovan si zahrá svoju druhú presilovú hru v zápase. Na trestnú lavicu ide druhýkrát v zápase hviezda CSKA Alexander Radulov.

Prebieha 45. minúta zápasu a CSKA si udržiava kvalitu z II. tretiny a Slovan to bude mať ešte veľmi ťažké.

Začala sa III. tretina. Slovan bude musieť zapnúť motory naplno, ak ešte bude chcieť urobiť niečo so zápasom.

II. tretina

Druhá tretina sa skončila. Zlepšená hra CSKA rozhodla o tom, že stav tretiny, ako aj celého zápasu je priebežne 2:0.

Višňovský poslal v poslednej minúte II. tretiny na ľad Telegina, rozhodcovia nedovolený zákrok nevideli. Tak fanúšikovia, ako aj domáci sa proti tomu ohradili, na nič im to však nebolo. Vylučovať sa nebude.

Stará známa pesnička, Slovan opäť v oslabení. Tentokrát sa zbytočným nedovoleným bránením previnil Žiga Jeglič. Prebieha 39. minúta zápasu.

V 38. minúte sa vytvorila veľká skrumáž pred bránou Slovana, akcia CSKA však gólom neskončila.

Do konca II. tretiny má Slovan ešte 4. minúty. Bratislavčania sa musia vrátiť k hokeju, ktorí predvádzali v úvode tretiny. Výkon domácich z Moskvy sa však zlepšuje každou minútou.

Štvrtú oslabovku už Slovan bez úhony nezvládol. Geoff Platt v 35. minúte zápasu zvyšuje stav na 2:0 pre domácich.

Slovan v najhoršom možnom čase opäť v oslabení. Za sekanie pôjde na trestnú lavicu Tomáš Kundrátek.

CSKA dáva gól. V 32. minúte skóroval po prečíslení hráč Moskovčanov Petrov. Všetko je ale stále otvorené, keďže máme pred sebou ešte takmer polovicu zápasu.

Teraz prebiehajú horúce minúty pred bratislavskou bránou. CSKA roztáča poriadny kolotoč.

Brankár Barry Brust môže ďakovať bránkovej konštrukcii, ktorá sa v 30. minúte postarala o to, že sa stav nemení. Radulov v prečíslení 2 na 1 nastrelil iba hornú žrď.

Slovan podáva skvelý výkon, čo potvrdzuje aj početná slovenská návšteva, ktorú je na tribúne moskovského štadióna poriadne počuť.

Prebieha 27. minúta zápasu a my aj naďalej sledujeme veľmi vyrovnaný zápas, v niektorých momentoch je Slovan dokonca lepší a nebezpečnejší.

Bratislavčania sa ubránili aj po tretí raz. CSKA odohrala presilovku veľmi aktívne, skóre sa však nemenilo.

Slovan po tretí raz v tomto zápase bude hrať v oslabení. Na trestnú lavicu ide Mihálik za zdržiavanie hry.

CSKA vleteli do II. tretiny veľmi aktívne, no bol to Slovan, kto mal v 22. minúte veľmi dobrú šancu na skórovanie.

Začala sa druhá tretina. Slovan sa zatiaľ svojmu slávnejšiemu súperovi, minimálne výsledkovo, vyrovnal.

I. tretina

V posledných sekundách ešte hráči CSKA nepríjemne zovreli Slovan, gól sa im však streliť nepodarilo a tak sa prvá dvadsaťminútovka skončila bez gólov. Slovan predvádza zatiaľ veľmi pozorný a zodpovedný výkon.

Záverečné štyri minúty priniesli najzaujímavejšiu fázu tretiny. Slovan mal 2-3 veľmi pekné akcie, pričom najmä strela Miklíka bola z výbornej pozície. Navyše v 18. min sa rútil Skalický sám na Sorokina, pričom bol evidentne faulovaný. Rozhodcovia však mali iný názor a zákrok na mladého slovanistu nechali bez povšimnutia.

CSKA ponúknutú presilovku nevyužilo.

Bohužiaľ, Slovan bude hrať znova v oslabení, keď v 15. min je za krošček vylúčený Patrik Lušňák.

Ladislav Nagy zabudol za sebou puk vo vlastnom obrannom pásme, ktorého sa zmocnil rozbehnutý Pihlström a jeho strela orazila žrď Brustovej brány.

Na začiatku 14. min sa Sorokinovi pripomenul ľahkým nahodením Bartovič. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme CSKA.

Ani Moskovčania svoju prvú presilovku nevyužili, hoci početná výhoda CSKA bola herne určite nebezpečnejšia aj pred Brustom to občas "horelo". Skóre však zostáva bezgólové.

V 9. min putuje na trestnú lavicu aj prvý hráč hostí, konkrétne Andrej Šťastný. Verme, že si odsedí celé dve minúty.

Prvých 8 minút zápasu je za nami. Slovan hrá do týchto chvíľ pozorne a CSKA k ničomu vážnemu nepustil.

V tej istej minúte je vylúčený prvý hráč zápasu a je to domáci hokejista Alexander Radulov, ktorý dostáva 2-minútový trest za krošček.

Ľubomír Višňovský sa v 4. min dostával do zaujímavej pozície, ale jeho strela bola zblokovaná a Sorokina neohrozil.

V bráne Slovana bude Barry Brust, v domácej "svätyni" sa predstaví Iľja Sorokin.

Stretnutie nám o pár chvíľ začne. Domáci hrajú zľava doprava v červených dresoch, Slovan v bielych dresoch.

HC SLOVAN Bratislava otvori stvrtfinalovu seriu playoff proti CSKA Moskva uz o 40 minut! #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Sunday, February 21, 2016

Pred zápasom - CSKA Moskva nazbieral v sovietskej lige 32 titulov, posledný v roku 1989, ale v KHL mu výrazný výsledok zatiaľ chýba. Najbližšie mal do finále vlani, keď neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára SKA Petrohrad podľahol v semifinále 3:4 na zápasy.

Najväčšou hviezdou je bývalý útočník NHL Alexander Radulov. Zaujímavosťou je, že má plat okolo osem miliónov eur - viac ako všetci slovanisti dohromady.

Na snímke z 20. septembra 2014 skóruje Radulov do siete Slovana Bratislava. FOTO - TASR.

Základom výborných výsledkov CSKA bola dobre fungujúca defenzíva. Mužstvo inkasovalo v 60 zápasoch iba 87 gólov – rekordný priemer 1,45 gólu na duel. So 163 strelenými gólmi sa zaradilo medzi lepší priemer.

Pred zápasom - Záver základnej časti nevyšiel ani CSKA - prehralo posledné tri zápasy. „Zdá sa, že nie sú v úplnej pohode. Aj my máme svoje problémy, nebudeme sa však sťažovať. Do série pôjdeme s čistou hlavou, aby sme sa za výkony nemuseli hanbiť,“ doplnil.

Do stretnutia s určitosťou nezasiahne kanadský obranca Cam Barker. V Jaroslavli dostal tretí vyšší trest, čo znamená automatický dištanc na jeden duel.

Odlet na zpasy play off

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 20. február 2016

Slovanu sa podarilo zdolať CSKA Moskva v základnej časti v oboch vzájomných súbojoch. Na ľade súpera zvíťazil 2:0, doma uspel 3:2 po samostatných nájazdoch.

„Treba hrať disciplinovaný a poctivý hokej. Musíme rozhrýzť ľad. Keď privezieme z Moskvy jedno víťazstvo, bude to výborné,“ dodal Říha.

Pred zápasom - Bratislavský tím si zabezpečil postup do play off dva zápasy pred koncom základnej časti - doma zdolal Rigu 3:2 po predĺžení. Po reprezentačnej prestávke uzavrel dlhodobú časť prehrami v Soči 2:5 a Jaroslavli 1:5.

„Museli sme zobrať do úvahy, v akom stave prišli chlapci z národného tímu. Dosť nás vyčerpal aj posledný výjazd u súperov. Dlhšia pauza nám príliš nesadla - a aj to sa prejavilo na týchto zápasoch,“ vravel Říha.

„Vyskúšali sme si nové formácie či taktické varianty, ktoré nám z časti vyšli, ale z časti aj nie. V play off budeme hrať inak,“ zdôraznil.

Pred zápasom - "CSKA je obrovský favorit, bohaté mužstvo, ktoré bude chcieť jednoznačne postúpiť. Musíme sa pripraviť úplne na všetko,“ uviedol pred štartom play off tréner Slovana Miloš Říha.

Pred zápasom - Počas ich pôsobenia v KHL sa im to podarilo jediný raz. Hneď v premiérovom ročníku 2012/2013. Po dvoch neúspešných sezónach sa hokejisti Slovana Bratislava opäť kvalifikovali do play off.

Ako ôsmy tím Západnej konferencie vyzvú najlepší tím celej súťaže - CSKA Moskva. Úvodný duel na ruskom ľade sa začína o 15. hodine SEČ.