Pánik nezvyčajným spôsobom prihral na víťazný gól. Ako futbalista

Dennis Rasmussen oslavuje gól, ktorý strelil po prihrávke Richarda Pánika.
Dennis Rasmussen oslavuje gól, ktorý strelil po prihrávke Richarda Pánika. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. feb 2016 o 21:46

Bola to jedna z najkrajších prihrávok, aké sme počas celého roka videli, hodnotil moment Richarda Pánika tréner Joel Quenneville.

NEW YORK. Urobil to veľmi šikovne. V rohu klziska bojoval o puk, napádali ho dvaja hokejisti súpera. Richard Pánik pod tlakom kopol puk korčuľou pred bránu priamo na hokejku svojho spoluhráča Dennisa Rasmussena.

Švéd osamotený pred gólmanom Holtbym už nezaváhal. Jeho gól na 3:1 bol napokon víťazný. Chicago zdolalo doma Washington Capitals 3:2.

"Som šťastný, že sa mi podarilo presadiť. Richard mi poslal vskutku peknú prihrávku. Videl som, ako niečo také urobil už na tréningu, preto som bol na to pripravený," vravel pre oficiálnu internetovú stránku súťaže Rasmussen.

Gól Dennisa Rasmussena, pri ktorom asistoval Richard Pánik.

Pánik zaznamenal svoj piaty bod v tejto sezóne. V dokopy devätnástich zápasoch si pripísal tri góly a dve asistencie.

"Bol to skvelý zápas. Mal vysoké tempo, diváci videli veľa šancí a skvelé výkony brankárov. Bohužiaľ, ťahali sme za kratší koniec," hodnotil pre oficiálnu internetovú stránku súťaže obranca Washingtonu Matt Niskanen.

"Ale Chicago má veľmi dobrý tím. Keď dostane šancu, vie ju využiť. A potom už dokáže súboj kontrolovať," dodal.

Dôvod na radosť nemal obranca Zdeno Chára. Jeho Boston prehral s Tampou Bay hladko 1:4. Slovák odohral takmer dvadsaťdva minút, nevystrelil na bránu a ani nebodoval. Zaznamenal len jeden mínusový bod a dve trestné minúty.

Lightning vyhrali šiesty zápas za sebou. A v každom z nich skóroval Steven Stamkos. "Je oveľa lepší pocit, keď sa darí celému tímu," vravel pre nhl.com útočník. V tejto sezóne strelil už dvadsaťosem gólov.

"Tento rok je zatiaľ pre naše mužstvo úžasný. To, že sa darí popri tom bodovať mne, je iba čerešničkou na torte."

Steven Stamkos sa dostáva pred brankára Tuukku Raska a strieľa gól. FOTO - TASR/AP.

Päťdesiat minút bol ozdobou zápasu medzi Edmontonom a New Yorkom Islanders Jaroslav Halák. Hostia držali tesné vedenie 1:0, Slovák mieril za čistým kontom.

V záverečnej desaťminútovke však Oilers predviedli skvelý zvrat. Najprv Anton Lander a Leon Draisaitl v priebehu 55 sekúnd otočili výsledok, potom Brandon Davidson v 57. minúte uzavrel na konečných 3:1.

Halák kryl dvadsaťtri z 26 striel a dosiahol 88,5 percentnú úspešnosť zákrokov. Obranca Andrej Sekera si v domácom drese pripísal jeden plusový bod.

NHL - nedeľa:

Chicago - Washington 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 7. P. Kane (T. Van Riemsdyk, A. Anisimov), 39. Toews (Teravainen, Ladd), 53. D. Rasmussen (PÁNIK, Mashinter) - 7. M. Johansson (Justin Williams, Bäckström), 57. J. Kuznecov

Richard Pánik (Chicago) odohral 7:53 min, nevystrelil na bránu, ale pripísal si jednu asistenciu a jeden plusový bod

Minnesota - Florida 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 6. Coyle (Parise, Suter), 51. Haula, 60. Pominville (Haula) - 28. Ekblad (J. Jokinen, Barkov)

Boston - Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Góly: 7. K. Miller (Kemppainen, L. Ferraro) - 12. Killorn (Straalman, Callahan), 15. Callahan (Killorn), 29. Callahan (Stamkos, Straalman), 31. Stamkos (z tr. strieľania)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:43 min, nevystrelil na bránu ani nebodoval, zaznamenal len jeden mínusový bod a dve trestné minúty

Carolina - St. Louis 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 9. Skinner (Hainsey, V. Rask), 10. Hainsey (Skinner, B. Malone) - 3. Rattie (Upshall, Brodziak), 21. Backes (Pääjärvi, Jaškin), 32. Brodziak (Upshall), 47. Fabbri (Pietrangelo, Parayko), 47. Pietrangelo (Berglund, Fabbri)

Brankár St. Louis Jake Allen rozohráva puk po jednom zo svojich zákrokov. FOTO - SITA/AP.

Vancouver - San Jose 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Góly: 24. D. Sedin (H. Sedin, Hutton) - 45. Pavelski (Vlasic), 47. Hertl (Braun, Vlasic), 55. Marleau (J. Thornton, Pavelski), 59. Braun (Couture)

Anaheim - Los Angeles 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 17. Perry (Vatanen, Getzlaf), 38. Perry (Fowler), 42. Perry (Vatanen), 46. Perron (Perry) - 20. Martinez (Doughty, Kopitar), 30. Pearson

Edmonton - NY Islanders 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 51. Lander (Oesterle, Davidson), 52. Draisaitl (Hall, Kassian), 57. Davidson (Eberle, McDavid) - 38. Cizikas (Leddy, Clutterbuck)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:50 min, nevystrelil na bránu, ale do štatistík si pripísal jeden plusový bod - Jaroslav Halák (Islanders) kryl 23 z 26 striel a dosiahol 88,5-percentnú úspešnosť zákrokov

Domov»Hokej»NHL»Pánik nezvyčajným spôsobom prihral na víťazný gól. Ako futbalista