Biatlon-ME: V šprinte triumfoval domáci Garaničev, Hasilla skončil 23.

Garaničev (vľavo) má v zbierke aj olympijský bronz zo Soči.
Garaničev (vľavo) má v zbierke aj olympijský bronz zo Soči. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. feb 2016 o 15:30

Domáci biatlonista si na prebiehajúcom kontinentálnom šampionáte vybojoval už druhú medailu.

ŤUMEŇ. Domáci favorit Jevgenij Garaničev triumfoval vo štvrtkovom šprinte mužov na majstrovstvách Európy v biatlone v ruskom stredisku Ťumeň.

Na 10 km trati dosiahol víťazný čas 23:40,3 minút, pričom absolvoval jedno trestné kolo. Po stredajšom víťazstve v mixovanej štafete je to preňho už druhá zlatá medaila na šampionáte.

Na druhom mieste s tesným odstupom 5,2 s skončil Nór Henrik L´Abee Lund, bronz si vybojoval ďalší domáci reprezentant Anton Babikov (+9,7 s).

Zo štvorice slovenských pretekárov sa umiestnil najvyššie na 23. priečke Tomáš Hasilla, ktorý síce odstrieľal obe položky čisto, no v behu stratil na víťaza 1:28,9 min.

Matej Kazár skončil s dvomi trestnými okruhmi a stratou 1:35,9 min na 28. mieste, Martin Otčenáš bol 41. (+2:00,8 min) a Michal Šíma finišoval na 53. priečke (+2:34,4).

V piatok je na programe voľný deň.

Kontinentálny šampionát bude pokračovať opäť v sobotu, keď sa muži i ženy predstavia v stíhačke, v nedeľu sú naplánované preteky s hromadným štartom.

Šprint mužov na 10 km:

1. Jevgenij Garaničev (Rus.) 23:40,3 min (1)