NHL: Chárov Boston vyhral v Caroline 4:1, Sekera s prehrou po predĺžení

Hokejisti Edmontonu (A. Sekera v strede) sa z gólu tešili len v jednom prípade, čo bolo na víťazstvo málo. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|27. feb 2016 o 08:00

V nočných zápasoch zámorskej NHL sa predstavili aj dvaja slovenskí hokejisti.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na sobotu na ľade Caroliny 4:1 a ukoristili 21. výhru z 31 zápasov vonku v ročníku.

Dvoma gólmi k tomu prispel Matt Beleskey.

Slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára odohral vyše 26 minút a zapísal si do štatistík jeden plusový bod.

Edmonton prehral na ľade Anaheimu 1:2 po predĺžení, v drese hostí odohral slovenský obranca Andrej Sekera vyše 23 minút, nebodoval však.

Napriek zisku bodu sú Oilers stále najhorším tímom celej profiligy, iba o bod viac majú na svojom konte hokejisti Toronta.

Edmonton prehral už siedmy zápas za sebou. Tréner Todd McLellan bol spokojný aspoň s bodom, ale dúfal, že jeho tím si nájde cestu k víťazstvu.

"V každom zápase ako keby sme nastupovali do ringu proti Muhammadovi Alimu a nie sme schopní vydržať do posledných kôl," povedal kouč Oilers.

Prvý gól "káčerov" strelil kapitán Ryan Getzlaf a bodoval v desiatom zápase v rade.

The #Oilers got a second straight strong defensive performance, including another gem from Cam Talbot, earning a single...

Posted by Edmonton Oilers on Friday, February 26, 2016

Washington vyhral doma nad Minnesotou 3:2 aj vďaka 40. gólu v sezóne ruského útočníka Alexandra Ovečkina.

Pokoriť 40-gólovú hranicu v NHL sa Ovečkinovi podarilo už ôsmykrát počas jedenástich súťažných ročníkov, šiestykrát ju pokoril ako prvý hráč v danej sezóne.

Pred ním iba Bobby Hull a Phil Esposito nastrieľali 40 gólov ako prví v šiestich rôznych sezónach.

"Hovorím to stále, v tejto súťaži je každým dňom náročnejšie skórovať. Pokoriť métu 40 gólov, to chce aj dávku šťastia. Je to aj akási odmena za vykonanú prácu," povedal po súboji Ovečkin.

Aj jeho pričinením sú Capitals na čele celej súťaže s 94 bodmi, o dvanásť menej ich nazbieral Dallas.

Ovečkinov 40. gól v prebiehajúcom ročníku

NHL - piatok:

CAROLINA HURRICANES - BOSTON BRUINS 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 43. Hanifin (Nash, Rask) 11. Bergeron (Connolly), 13. Beleskey (Krug), 47. Beleskey (Spooner), 60. Marchand (Bergeron, McQuaid)

Brankári: Ward - Rask, strely na bránku: 40:22, 17.917 divákov

NEW JERSEY DEVILS - TAMPA BAY LIGHTNING 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 16. Killorn (Stamkos, Callahan), 34. Palát (Johnson), 39. Stamkos (Stralman, Callahan), 52. Carle (Palát, Šustr)

Brankári: Schneider - Bishop, strely na bránku: 21:36, 15.968 divákov

WASHINGTON CAPITALS - MINNESOTA WILD 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 21. Orpik (Bäckström, Ovečkin), 45. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 55. Orlov (Burakovsky, Kuznecov) 20. Koivu (Suter, Pominville), 26. Niederreiter (Suter)

Brankári: Holtby - Kuemper, strely na bránku: 27:32, 18.605 divákov

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 41. Getzlaf (Perron, Fowler), 62. Rakell (Vatanen, Getzlaf) 42. Eberle (Pouliot, Talbot)

Brankári: Andersen - Talbot, strely na bránku: 34:18, 17.174 divákov

SAN JOSE SHARKS - BUFFALO SABRES 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Vlasic (Nieto) 34. Larsson (Gionta), 53. Bogosian (Girgensons, Reinhart), 59. Kane (Bogosian)

Brankári: Jones - Johnson, strely na bránku: 25:22, 17.562 divákov

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 26:36 0 0 0 +1 0 0

Andrej Sekera (Edmonton) 23:33 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Domov»Hokej»NHL»NHL: Chárov Boston vyhral v Caroline 4:1, Sekera s prehrou po predĺžení