Skaličania na úvod jari zdolali Žilinu, vyhrali prvýkrát od júla

V šestnástke Žiliny sa v súboji s brankárom Milošom Volešákom snaží presadiť útočník Skalice Pavol Masaryk (vpravo). (Autor: SITA)
SITA|26. feb 2016 o 20:33

V lige sa naposledy tešili zo zisku troch bodov ešte 25. júla minulého roka. V druhom kole. Ďalšie víťazstvo dosiahli futbalisti Skalice až vo svojom dvadsiatom súboji sezóny proti Žiline.

SKALICA. Futbalisti MFK Skalica v piatok ukončili dlhú sedemnásťzápasovú šnúru bez ligového víťazstva. V jarnej ouvertúre Fortuna ligy zvíťazili v senickom azyle nad hráčmi MŠK Žilina najtesnejším rozdielom 1:0.

Jediný gól stretnutia zaznamenal v nadstavenom čase prvého polčasu Michal Jakubek, ktorý už po jedenástich minútach vystriedal Juraja Pirosku.

Skaličania sa predtým tešili z trojbodového zisku v lige ešte 25. júla minulého roka. V druhom kole zdolali zhodným výsledkom ďalšieho nováčika z Michaloviec.

FORTUNA LIGA 2015/2016 - 20. kolo:

MFK Skalica - MŠK Žilina 1:0 (1:0)

/hralo sa v Senici/

Gól: 45.+ M. Jakubek

ŽK: 56. Vrablec, 90. Krnáč - 39. Vavro, 47. Paur, 52. Šušolík, 80. Hučko, rozhodujú: Pavlík - Tomčík, Ferenc

Skalica: Krnáč - Dobrotka, D. Hudák (46. Vrablec), Pavol Majerník, Hlavatovič - P. Mazan, Marek Hlinka, Ikenna Paul Hillary (65. Čermák), Šebesta - Piroska (11. M. Jakubek) - Masaryk

Žilina: Volešák - Šušolík (75. Haskič), Vavro, T. Hučko, Letič - Káčer, Pečovský, Bénes - Špalek, Paur, Mbah (46. Hlohovský)

Po súboji s Tomášom Hučkom (s číslom 2) padá Pavol Masaryk zo Skalice. FOTO - SITA.

Hlasy po zápase:

Štefan Horný, tréner Skalice: "Vedeli sme, že so Žilinou nemôžme hrať otvorenú partiu. Dobre sme sa pripravili na zápas. Prvý polčas sme zvládli lepšie my, Žilina mala viac z hry v druhom, ale do vyložených šancí sme ju nepúšťali. Vyzdvihol by som morálku mužstva. Som rád, že tri body zostali doma."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Do zápasu sme nastúpili lepšie, ale nedokázali sme loptu na kopačkách pretaviť do šancí. Po polčasovom prestriedaní sme zatlačili domácich do defenzívy. Žiadny z centrov sme nedokázali premeniť, domáci však áno - a tak sme prehrali 0:1."

Domov»Futbalnet»Skaličania na úvod jari zdolali Žilinu, vyhrali prvýkrát od júla