Dal dva góly Kanade a zobrali ho do Moskvy. Francúz ničí Slovan

Rodák z Paríža Stephane da Costa strieľa v CSKA Moskva dôležité góly. Mužstvo z Moskvy má z vlaňajška nedobré spomienky na sériu play off s Petrohradom, keď v semifinále viedlo 3:0 na zápasy a nakoniec podľahlo 3:4 – preto chce súboj so Slovanom v 1. kol

Stephane da Costa strieľa víťazný gól do bránky Barryho Brusta v treťom zápase 1. kola play off Slovan - CSKA (1:2).(Zdroj: TASR)
Anglicko vs. Slovensko na legendárnom Wembley >>

BRATISLAVA. Žolíkom hokejistov CSKA Moskva v úvodnom kole play off o Gagarinov pohár so Slovanom Bratislava sa ukazuje prvý Francúz v KHL Stephane da Costa.

Hokejista z Paríža strelil gól v druhom zápase série osem minút pred koncom riadneho hracieho času. Vyrovnal na 2:2 a vynútil pre svoj tím predĺženie. To vzápätí ukončil presným zásahom Pihlström.

Štvrtkový súboj v Bratislave rozhodol da Costa víťazným gólom štyridsaťpäť sekúnd pred šesťdesiatou minútou. CSKA vedie sériu 3:0, rozhodnúť môže už v sobotňajšom štvrtom stretnutí na ľade Slovana (17.00).

„Očakávam, že to bude opäť veľmi ťažký zápas, ale my si veríme a pôjdeme za ďalším víťazstvom,“ vyhlásil 26-ročný center moskovského tímu.

CSKA má z vlaňajška nedobré spomienky na sériu play off s Petrohradom, keď v semifinále rovnako viedol 3:0 na zápasy a nakoniec podľahol 3:4 – cesta za titulom sa otvorila jeho rivalovi.

Fiodorov bol jeho vzorom

Da Costu priviedol do slávneho ruského klubu generálny manažér Sergej Fiodorov. Videl ho hrať na majstrovstvách sveta v Minsku 2014, keď Francúzsko v základnej skupine šokujúco vyhralo nad Kanadou 3:2 po predĺžení a šikovný pravák strelil favoritovi dva góly. Hneď mu volal, že ho chce do CSKA, kde by mohol hrať v prvom útoku pri Alexandrovi Radulovovi.

Da Costa strelil Slovanu dva dôležité góly.

Francúzovi to polichotilo, veď Fiodorov bol v mladosti jeho vzorom, v izbe mal jeho plagát. „Stephane je v rozkvete svojich síl, dobrými výkonmi zaujal aj počas pôsobenia v NHL,“ vysvetľoval Fiodorov na stránke CSKA.

„No kľúčovým faktorom, prečo sme sa naňho zamerali, bola jeho hra na šampionáte v Bielorusku. Bol pri všetkých dôležitých momentoch zápasu, pripísal si veľa bodov a preukázal aj líderské schopnosti.“

Da Costa už vlani presvedčil, že Fiodorov mal dobrý odhad. V minulej sezóne sa so 62 bodmi v 46 zápasoch stal po Radulovovi druhým najproduktívnejším hráčom CSKA. V tomto ročníku chýbal tri mesiace pre zranenie, no v play off už hrá v bývalej forme.

Stephane Da Costa zaujal predstaviteľov CSKA výkonmi v drese francúzskej reprezentácie. Na snímke strieľa gól do siete Lotyšska na MS 2015 v Česku. FOTO - TASR/AP.

Najzapálenejší na svete

Búrlivák Radulov sa vyhýba novinárom, zato da Costa hovorí aj za dvoch. „Aký je Radulov?“ zopakoval otázku a prešiel si po nakrátko ostrihaných vlasoch.

„Je to

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa preplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom SME1 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa preplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom SME1 na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).