Manchester City potvrdil úlohu favorita, Atlético hralo bez gólov

David Silva (vpravo) strieľa druhý gól Manchestru City do siete Dynama Kyjev.
David Silva (vpravo) strieľa druhý gól Manchestru City do siete Dynama Kyjev. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. feb 2016 o 20:45

V domácej súťaži dávajú málo gólov, ale ešte menej ich dostávajú. Futbalisti Atlética Madrid potvrdili aktuálnu formu aj v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov. V Eindhovene uhrali bezgólovú remízu.

LIGA MAJSTROV 2015/2016 - osemfinále, prvé zápasy:

PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0:0 (0:0)

ŽK: 54. Pereiro - 22. Savič, ČK: 68. Pereiro (PSV) po druhej ŽK, rozhodoval: Orsato (Tal.)

PSV Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Willems - Pröpper - Van Ginkel, Guardado (75. Hendrix) - Narsingh (65. Isimat-Mirin), Pereiro, Locadia (86. Lestienne)

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Filipe Luís - Saúl Níguez (74. Correa), Gabi - Oliver Torres, Koke - Griezmann, Luciano Vietto (61. F. Torres)

Dynamo Kyjev - Manchester City 1:3 (0:2)

Góly: 59. Bujaľskij - 15. Agüero, 40. David Silva, 90. Yaya Touré, bez kariet, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Dynamo Kyjev: Šovkovskij - Danilo Silva (66. Makarenko), Dragovič, Chačeridi, Vida - Rybalka - Garmaš (31. Miguel Veloso), Bujaľskij - Jarmolenko, D. González - Teodorczyk (46. Moraes)

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - David Silva, Yaya Touré, Sterling - Agüero (90.+ Iheanacho)

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Dynama Kyjev 3:1. A vykročili úspešne za svojím cieľom prvýkrát postúpiť do štvrťfinále prestížnej súťaže.

Prvý zásah zverencov čílskeho trénera Manuela Pellegriniho strelil v 15. minúte Sergio Agüero, druhý pridal päť minút pred prestávkou David Silva. O zníženie sa postaral Vitalij Bujalskij, definitívnu zariadil v 90. minúte Yaya Toure.

V druhom stredajšom zápase remizoval PSV Eindhoven pred svojimi fanúšikmi s Atléticom Madrid 0:0. Domáci dohrávali od 68. minúty bez vylúčeného Pereiru. Tlaku súpera sa ubránili.

Holandský šampión sa vo vyraďovačke LM predstavil prvýkrát od sezóny 2006/07.

Zostrih zo zápasu medzi Eindhovenom a Atléticom.

EINDHOVEN - ATLÉTICO 0:0 (0:0)

90. min - Zápas sa skončil, diváci gól nevideli. Papierovo lepšiu pozíciu pred odvetou má Atlético, ale pre Eindhoven nie je ešte nič stratené.

88. min - V závere riadneho hracieho času mohli v oslabení udrieť domáci. Do šance sa dostal Lestienne, ale Oblakovu bránu prestrelil.

75. min - Bude to zaujímavé. PSV mal síce mierne vyššie držanie lopty (52% ku 48%), ale strelecky aktívnejšie bolo Atlético - na pokusy 4-8, z toho na bránu 1-3, mimo brány 1-2 a zblokované 2-3. Podarí sa mu zvýšiť tlak a využiť početnú výhodu?

68. min - Prichádza možno jeden z kľúčových momentov zápasu. Domáci útočník Pereiro dostáva druhú žltú kartu a v zápase predčasne končí. PSV bude dohrávať s desiatimi hráčmi.

57. min - Podľa oficiálnej stránky UEFA sa v prvých zápasoch vyraďovacej fázy európskych súťaží zrodilo dokopy 691 bezgólových remíz. Výhodnejším výsledkom boli pre hosťujúce tímy. Až 65,1 percenta z nich si v domácej odvete zabezpečilo postup.

46. min - Druhý polčas sa začal.

45. min - Prvý polčas sa skončil.

39. min - Ak už aj zápas nie je aspoň v niektorých fázach natoľko pohľadný, diváci sa starajú o veľmi dobrú atmosféru. Už pred začiatkom zápasu predviedli atraktívnu choreografiu.

Fanúšik PSV Eindhoven máva klubovou vlajkou. FOTO - TASR/AP.

30. min - Atlético útočí sporadicky, keď sa ale dostane do šance, hrozí z toho gól. Pred Zoetom sa opäť ocitol Griezmann, ale brankár PSV ho vychytal.

17. min - Zápas je zatiaľ veľmi vyrovnaný, ani jeden z brankárov nemá príliš veľa práce. Atlético potvrdzuje svoju aktuálnu formu - súpera nepúšťa takmer k ničomu, ale rovnako vpredu si väčší tlak nevypracuje.

8. min - Eindhoven vstúpil do zápasu aktívnejšie, má optickú prevahu a vypracoval si aj prvú šancu duelu. Zoeta dokonca prehodil, ale pred bránkovou čiarou situáciu zachránil Bruma.

1. min - Zápas sa začal.

DYNAMO KYJEV - MANCHESTER CITY 1:3 (0:2)

90. min - Zápas sa skončil. Manchester City potvrdil úlohu favorita. A hoci vo futbale je možné čokoľvek, nepostup do štvrťfinále by bol obrovskou senzáciou.

90. min - V samom závere riadneho hracieho času sa to ale predsa len Yayovi Tourému podarilo a aj on strieľa gól a definitívne rozhoduje o víťazstve Manchestru City. Nerodilo sa však vôbec ľahko.

85. min - Zápas vrcholí. Najprv mohol Bujalskij vyrovnať, ale Joe Hart loptu po jeho strele vytlačil mimo brány. Na opačnej strane mohol upokojiť svoj tím Yaya Touré, no ten svoj dobrý výkon gólom neokorenil.

Yaya Touré strieľa cez Jevhena Chačeridiho. FOTO - TASR/AP.

77. min - Podľa oficiálnych štatistík má aktuálne Dynamo navrch. Či už je to v držaní lopty (53% ku 47%) alebo v celkovom počte striel 12-9. Manchester City akurát lepšie mieril - na bránu ich išlo 4-5, domáci viac posielali loptu mimo brány (6-3).

65. min - Zásah Bujalského do Hartovej siete znamená, že Manchester City v posledných piatich zápasoch vo všetkých súťažiach dostal už jedenásť gólov.

59. min - Dynamo Kyjev sa vracia do zápasu! Vitalij Bujalskij aj s prispením šťastia prekonal Harta a znižuje na 1:2. Brankár City si tak ani v dnešnom zápase štatistiku čistých kont nevylepší.

50. min - Veľký podiel na vedení Manchestru City má jeho stredopoliar Yaya Touré. Podľa štatistík twitterového konta Squawka Football podal v úvodnej 45-minútovke prakticky bezchybný výkon.

40. min - Manchester potvrdzuje úlohu favorita a v Kyjeve sa dostáva už do dvojgólového vedenia. Prihrávku Raheema Sterlinga zužitkovať na gól David Silva.

32. min - V bráne Manchestru City stojí tradičná jednotka - Joe Hart. Zaujímavosťou je, že v posledných dvadsiatich zápasoch Ligy majstrov sa mu iba raz podarilo udržať čisté konto.

22. min - Sergio Agüero potvrdil výbornú streleckú formu. V posledných ôsmich zápasoch vo všetkých súťažiach dal v drese Manchestru City osem gólov.

15. min - Domáci síce v úvode držali loptu častejšie na kopačkách, ale do vedenia ide Manchester City. Po rohovom kope sa k lopte dostal Agüero a prekonal Šovkovského.

10. min - Dynamo Kyjev zatiaľ pomerne nečakane kontroluje priebeh duelu a favorizovaného súpera nepúšťa do tlaku. Loptu totiž drží častejšie na svojich kopačkách - a to výrazne. V držaní má prevahu 75% ku 25%.

Preview: Už prvý zápas môže rozhodnúť

BRATISLAVA. V domácej La Lige dávajú veľmi málo gólov, ale ešte menej ich dostávajú. Doteraz inkasovali jedenásťkrát - ďaleko najmenej zo všetkých tímov. Suverénna Barcelona ich dostala dvadsať.

Atlético Madrid si v Španielsku udržuje druhú priečku. A v stredu bude v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov čeliť holandskému PSV Eindhoven.

V bilancii Atlética dominujú výhry 1:0, remízy 0:0 (aj v poslednom kole doma s Villarrealom). Bezgólová remíza je najočakávanejším výsledkom.

Skúsený uruguajský obranca Diego Godin (30 r.) nastúpil za Atlético v 24 zápasoch. Trinásťkrát jeho tím neinkasoval.

„Prvý zápas naznačí veľa, možno už aj rozhodne. Musíme byť maximálne koncentrovaní. V domácej odvete budeme mať za chrbtom našich fanúšikov a budeme hrať podľa výsledku z Holandska. Ak nedostaneme gól, bude dobre," naznačil stratégiu 98-násobný uruguajský reprezentant.

Diego Godín odkopáva loptu pred Neymarom z Barcelony. FOTO - TASR/AP.

Góly za klub, ktorý v roku 2014 získal titul, dáva predovšetkým francúzsky reprezentant Antoine Griezmann. Z tridsiatich piatich gólov svojho tímu dal v lige dvanásť. Z pätnástich v Lige majstrov šesť.

Pomaly sa chytá odchovanec Atlética Fernado Torres. Naznačuje, že o tomto skvelom futbalistovi, ktorý dlhé roky pôsobil v Anglicku i v AC Miláno, sa nemusí hovoriť iba ako o útočníkovi minulosti.

Tridsaťjedenročný Torres odohral za španielsku reprezentáciu 110 stretnutí (dal 38 gólov). Bol pri všetkých triumfoch slávnej furie roja s dvoma titulmi majstrov Európy (2008, 2012) a jedným svetových šampiónov (2010).

Fernando Torres sa takisto pomaly začína chytať.

PSV má vo vitríne jedno víťazstvo v prestížnej klubovej súťaži (Atlético bolo dvakrát vo finále). Ešte sa volala Európsky pohár majstrov. Holanďania zvíťazili v roku 1988 nad Benficou na penalty 6:5.

Obranca Ronald Koeman, brankár Han van Breukelen a útočník Wim Kieft z tohto tímu PSV sa onedlho stali majstrami Európy.

Tím trénuje bývalá hviezda Barcelony Phillip Cocu. Pre klubový web po zápase s Heraclesom povedal: "Ukázali sme charakter a túžbu po výhre. Mali sme ale vyhrať vyšším rozdielom. Pred stredajším zápasom Ligy majstrov s Atléticom ma ale potešilo nasadenie hráčov. Rastieme ako tím. Chceme si dobre počínať v Európe. Vždy bojujeme až do konečného hvizdu.“

V druhom stredajšom zápase privíta ukrajinský tím Dynamo Kyjev na domácom trávniku favorizovaný Manchester City.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Manchester City potvrdil úlohu favorita, Atlético hralo bez gólov