Nóri víťazmi súťaže družstiev v Kuopiu

Víťazný nórsky tím (zľava) Kenneth Gangnes, Daniel-André Tande, Anders Fannemel a Johann André Forfang. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. feb 2016 o 19:53

V hodnotení krajín si víťazný tím upevnil vedúcu priečku pred Nemeckom.

KUOPIO. Favorizovaní reprezentanti Nórska zvíťazili na mostíku HS-127 vo fínskom Kuopiu v piatej tohtosezónnej súťaži družstiev v rámci Svetového pohára (SP) v skokoch na lyžiach.

Druhé miesto s odstupom 54,4 bodu obsadili Nemci, v konkurencii deviatich krajín skončili na tretej priečke s priepastným mankom 121,8 bodu Japonci. Súťaž v Kuopiu bola náhradou za neuskutočnené sobotňajšie preteky vo fínskom Lahti (neskákalo sa pre zlé poveternostné podmienky).

Víťazné kvarteto v zložení Kenneth Gangnes, Daniel-André Tande, Anders Fannemel a Johann André Forfang viedlo aj po prvom kole a po absolvovaní ôsmich pokusov triumfovalo so súčtom 1057,2 bodu.

Druhý člen družstva Tande utvoril v 1. kole rekord mostíka - 136 metrov. Pre Nórov to bol po prvenstve v poľskom Zakopanom (23. 1.) druhý tímový triumf. Vyrovnali sa Nemcom, ktorí ovládli merania síl na úvod zimnej sezóny v Klingenthali (21. 11.) a opäť doma vo Willingene (9. 1.).

Nóri si víťazstvom v Kuopiu upevnili líderské postavenie v Pohári národov. Tretí skončili so ziskom 935,4 bodu Japonci v zložení Taku Takeuči, Kento Sakujama, Daiki Ito a Noriaki Kasai.

V Kuopiu sa v utorok 23. februára predstavia jednotlivci v rámci Svetového pohára, prvé kolo sa začne večer o 19.00 h.

Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2015/2016 - Kuopio, mostík HS-127:

Muži - súťaž družstiev: 1. Nórsko (Kenneth Gangnes, Daniel-André Tande, Anders Fannemel, Johann André Forfang) 1057,2 bodu, 2. Nemecko (Andreas Wank, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Severin Freund) 1002,8, 3. Japonsko (Taku Takeuči, Kento Sakujama, Daiki Ito, Noriaki Kasai) 935,4, 4. Rakúsko 932,1, 5. Slovinsko 930,1, 6. Poľsko 899,5, 7. Česko 858,0, 8. Fínsko 675,8 - absolvovali dve súťažné kolá, 9. Kórejská republika 195,2 - nepostúpila do finálového 2. kola

Poradie v Pohári národov 2015/2016: 1. Nórsko 5332 bodov, 2. Nemecko 4366, 3. Slovinsko 4174, 4. Rakúsko 3609, 5. Japonsko 2212, 6. Poľsko 1680