NHL: Daňo debutoval za Winnipeg, Tatar bol druhou hviezdou zápasu

Tomáš Jurčo si bodové štatistiky nevylepšil.

Slovenský reprezentant Tomáš Tatar (vľavo) sa teší z gólu do siete Colorada.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na zápas Mareka Hamšíka Neapol vs. Lazio >>

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marko Daňo absolvoval v noci na nedeľu premiéru v drese Winnipegu v zámorskej NHL.

Príliš mu ale nevyšla, keďže so spoluhráčmi prehrali v Pittsburghu 1:4.

Dvadsaťjedenročný ofenzívny univerzál sa predstavil vo štvrtej útočnej formácii, na ľade stavil takmer 15 minút a zaznamenal tri strely na bránku a dve "mínusky".

"Páčili sa mi viaceré jeho rozhodnutia na ľade, najmä v práci s pukom. Prejavil mladícke odhodlanie, ale aj šikovnosť a chytrosť v hre. Vyrovnal sa s tlakom a správne riešil herné situácie," pochválil Daňa tréner Winnipegu Paul Maurice.

Tomáš Tatar prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Detroitu v Colorade 5:3 a vyslúžil si honor druhej hviezdy zápasu.

Tou prvou sa stal 35-ročný skúsený útočník Brad Richards, ktorý za stavu 3:3 strelil minútu pred koncom tretej tretiny víťazný gól Detroitu.

Zápas medzi Coloradom a Detroitom sa hral v rámci seriálu Stadium Series pod holým nebom na štadióe Coors Field pred 50 095 divákmi.

Dvadsaťpäťročný krídelník nazbieral v 61 dueloch prebiehajúcej sezóny dokopy 35 bodov za 17 gólov a 18 asistencií.

"Tento zápas mal krásnu atmosféru. Je pre mňa výnimočné hrať takého stretnutia a veľmi sa radujem z víťazstva. Predchádzajúci takýto duel pod holým nebom sme prehrali po nájazdoch a to nebol dobrý pocit. Teraz sme ukázali, akí sme silní," uviedol Tomáš Tatar na webe Detroitu.

Na otázku, či mu nerobil problém vietor, ktorý sa zdvihol najmä v tretej tretine, odpovedal: "Snažil som sa nad tým neuvažovať, aj keď som ho cítil. Bolo to trochu zvláštne, ale vyrovnali sme sa s tým. Fanúšikovia boli skvelí a podporovali nás celý zápas. Myslím si, že toto stretnutie stálo za pozretie."

Tatarov gól do siete Colorada

Marek Hrivík sa tešil z triumfu svojho New Yorku Rangers na ľade Dallasu 3:2. Marinčinovo Toronto prehralo na štadióne Montrealu 1:4.

Hokejisti Philadelphie Flyers zvíťazili nad Arizonou Coyotes 4:2. Domáci rozhodli o výsledku už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1.

Svoj 500. bod v profilige dosiahol kapitán Philadelphie Claude Giroux.

Kanadský reprezentant zvýšil v 18. minúte na 2:1. Doteraz v NHL odohral - výhradne v drese Flyers - 554 duelov s bilanciou 161 gólov a 339 asistencií.

"Som rád, že som späť v tíme a spoluhráčom som mohol pomôcť k víťazstvu," uviedol Giroux, ktorý tri zápasy pauzoval pre zranenie v hornej časti tela.

V zápase Ottawy s Calgary sa o výnimočný zápis postaral hokejista "senátorov" Mika Zibanejad.

Mladý Švéd totiž vstrelil v zápase najrýchlejší hetrik v histórii Ottawy Senators. Na tento počin mu stačili 2 minúty a 38 sekúnd.

Jeho tím nakoniec v desaťgólovom zápase porazil Calgary 6:4.

výsledky:

Philadelphia - Arizona 4:2

Góly: 10. Laughton (Cousins, Streit), 18. Giroux (Streit, B. Schenn) , 19. Gagner (Couturier, Streit), 58. Bellemare (Simmonds, B. Schenn) - 14. Richardson (Domi, Doan), 47. Ekman-Larsson (Bödker, Michael Stone)

Columbus - Florida 4:3 pp a sn

Góly: 32. Hartnell (Wennberg), 44. S. Jones (Dubinsky, N. Foligno), 48. Saad (Hartnell, Wennberg), rozhodujúci nájazd Dubinsky - 12. Barkov (Jágr, Jokinen), 30. Trocheck (Petrovic, G. Wilson), 55. L. Shaw (Bjugstad, Kulikov)

Nashville - St. Louis 5:0

Góly: 6. C. Smith (Ribeiro, Forsberg), 21. Forsberg (Granberg, C. Smith), 26. Forsberg (C. Smith, Ribeiro), 35. Forsberg (Ribeiro, Josi), 45. C. Wilson (Arvidsson, Bitetto)

Pittsburgh - Winnipeg 4:1

Góly: 1. Letang (Hörnqvist, Kunitz), 1. Hagelin (Cole, Pouliot), 26. S. Wilson (Pouliot, Bonino), 31. Hagelin (Kessel, Cole) - 12. Wheeler (Byfuglien, Ehlers)

Marko Daňo (Winnipeg) odohral 14:41 min, 3 strely, 2 mínusové body, 1 víťazné vhadzovanie (100%)

Dallas - NY Rangers 2:3

Góly: 30. Sceviour (Seguin, Faksa), 56. Ničuškin (Sceviour, Faksa) - 25. Kreider (Yandle, Brassard), 49. McDonagh (Lindberg, Stalberg), 58. Klein (Stepan, Fast)

Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 8:47 min, 1 víťazné vhadzovanie z dvoch (50%)

Montreal - Toronto 4:1

Góly: 8. Galchenyuk (Andrighetto, Eller), 31. Smith-Pelly (McCarron, Jemelin), 47. Pacioretty (Markov, P. K. Subban), 49. Pacioretty (Pateryn, Plekanec) - 6. Hunwick

(Leipsic, Boyes)

Martin Marinčin (Toronto) odohral 23:30 min, 4 strely, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty

Colorado - Detroit 3:5

Góly: 8. MacKinnon (Landeskog), 15. Barrie (Comeau, Grigorenko), 54. Tanguay (Landeskoh, MacKinnon) - 6. TATAR, 22. Nyquist (Sheahan, TATAR), 53. Abdelkader (Helm, Glendening), 59. B. Richards (Kronwall), 60. Helm (Mrázek, Kronwall)

Tomáš Tatar odohral 14:17 min, 2 strely, 1 gól, 1 asistencia, 2 plusové body, 1 zblokovaná strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:15 min, 1 strela, 1 mínusový bod

Calgary - Ottawa 4:6

Góly: 7. Colborne (S. Bennett, Backlund), 8. Monahan (Gaudreau, Brodie), 31. Gaudreau (Brodie), 40. Gaudreau (Monahan. Brodie) - 19. Z. Smith (Karlsson, Mark Stone), 35. Paul (Lazar, Hoffman), 47. Zibanejad, 48. Zibanejad (Chiasson, Karlsson), 49. Zibanejad (Mark Stone, Hoffman), 59. Pageau (Mark Stone, Ceci)

Los Angeles - Buffalo 2:0

Góly: 25. Pearson (Martinez, Scuderi), 54. Pearson (Muzzin, Lecavalier)