Dva góly za dve minúty a potom už nič. Myjava remizovala v Dunajskej Strede

Jediný nedeľňajší zápas úvodného jarného kola futbalovej Fortuna ligy nemal víťaza.

Domácich poslal do vedenia senegalský legionár Pape Macou Sarr.(Zdroj: TASR)

Fortuna liga - 20. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 49. Sarr - 50. Kolár

Rozhodoval: Glova, ŽK: Černáček, Pekár (obaja Myjava), 3103 divákov

DAC: Tujvel - Brašeň, Kwin, Michalík, Davis - Ljubičič, Huk (76. Horváth) - Pape Sarr, Ľupták (55. Štepanovský), Pačinda - Szarka (30. Polievka)

Myjava: Hruška - Beňo, Černáček, Banovič, Machovec - Kóňa - Daniel, Pekár, Kolár, Duga (75. Bílovský) - Sládek (72. Škutka)

DUNAJSKÁ STREDA. Po dlhých 85-tich dňoch sa vrátil futbal opäť na dunajskostredský štadión, ktorý začína svoju poslednú jar v najvyššej súťaži.

V drese Dunajskej Stredy sa predstavil aj Tomáš Huk, ktorý prišiel v zimnom prestupovom období, na strane hostí debutoval Machovec.

Prvý vážnejší pokus prišiel v 7. minúte, po krásnej akcií centroval z ľavej strany Davis a nad bránu hlavičkoval Ľupták.

O minútu neskôr mohol zakončiť Szarka, ale loptu netrafil ideálne. V 12. minúte Beňov center mohol skončiť v bráne, ale Tujvel bol na pozore.

O dve minúty neskôr po rohovom kope Pačindu sa dostala odrazená lopta pred Sarra, ale jeho lopta letela tesne nad.

V 20. minúte pred bránou Myjavy horelo, najprv skúšal z priameho kopu Pačinda, po rohovom kope nastrelil Hrušku Banovič.

V 25. minúte mal gól na kopačkách Pačinda, po priamom kope letela lopta tesne vedľa brány.

V 30. minúte došlo k nútenému striedaniu, zraneného Szarku striedal Polievka.

V poslednej štvrťhodine prišli šance Myjavy, v 32. minúte mohol rútiť sám na bránu Sládek, ale bol v postavení mimo hry. Do konca prvého polčasu sa hralo prevažne medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim na výbornú, po centri Brašeňa a strelu Ljubičiča sa dostala odrazená lopta k Sarrovi, ktorý nezaváhal - 1:0.

Ešte ani nevychladli emócie a o minútu už bolo vyrovnané, Kolár poslal loptu do siete po presne mierenej strele - 1:1.

V 54. minúte po rohovom kope hostí hlavičkoval na bránu Machovec, Tujvel vytlačil loptu na roh. O tri minúty neskôr skúšal strelou Sarr, lopta tesne minula bránu.

V 59. minúte vyslal štipľavú strelu Daniel, ale Tujvel bol opäť na mieste.

V 66. a 68. minúte prišli chvíle Pačindu, ktorý dvakrát zahrával priamy kop, ale tesne minul Hruškovu bránu.

V 83. minúte mohli skórovať hostia, po centri Daniela poslal loptu z prvej Škutka vedľa brány.

Na konci zápasu sa už stav nezmenil, mužstvá sa tak rozišli nerozhodne.

Hlasy:

Tomislav Marić (tréner DAC-u): "Som rád, že po trojmesačnej prestávke sme hrali súťažný zápas. Videli sme dobrý zápas z obidvoch strán. Vedeli sme, že silnou stránkou Myjavy sú protiútoky. Mali sme dosť šancí, podarilo sa nám ísť do vedenia. Čo môžem vytknúť mojim hráčom, že nesmieme dostať rýchle góly. Remíza 1:1 je spravodlivá. Gratulujem hráčom k výsledku. V stredu nás čaká ďalší zápas, musíme sa rýchlo zregenerovať."

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): "Z nášho pohľadu sme podali taktický, organizovaný výkon. Hlavne druhý polčas bol otvorený s rýchlym prechodom do útoku. Remíza je spravodlivá. Domáci aj my sme mali situácie, ale remíza svedčí."